Ruszył nabór do Rady POT VIII kadencji

Fot. materiały prasowe

Minister rozwoju, pracy i technologii kompletuje Radę Polskiej Organizacji Turystycznej VIII kadencji. Termin zgłaszania kandydatur upływa 24 lutego.

Kandydatów na członków rady mogą zgłaszać organy administracji rządowej, jednostki lub ogólnopolskie reprezentacje samorządu terytorialnego, samorządy gospodarczy i zawodowy, a także stowarzyszenia branży turystycznej.

Wypełniony formularz należy wysłać w formie papierowej wraz z załącznikami i elektronicznej (skan oryginału i plik w formie edytowalnej) do Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Więcej informacji i formularz zgłoszenia tutaj.

Termin zgłaszania kandydatur upływa 24 lutego (decyduje data wpłynięcia wersji papierowej do MRPiT). Zgłoszenia złożone po terminie nie zostaną rozpatrzone, tylko zniszczone bez otwierania.

CZYTAJ TEŻ: Zebrała się nowa Rada POT. Andrzej Kindler przewodniczącym

Rada POT liczy od 12 do 18 członków powoływanych przez ministra właściwego do spraw turystyki na trzyletnią kadencję. Do jej zadań należy między innymi przyjmowanie projektów planów finansowych POT, programów działania, sprawozdań finansowych i sprawozdań z działalności, opiniowanie kandydatów na stanowisko prezesa i wiceprezesów POT, określanie zasad wynagradzania i wymagań kwalifikacyjnych wobec pracowników tej organizacji.

W składzie Rady muszą znaleźć się w jednej trzeciej przedstawiciele administracją rządowej, samorządów i branży turystycznej (przedsiębiorcy).

W skład obecnej Rady POT VII kadencji wchodzi 15 członków, a przewodniczy jej wiceprezes Polskiej Izby Turystyki Andrzej Kindler.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turyści wracają na Riwierę Turecką. Polacy w czołówce

Ponad 15 tysięcy gości z 19 krajów przyleciało w sobotę do Antalyi. Polacy znaleźli ...

Norwegian nie rozmawia jeszcze z IAG

Zainteresowanie grupy IAG złożeniem oferty na Norwegiana pochlebia taniemu przewoźnikowi norweskiemu, ale nie zdecydował ...

Touroperatorzy 2019: Nie powtórzymy błędu z zeszłego roku

Najbliższy sezon letni powinien poprawić sytuację finansową biur podróży. Chyba, że wydarzy się coś ...

Filipiny: Wybuchł najmniejszy aktywny wulkan na świecie

W nocy z niedzieli na poniedziałek zarejestrowano co najmniej 75 wstrząsów sejsmicznych związanych z ...

Na Capri schody nie dla turystów

Władze Capri, wzorem tych z Florencji, polewają schody wodą, by zniechęcić turystów do siadania ...

Wybierz najlepszą ofertę Last Minute!

Oferty Last Minute, to zdecydowanie najbardziej sensowne cenowo oferty na rynku turystycznym. Wiele osób ...