U progu sezonu Polacy wydali 124 miliony z bonów turystycznych

Fot. Pixabay

Tylko w maju i długi weekend czerwcowy Polacy dokonali 170 tysięcy płatności Polskim Bonem Turystycznym. Z tego tytułu na konta przedsiębiorców turystycznych trafią 124 miliony złotych.

Spragnieni odpoczynku Polacy aktywnie korzystają z Polskiego Bonu Turystycznego – pisze w komunikacie biuro prasowe oddziału zamiejscowego Polskiej Organizacji Turystycznej ds. obsługi i promocji Polskiego Bonu Turystycznego. 7 czerwca liczba aktywowanych bonów wyniosła w sumie ponad 1,6 miliona. Tylko w maju i długi weekend czerwcowy Polacy zapłacili nimi ponad 170 tysięcy razy, a suma płatności wyniosła ponad 124 miliony złotych.

CZYTAJ TEŻ: Prezes POT: Bon turystyczny ma przyszłość

Z puli wszystkich aktywowanych bonów Polacy wykorzystali już ponad 440 milionów złotych. Ze wsparcia skorzystało dotychczas około 18 tysięcy podmiotów, najwięcej z województw małopolskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego, w których zarejestrowało się najwięcej podmiotów obsługujących płatności bonem. Pieniądze z bonu ZUS wypłaca w ciągu 14 dni od dnia realizacji na rachunek podany podczas rejestracji – przypomina POT.

W ramach programu wciąż dostępne jest 3,5 miliarda złotych, w tym ponad 900 milionów z bonów już aktywowanych, ale jeszcze nie wykorzystanych. Bonem można płacić za usługi turystyczne aż do czasu wyczerpania jego wartości. Jeśli cena usługi jest wyższa od przysługującej w ramach bonu, klient może sam dopłacić różnicę, z kolei obiekty, które zachęcą turystów do zapłacenia bonem, mogą liczyć na dodatkowe dochody z tytułu opłacenia dłuższych pobytów czy korzystania z dodatkowych atrakcji – wskazuje POT.

– Systematycznie rośnie liczba aktywowanych bonów – mówi wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Anna Salamończyk-Mochel, cytowana w komunikacie. – Polacy planują już wakacyjne wyjazdy, ale wielu z nich zdecydowało się na wyjazd jeszcze w maju i na długi czerwcowy weekend. Wykorzystanie bonów podczas ostatniego weekendu to dowód, że zainteresowanie wypoczynkiem w Polsce i korzystaniem z bonów nie słabną, a najbliższe lato będzie czasem rodzinnych podróży z Polskim Bonem Turystycznym.

ZOBACZ TAKŻE: Prosta droga do bonu turystycznego

Przedsiębiorcy, którzy chcą przyjmować płatności bonem, mogą cały czas zgłaszać się do programu. Aby znaleźć się w bazie Polskiego Bonu Turystycznego, wystarczy wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną za pośrednictwem profilu PUE ZUS. W bazie jest już ponad 23 tysiące podmiotów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Technologia zwiększy zyski agentów

Niemiecka organizacja zrzeszająca agentów turystycznych DTPS ma pomysł na poprawę zarobków swoich członków. Chce ...

Thomas Cook: Turcja popularniejsza niż Hiszpania

Turcja jest najczęściej wybieranym kierunkiem przez klientów Thomasa Cooka. Przyczynił się do tego między ...

Szczecin zyska połączenie ze Sztokholmem

Węgierski Wizz Air otworzy w połowie maja połączenie lotnicze między podszczecińskim lotniskiem w Goleniowie ...

Samolot musiał awaryjnie lądować, bo pilot rozlał kawę

Airbus A330-243 niemieckich linii Condor lecący z Frankfurtu do Cancun w Meksyku był zmuszony ...

DER Touristik inwestuje na Mauritiusie

Niemieckie biuro podróży przejęło część udziałów w Mautourco Holdings, agencji na Mauritiusie obsługującej turystów ...

Linie lotnicze do polityków: Przywróćcie loty transatlantyckie

Lufthansa, IAG, United i American Airlines domagają się przywrócenia połączeń do Stanów Zjednoczonych. Swoje ...