Wakacyjny szok cenowy

Gdy zaczyna się lato, wszyscy marzymy o tym, aby gdzieś wyjechać. Wtedy jednak pojawiają się pytania, dokąd się wybrać, za ile i czy będzie nas stać na ofertę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania?

W dobie internetu zorganizowanie wyjazdu wydaje się proste i szybkie. Wystarczy przecież przejrzeć oferty w sieci i wybrać tę, która spełnia nasze oczekiwania. I tu często pojawia się problem. Propozycji jest tak dużo, że trudno podjąć decyzję. Na dodatek, gdy już trafimy na taką, która wydaje się wręcz idealna, okazuje się, że dokładnie ten sam pokój w hotelu, domek czy apartament można wynająć w różnych cenach. Jak to wszystko ogarnąć, aby nie przepłacić, a na miejscu znaleźć dokładnie to, czego potrzebujemy? Jak dobrze się bawić i odpocząć?

Jak tanie mogą być wakacje?

Ludzie dzielą się na takich, którzy planują swoje wyjazdy z wyprzedzeniem (czasami nawet rok wcześniej) i takich, którzy ostateczną decyzję podejmują dosłownie w ostatniej chwili. Niekiedy jest to związane z trybem pracy – czasami do końca nie wiemy, kiedy wypadnie nasz urlop. Na szczęście jedni i drudzy mają szansę znaleźć interesującą ofertę w korzystnej cenie. Dla tych pierwszych istnieją propozycje First Minute, dla drugich Last Minute. Ale niezależnie od tego, czy kupujemy wycieczkę z dużym wyprzedzeniem czy na kilka dni (a czasami nawet godzin) przed wyjazdem, mamy szansę pojechać na wymarzony wakacyjny wyjazd z prawie 70% rabatem. Niewiarygodne? A jednak możliwe! W internecie aż roi się od stron, za pośrednictwem których można dokonać rezerwacji tej samej oferty. I każda z nich przekonuje potencjalnych klientów, że ma najlepsze ceny na rynku. Warto przejrzeć kilka, aby zorientować się, gdzie opłaty za ten sam pobyt są najkorzystniejsze. Serwisem, który zbiera najlepsze oferty, jest np. triverna.pl. Porównując jego ofertę z innymi, można doznać prawdziwego wakacyjnego szoku cenowego. Czasami jakiejś oferty w ogóle nie bierzemy pod uwagę, bo wydaje się nam, że jest ona poza naszym zasięgiem. Tymczasem może być zupełnie odwrotnie – możemy znaleźć tu oferty luksusowych, pięciogwiazdkowych hoteli czy SPA w cenie pokoju w pensjonacie.

Hotel tańszy od innych

Nie wszyscy jesteśmy miłośnikami wyjazdów zorganizowanych, gdzie z góry określona jest klasa hotelu, menu, środek transportu, a program pobytu rozpisany niemal co do godziny. Wielu z nas woli samodzielnie decydować o tym, co będzie robić podczas upragnionych wakacji. Takie osoby są zainteresowane jedynie zarezerwowaniem pokoju w hotelu, w interesującej je miejscowości. Natomiast sami wolą decydować o dodatkowych atrakcjach czy wyżywieniu. Zamiast hotelowej restauracji, chcą na przykład wybrać miejscowe knajpki czy restauracje. A zamiast zwiedzania popularnych atrakcji turystycznych, planują zjechać z najbardziej uczęszczanych szlaków i na własną rękę odkrywać uroki danego kraju czy miasta. I tutaj też pomocą służą serwisy rezerwacyjne z porównywarkami cen noclegów.

Mamy dokładnie to, czego szukasz

Ważne jest nie tylko to, gdzie pojedziemy, ale również, jakie warunki zastaniemy na miejscu. Dlatego przy wyborze wakacyjnej oferty warto korzystać z serwisów internetowych, w których można określić, co nas interesuje. Zaznaczamy, jakich udogodnień szukamy (SPA, restauracji, siłowni, basenu, pokojów dla rodziny z dziećmi) i wyszukiwarka podsuwa nam tylko takie propozycje, które te kryteria spełniają. To duże ułatwienie, ponieważ nie wymaga się od nas samodzielnego przedzierania się przez oferty, które wcześniej czy później i tak odrzucimy. Zrobi to za nas serwis. Wyszukiwarki dają również możliwość śledzenia ofert w konkretnych miastach, hotelach, regionach (np. w górach czy nad morzem). Możemy nawet określić, czy interesuje nas pobyt w mieście czy poza miastem. Wszystko jest po to, byśmy mogli dokonać jak najlepszego wyboru.

Mogą Ci się również spodobać

Lufthansa nie wykorzysta okazji do przejęcia rywali

Lufthansa nie będzie kupować linii lotniczych osłabionych z powodu pandemii – oświadczył podczas odbywającego ...

Net Holiday zmienia właściciela

Biuro podróży Net Holiday będzie miało nowego właściciela. Kto nim zostanie okaże się w ...

Skyscanner: Nowy rok pełny innowacji

Wi-Fi na pokładzie, metamorfoza klas i nowe technologie czuwające nad tym, by bagaż trafił ...

Airbnb chce dawać wynajmującym udziały

Airbnb zwrócił się do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd z prośbą o wyrażenie ...

UIA poleci z Kijowa do Ejlatu

Z końcem października ukraińskie linie lotnicze UIA uruchomią nową zimową trasę z Kijowa na ...

PIT: Polacy chętnie wyjeżdżają z biurami podróży

Klienci biur podróży wyjeżdżali podczas tych wakacji najchętniej do Grecji, Bułgarii i Hiszpanii. Ale ...