Afryka czy Europa – który kierunek wybrać na wakacje?

Afryka czy Europa, to z pewnością jedno z pytań, jakie może chodzić po głowie niezdecydowanym turystom, którzy szukają lokalizacji na urlop w sezonie 2018. Można wymienić wiele plusów i zapewne kilka minusów wyboru każdego z kierunków. Co warto zatem brać pod rozwagę decydując się na wakacje w Europie, a co, jeżeli skłonimy się ku Afryce?

Afryka – co warto zobaczyć wyjeżdżając na urlop w sezonie 2017?

 

Afryka, to nie tylko popularne egipskie piramidy, z którymi w pierwszym momencie kojarzy nam się ten kontynent. Co zatem warto jeszcze zobaczyć i dlaczego warto zdecydować się na Afrykę w sezonie 2017?

Przede wszystkim, jak powszechnie wiadomo pogoda w Afryce jest zgoła odmienna od tej, która często może nas spotkać w Europie. Wyjeżdżając do Afryki słoneczną pogodę mamy niemalże gwarantowaną. Nie każdy jednak lubi upały, dlatego warto przemyśleć, czy temperatury oscylujące w granicach 40 stopni nie będą dla nas zbyt męczące. Dla niektórych inny klimat może być wykańczający i zamiast wypocząć będziemy odczuwać dyskomfort termiczny i spadek sił witalnych.

Spośród popularnych kierunków na najbliższy sezon warto wziąć pod uwagę kilka. Przede wszystkim w czołówce wciąż znajduje się Marrakesz ze wszystkimi cennymi zabytkami, meczetami, medyną i pałacami.

Wciąż nie słabnie zainteresowanie Kapsztadem, to miasto przyciąga turystów niesamowitymi widokami, tętniącymi życiem kawiarniami w Waterfront, pomnikami i całą masą muzeów.

Prawda jest jednak taka, że polskiego turystę bardzo często trudno namówić na Afrykę w takim właśnie wydaniu. Dla wielu Afryka, to wciąż egipskie rafy i wypoczynek na pięknych, piaszczystych plażach. Afryka ma wiele do zaoferowania, trzeba jednak zmienić samo podejście do krajów tego kontynentu, często mamy stereotypowe wyobrażenia, które z prawdą nie mają wiele wspólnego.

 

Europa – ciekawe destynacje na wakacje 2017

 

Europa jest bardziej przystępna, niekoniecznie cenowo, głównie kulturowo. Wielu turystów mając do wyboru Europę i Afrykę zdecyduje się na zwiedzanie Paryża, Barcelony czy Wenecji. Są to miejsca, które znamy z telewizji i opowiadań i wielu z nas ma ochotę zobaczyć je na żywo.

Wspomniane miejsca są najpopularniejszymi kierunkami wybieranymi przez turystów od wielu lat. Nie przeszkadzają im tłumy ludzi, wysokie ceny i konieczność spędzania wielu godzin w kolejkach do muzeów.

Ten sezon nie odbiega w tej kwestii od poprzednich. Nadal najlepiej sprzedającymi się wycieczkami objazdowymi są te po Francji, Hiszpanii i Włoszech. Jeśli chodzi o wypoczynek, to ostatnimi laty króluje Chorwacja i Grecja – nie tylko ze względu na to, co mają do zaoferowania, ale również na stosunkowo niewygórowane ceny.

 

Gdzie szukać ciekawych wyjazdów do Europy i Afryki?

 

Ciekawe oferty wakacji w Afryce i Europie znajdziemy przede wszystkim na portalach turystycznych typu https://www.fostertravel.pl/.

Z pewnością nawet najbardziej niezdecydowany, czy też wymagający turysta znajdzie coś dla siebie pod tym adresem strony internetowej. W dzisiejszych czasach warto szukać ofert wyjazdów turystycznych właśnie na Internecie.

Mogą Ci się również spodobać

Stan wyjątkowy na Eubei. Polska ambasada ostrzega

Na greckiej wyspie Eubea (Evia) w regionach objętych pożarami władze wprowadziły stan wyjątkowy. Ewakuowano ...

Kraków notuje 13 procent wzrostu w lipcu

W lipcu z krakowskiego lotniska skorzystało 625 tysięcy pasażerów, o 13 procent więcej niż ...

LOT leci do Newark

Dziś o godzinie 11.35 z warszawskiego Lotniska Chopina wystartuje pierwszy samolot PLL LOT do ...

Hiszpańska branża turystyczna alarmuje: Upadnie 500 hoteli

Przez bankructwo Thomasa Cooka w Hiszpanii będą miały kłopoty setki hoteli – szacuje Hiszpańska ...

Powstała polska sieć krajowych połączeń autobusowych

Ośmiu krajowych przewoźników powołało Polonus Partner, sieć krajowych połączeń do 250 miejscowości. Do dyspozycji ...

Accor nie marnuje jedzenia

Grupa hotelowa Accor rozpoczęła współpracę z twórcami aplikacji „Too Good To Go”, dzięki której ...