Afryka czy Europa – który kierunek wybrać na wakacje?

Afryka czy Europa, to z pewnością jedno z pytań, jakie może chodzić po głowie niezdecydowanym turystom, którzy szukają lokalizacji na urlop w sezonie 2018. Można wymienić wiele plusów i zapewne kilka minusów wyboru każdego z kierunków. Co warto zatem brać pod rozwagę decydując się na wakacje w Europie, a co, jeżeli skłonimy się ku Afryce?

Afryka – co warto zobaczyć wyjeżdżając na urlop w sezonie 2017?

 

Afryka, to nie tylko popularne egipskie piramidy, z którymi w pierwszym momencie kojarzy nam się ten kontynent. Co zatem warto jeszcze zobaczyć i dlaczego warto zdecydować się na Afrykę w sezonie 2017?

Przede wszystkim, jak powszechnie wiadomo pogoda w Afryce jest zgoła odmienna od tej, która często może nas spotkać w Europie. Wyjeżdżając do Afryki słoneczną pogodę mamy niemalże gwarantowaną. Nie każdy jednak lubi upały, dlatego warto przemyśleć, czy temperatury oscylujące w granicach 40 stopni nie będą dla nas zbyt męczące. Dla niektórych inny klimat może być wykańczający i zamiast wypocząć będziemy odczuwać dyskomfort termiczny i spadek sił witalnych.

Spośród popularnych kierunków na najbliższy sezon warto wziąć pod uwagę kilka. Przede wszystkim w czołówce wciąż znajduje się Marrakesz ze wszystkimi cennymi zabytkami, meczetami, medyną i pałacami.

Wciąż nie słabnie zainteresowanie Kapsztadem, to miasto przyciąga turystów niesamowitymi widokami, tętniącymi życiem kawiarniami w Waterfront, pomnikami i całą masą muzeów.

Prawda jest jednak taka, że polskiego turystę bardzo często trudno namówić na Afrykę w takim właśnie wydaniu. Dla wielu Afryka, to wciąż egipskie rafy i wypoczynek na pięknych, piaszczystych plażach. Afryka ma wiele do zaoferowania, trzeba jednak zmienić samo podejście do krajów tego kontynentu, często mamy stereotypowe wyobrażenia, które z prawdą nie mają wiele wspólnego.

 

Europa – ciekawe destynacje na wakacje 2017

 

Europa jest bardziej przystępna, niekoniecznie cenowo, głównie kulturowo. Wielu turystów mając do wyboru Europę i Afrykę zdecyduje się na zwiedzanie Paryża, Barcelony czy Wenecji. Są to miejsca, które znamy z telewizji i opowiadań i wielu z nas ma ochotę zobaczyć je na żywo.

Wspomniane miejsca są najpopularniejszymi kierunkami wybieranymi przez turystów od wielu lat. Nie przeszkadzają im tłumy ludzi, wysokie ceny i konieczność spędzania wielu godzin w kolejkach do muzeów.

Ten sezon nie odbiega w tej kwestii od poprzednich. Nadal najlepiej sprzedającymi się wycieczkami objazdowymi są te po Francji, Hiszpanii i Włoszech. Jeśli chodzi o wypoczynek, to ostatnimi laty króluje Chorwacja i Grecja – nie tylko ze względu na to, co mają do zaoferowania, ale również na stosunkowo niewygórowane ceny.

 

Gdzie szukać ciekawych wyjazdów do Europy i Afryki?

 

Ciekawe oferty wakacji w Afryce i Europie znajdziemy przede wszystkim na portalach turystycznych typu https://www.fostertravel.pl/.

Z pewnością nawet najbardziej niezdecydowany, czy też wymagający turysta znajdzie coś dla siebie pod tym adresem strony internetowej. W dzisiejszych czasach warto szukać ofert wyjazdów turystycznych właśnie na Internecie.

Mogą Ci się również spodobać

Brytyjczycy wracają do agentów turystycznych. Przed biurami kolejki

W ramach luzowania lockdownu agenci turystyczni w Anglii i w Walii otworzyli w poniedziałek ...

Rzym wprowadza ograniczenia dla autokarów

Trzy strefy i wyższe opłaty za wjazd autokarów do Rzymu uzależnione od typu silnika ...

Brytyjski MSZ rozszerza ostrzeżenie na Kanary i Baleary

Ministerstwo Spraw Zagranicznych radzi obywatelom Wielkiej Brytanii powstrzymać się przed podróżowaniem na Wyspy Kanaryjskie ...

LOT podlicza pierwsze koszty strajku

3,5 miliona złotych wydaliśmy już na wynajęcie samolotów z załogami, które zastąpiły strajkujących – ...

Lotnisko Chopina otwarte po awaryjnym lądowaniu

Warszawskie Lotnisko Chopina zostało otwarte po awaryjnym lądowaniu bombardiera, któremu złożyły się przednie koła ...

Turyści słono zapłacili za skok do Canal Grande

Grzywnami ukarano w Wenecji sześciu młodych turystów z Belgii, którzy skoczyli do Canal Grande ...