Jak opisuje serwis nytimes.com, helikopter, obsługiwany przez Whitsunday Air Services, zmierzał do popularnego pontonu widokowego umieszczonego w pobliżu rafy, około 40 mil na północ od Wysp Whitsunday.

Z danych miejscowej policji wynika, że pasażerami była dwójka mieszkających na Hawajach Amerykanów: 65-letnia kobieta i 79-letni mężczyzna. W maszynie znajdował się także pilot i dwójka innych Amerykanów z Kolorado. Wszyscy trafili do szpitala z niewielkimi obrażeniami.

Znajdujący się na pontonie widokowym ludzie widzieli, jak maszyna wpada do wody, a pilot desperacko próbował wyciągnąć pasażerów z wraku.

- To traumatyczne przeżycie dla każdego, kto znajduje się w takiej sytuacji - powiedział, cytowany przez nytimes.com, inspektor Ian Haughton z policji w Queensland podczas konferencji prasowej.

To drugi już wypadek helikoptera Whitsunday Air Services notowany w ostatnim czasie. Wcześniej, w listopadzie zeszłego roku, maszyna tego przewoźnika musiała awaryjnie lądować w pobliżu Wyspy Hamilton w Whitsundays. - Trwa niezależne, rzetelne i przejrzyste dochodzenie - dodał inspektor Haughton.