Małopolska – 40 mln złotych na trasy rowerowe

Materiały prasowe

Małopolska: przygotowujemy nowe trasy dla turystów. Miłośnicy aktywnej turystyki znajdą wiele możliwości

W Małopolsce ruszy budowa nowych szlaków turystycznych dla wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Powstaną trasy dla miłośników narciarstwa, jazdy na „dwóch kółkach” oraz biegania. Ponad 37,6 mln zł z RPO pozwoli na realizację 14 projektów, z których będą korzystać zarówno mieszkańcy jak i przyjezdni – podaje portal malopolska.pl.

– Od lat udowadniamy, że Małopolska jest doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu w sposób aktywny. Dlatego inwestujemy w budowę tras rowerowych i szlaków w – mówi odpowiedzialny w zarządzie województwa za sprawy związane z turystyką Leszek Zegzda.

– Dzięki unijnemu dofinansowaniu, w miejscach tych powstaje też niezbędna infrastruktura, w skutek której można złapać nieco oddechu – dodaje Zegzda.

Dotacjom z RPO umożliwią powstanie między innymi nowych tras dla pieszych i dla rowerzystów, na przykład w Dolinie Raby, wzdłuż szlaku wód mineralnych w Muszynie, Tarnowie i okolicznych miejscowościach. Powstaną także parkingi, dzięki którym będzie można bez problemu zamienić samochód na rower i pojechać w dalszą drogę „na dwóch kółkach”. Zaplanowana jest także budowa w pobliżu ścieżek nowych wiat, które uchronią przed deszczem, a także ławek i stolików, przy których będzie można posilić się w trakcie wycieczki.

Dla osób, które preferują aktywny wypoczynek zimą, nowe możliwości pojawią się w Gorcach. Za półtora roku będzie można korzystać z nowej trasy narciarstwa biegowego, a latem skorzystają z niej miłośnicy nartorolek.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W piątek wiele lotów do Włoch odwołanych

We Włoszech jutro odbędzie się strajk kontrolerów lotu, który spowoduje poważne zakłócenia w ruchu ...

LOT na 20. miejscu w rankingu AirHelp Score

Qatar Airways zajęły pierwsze miejsce w tegorocznej, ósmej edycji rankingu linii lotniczych, opublikowanej przez ...

100 procent Polaków w Turcji więcej

Od stycznia do marca do Turcji przyjechało 7,26 miliona turystów z zagranicy, to o ...

Cztery tysiące złotych na wakacje z dziećmi

Polacy oszczędzają na urlop co najmniej przez pół roku. Problemy finansowe są głównym powodem ...

Apple przyłączył Krym do Rosji

Apple zszokował właśnie opinię publiczną najnowszą aktualizacją map. Uznał bowiem oficjalnie nielegalną aneksję ukraińskiego ...

Melania Trump przyciągnie turystów do Słowenii

„Ciasta i naleśniki Melanii” i „prezydenckie burgery” przygotowały kawiarnie i restauracje w słoweńskim miasteczku ...