Na Cyprze powstanie ministerstwo turystyki

Od początku przyszłego roku na Cyprze działać będzie ministerstwo turystyki. Ustawę w tej sprawie przyjął tamtejszy arlament, informują lokalne media

Dotychczas w kraju turystyką zajmowało się ministerstwo handlu, przemysłu i turystyki, pod które podlega Cypryjska Organizacja Turystyczna (CTO). Od 2 stycznia 2019 roku zacznie działać resort turystyki (junior ministry), ustawa przewiduje też powołanie podsekretarza stanu, który będzie odpowiedzialny za sektor. Zastępca rzecznika rządu Klelia Vasiliou poinformowała w oświadczeniu, że decyzja to kamień milowy w rozwoju gałęzi będącej ważnym filarem gospodarki kraju.

Utworzenie ministerstwa to jeden z elementów narodowej strategii dla turystyki, która jest kształtowana od ponad pięciu lat w ramach konsultacji ze wszystkimi uczestnikami rynku. Zadaniem nowego ministerstwa będzie wykorzystanie rozpędu, jakiego nabrała turystyka na Cyprze w perspektywie średnio- i długoterminowej. Główne cele to zwiększenie liczby przyjazdów, ale też o zapewnienie usług w wysokim standardzie i rozwiązanie problemu sezonowości.

Na razie nie wiadomo do końca, jaką rolę w nowym podziale kompetencji będzie pełnić CTO. Media podkreślają, że związki zawodowe reprezentujące pracowników organizacji przyjęły informację o stworzeniu ministerstwa z zadowoleniem, co może sugerować, że CTO zostanie wchłonięte przez nowy resort. Mówi się, że intencją rządu jest przeniesienie wszystkich obecnych pracowników CTO do ministerstwa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wrocław – w styczniu wyraźnie urosły czartery

W pierwszym miesiącu roku ruch czarterowy w Porcie Lotniczym Wrocław wzrósł o ponad 14 ...

Upada prywatna rosyjska linia lotnicza

Na ratowanie Vim-Avia potrzeba 10 milionów dolarów. Linie wstrzymały loty, na które sprzedały już ...

Sąd: Córka kłamała o gwałcie. Matka: Bojkot Cypru.

Matka 19-letniej Brytyjki, która jest podejrzana o to, że kłamliwie oskarżyła o gwałt grupę ...

Słowacja – na narty i do hotelu tylko z testem

Od 14 grudnia turyści korzystający z wyciągów i bazy noclegowej będą musieli okazać negatywny ...

Słowacja – stan wyjątkowy do końca roku

Do 29 grudnia przedłużył stan wyjątkowy w kraju rząd Słowacji. To oznacza, że nadal ...

Polski Air Club w holenderskich rękach

Holenderska firma specjalizująca się w organizowaniu podróży służbowych, BCD Travel, kupiła polskiego agenta i ...