Na Cyprze powstanie ministerstwo turystyki

Od początku przyszłego roku na Cyprze działać będzie ministerstwo turystyki. Ustawę w tej sprawie przyjął tamtejszy arlament, informują lokalne media

Dotychczas w kraju turystyką zajmowało się ministerstwo handlu, przemysłu i turystyki, pod które podlega Cypryjska Organizacja Turystyczna (CTO). Od 2 stycznia 2019 roku zacznie działać resort turystyki (junior ministry), ustawa przewiduje też powołanie podsekretarza stanu, który będzie odpowiedzialny za sektor. Zastępca rzecznika rządu Klelia Vasiliou poinformowała w oświadczeniu, że decyzja to kamień milowy w rozwoju gałęzi będącej ważnym filarem gospodarki kraju.

Utworzenie ministerstwa to jeden z elementów narodowej strategii dla turystyki, która jest kształtowana od ponad pięciu lat w ramach konsultacji ze wszystkimi uczestnikami rynku. Zadaniem nowego ministerstwa będzie wykorzystanie rozpędu, jakiego nabrała turystyka na Cyprze w perspektywie średnio- i długoterminowej. Główne cele to zwiększenie liczby przyjazdów, ale też o zapewnienie usług w wysokim standardzie i rozwiązanie problemu sezonowości.

Na razie nie wiadomo do końca, jaką rolę w nowym podziale kompetencji będzie pełnić CTO. Media podkreślają, że związki zawodowe reprezentujące pracowników organizacji przyjęły informację o stworzeniu ministerstwa z zadowoleniem, co może sugerować, że CTO zostanie wchłonięte przez nowy resort. Mówi się, że intencją rządu jest przeniesienie wszystkich obecnych pracowników CTO do ministerstwa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ceny w rosyjskich hotelach poszybowały

Im bliżej piłkarskich Mistrzostw Świata, tym droższe hotele i kwatery prywatne. Część zagranicznych kibiców ...

Sisi: Będę kandydował na prezydenta, bo buduję państwo

Prezydent Egiptu Abd el Fatah es-Sisi w telewizyjnym wystąpieniu ogłosił, że będzie ubiegał się ...

Egipt tworzy nowy plan dopłat do czarterów

Obecny plan dopłat do czarterów nie wspiera już największych zagranicznych touroperatorów, nie sprawdza się ...

Onam – indyjskie dożynki

Związane z legendą o królu-demonie Mahabali święto Onam, obchodzone w indyjskim stanie Kerala, staje ...

Pierwszy w Lublinie Focus otwarty

Focus Hotels otworzyła swój pierwszy hotel w Lublinie. To jedenasty obiekt sieci w tym ...

Lwów zalany przez odpadki

We Lwowie zalega ponad 7 tysięcy ton odpadów. Mer Andrij Sadowy zwrócił się do ...