Na Cyprze powstanie ministerstwo turystyki

Od początku przyszłego roku na Cyprze działać będzie ministerstwo turystyki. Ustawę w tej sprawie przyjął tamtejszy arlament, informują lokalne media

Dotychczas w kraju turystyką zajmowało się ministerstwo handlu, przemysłu i turystyki, pod które podlega Cypryjska Organizacja Turystyczna (CTO). Od 2 stycznia 2019 roku zacznie działać resort turystyki (junior ministry), ustawa przewiduje też powołanie podsekretarza stanu, który będzie odpowiedzialny za sektor. Zastępca rzecznika rządu Klelia Vasiliou poinformowała w oświadczeniu, że decyzja to kamień milowy w rozwoju gałęzi będącej ważnym filarem gospodarki kraju.

Utworzenie ministerstwa to jeden z elementów narodowej strategii dla turystyki, która jest kształtowana od ponad pięciu lat w ramach konsultacji ze wszystkimi uczestnikami rynku. Zadaniem nowego ministerstwa będzie wykorzystanie rozpędu, jakiego nabrała turystyka na Cyprze w perspektywie średnio- i długoterminowej. Główne cele to zwiększenie liczby przyjazdów, ale też o zapewnienie usług w wysokim standardzie i rozwiązanie problemu sezonowości.

Na razie nie wiadomo do końca, jaką rolę w nowym podziale kompetencji będzie pełnić CTO. Media podkreślają, że związki zawodowe reprezentujące pracowników organizacji przyjęły informację o stworzeniu ministerstwa z zadowoleniem, co może sugerować, że CTO zostanie wchłonięte przez nowy resort. Mówi się, że intencją rządu jest przeniesienie wszystkich obecnych pracowników CTO do ministerstwa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Cook: Internet zyskuje, ale nie zastąpi agentów

O 27 procent – porównując rok do roku – urosła od stycznia internetowa sprzedaż ...

Zimowy program DER Touristik bardziej elastyczny

DER Touristik przedstawił program na zimę 2019/20. Znalazło się w nim siedem tysięcy nowych ...

Ryanair stawia na Kraków

Ryanair chce pozostać największym przewoźnikiem w Polsce. Plany na ten rok to 11 milionów ...

LOT odbiera ósmego dreamlinera

Jutro prosto z fabryki w Everret w Stanach Zjednoczonych odleci do Warszawy ósmy i ...

Itaka: Więcej Grecji, Włoch i Bałkanów na lato

Ponad 1300 ofert, 6 nowych kierunków, nowe wycieczki objazdowe i setki nowych hoteli – ...

Ręczniki szybkoschnące – na czym polega ich fenomen?

Lato od zawsze kojarzy się nam z wakacjami, a te z kolei z czasem ...