Antalya pobiła własny rekord w turystach

Filip Frydrykiewicz

Ponad 11 milionów turystów przyjechało do regionu Antalyi w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku. To więcej niż w rekordowym 2014 roku

Lotnisko w Antalyi obsłużyło 10,71 miliona gości, a Gazipasa w Alanyi 288 tysięcy. To oznacza wzrost o 28 procent rok do roku, czyli też kolejny rekord. W 2014 roku, który był do tej pory najlepszy dla tureckiej turystyki przyjazdowej, gości było o 769 tysięcy mniej. Szacunki zakładają, że w tym roku do regionu przyjedzie w sumie około 14 milionów ludzi.

Dobre wyniki przyniósł też poprzedni miesiąc. Jak wynika z danych Regionalnego Departamentu Kultury i Turystyki od 1 do 29 września przyleciało 1,87 miliona obcokrajowców, czyli o 25 procent więcej, licząc rok do roku.

Dane dotyczące turystyki przyjazdowej do Turcji pokazują, że od stycznia do sierpnia kraj odwiedziło około 27 milionów gości, czyli o 22,9 procent więcej niż przed rokiem.

W całym 2017 roku było ich 32,4 miliona, dwa lata temu 25,3 miliona, a w 2014 roku 36,8 miliona. Celem rządu na ten rok jest obsłużenie 40 milionów gości, co ma przełożyć się na 32 miliardy dolarów przychodów. Za pięć lat, w 2023 roku ma to być już 50 milionów osób, wówczas przychody branży sięgną wówczas 50 miliardów dolarów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Coraz więcej turystów odwiedza Albanię

Rośnie zainteresowanie turystyką w Albanii. Do tego kraju trafia także coraz więcej Polaków, w ...

Kraków Airport: Lipiec z 26-procentowym wzrostem

W lipcu krakowskie lotnisko obsłużyło 785,5 tysiąca pasażerów – to o 161 tysięcy (26 ...

Tymi liniami lepiej nie latać

Wszyscy, którzy chcą latać rosyjskimi liniami, powinni najpierw poznać ranking najbardziej spóźnialskich przewoźników Zdaniem ...

W Lufthansie mniej pasażerów niż w Ryanairze

Narodowy niemiecki przewoźnik lotniczy podał informację o zwiększeniu w 2016 roku przewozu osób o ...

Enter Air zabezpieczy się przed przejęciem

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt spółki Enter Air związany z dopuszczeniem do obrotu akcji ...

W lutym najtańsze hotele poszybowały w górę

O 36,4 procent wzrosły w lutym ceny noclegu w jednogwiazdkowych hotelach – podaje serwis ...