Antalya pobiła własny rekord w turystach

Filip Frydrykiewicz

Ponad 11 milionów turystów przyjechało do regionu Antalyi w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku. To więcej niż w rekordowym 2014 roku

Lotnisko w Antalyi obsłużyło 10,71 miliona gości, a Gazipasa w Alanyi 288 tysięcy. To oznacza wzrost o 28 procent rok do roku, czyli też kolejny rekord. W 2014 roku, który był do tej pory najlepszy dla tureckiej turystyki przyjazdowej, gości było o 769 tysięcy mniej. Szacunki zakładają, że w tym roku do regionu przyjedzie w sumie około 14 milionów ludzi.

Dobre wyniki przyniósł też poprzedni miesiąc. Jak wynika z danych Regionalnego Departamentu Kultury i Turystyki od 1 do 29 września przyleciało 1,87 miliona obcokrajowców, czyli o 25 procent więcej, licząc rok do roku.

Dane dotyczące turystyki przyjazdowej do Turcji pokazują, że od stycznia do sierpnia kraj odwiedziło około 27 milionów gości, czyli o 22,9 procent więcej niż przed rokiem.

W całym 2017 roku było ich 32,4 miliona, dwa lata temu 25,3 miliona, a w 2014 roku 36,8 miliona. Celem rządu na ten rok jest obsłużenie 40 milionów gości, co ma przełożyć się na 32 miliardy dolarów przychodów. Za pięć lat, w 2023 roku ma to być już 50 milionów osób, wówczas przychody branży sięgną wówczas 50 miliardów dolarów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

LOT: Seul trafiony na 83 procent

Na rejsy Warszawy do Seulu jest większy popyt niż LOT zakładał. Dlatego linia lotnicza ...

Orbis otworzy dwa własne hotele pod marką Tribe

Tribe Warszawa Bracka i Tribe Kraków Stare Miasto mają przyjąć pierwszych gości w 2022 ...

Pasażer kolei z takimi prawami, jak pasażer samolotu

Większe odszkodowania za opóźnienia i większe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, a także miejsce ...

Polski Bus z przesiadką w Łodzi i Wrocławiu

Klienci Polskiego Busa, wybierający się na Litwę, Łotwę i do Estonii, mogą już korzystać ...

Betlej: Agenci turystyczni tracą udziały, ale nie przychody

Przez ostatnie trzy lata agenci turystyczni tracili udziały w rynku sprzedaży wycieczek. Choć jednak ...

Szef Thomasa Cooka broni swojej premii

Peter Fankhauser bronił przed komisją parlamentarną, badającą okoliczności upadku Thomasa Cooka, swojej premii, którą ...