Brytyjczycy wybiorą Polskę

Pixabay

Chorwacja, Bułgaria i Polska znajdą się wśród popularnych kierunków wyjazdów Brytyjczyków w tym roku – zapowiada biuro podróży Travelzoo

Obawa przed zamachami terrorystycznymi i niepewna przyszłość brytyjskiej waluty to główne powody, dla których mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa na tegoroczne wakacje wybierają kraje Europy Środkowej i Wschodniej. Jak podaje portal Travel Weekly, powołując się na badania firmy turystycznej Travelzoo, wśród kierunków najczęściej wskazywanych jako cel podróży zagranicznych znalazły się Bułgaria, Chorwacja i Polska. Co ciekawe, 45 procent respondentów przyznaje, że wcześniej nigdy nie brała pod uwagę wyjazdu do tych krajów.

Prawie połowa Brytyjczyków unika tradycyjnych kierunków wakacyjnych w Europie Zachodniej z powodu obaw o bezpieczeństwo, a 17 procent mówi, że na ich wybór wpływ ma słaby funt. Do Europy Środkowej i Wschodniej, traktowanej jako jeden region, wyjazd deklaruje 12 procent pytanych, do Hiszpanii wybiera się 10 procent ankietowanych.

Ponad jedna trzecia pytanych (w badaniu udział wzięło 1266 ludzi) planuje spędzić urlop w Wielkiej Brytanii, co oznacza 7-procentowy wzrost rok do roku.

– Cieszy nas, że Brytyjczycy rozważają Europę Wschodnią jako kierunek wyjazdowy w 2017 roku – mówi Joel Brandon-Bravo, dyrektor zarządzający Travelzoo na Wielką Brytanię. Dodaje, że brak w ofercie biur podróży takich kierunków jak egipski Szarm el-Szejk czy Tunezja (co związane jest zakazem lotów do tych miejsc wydanym przez tamtejszy MSZ) sprawia, że mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa szukają alternatyw.

– Klienci, którzy rozważają wyjazdy bardziej na Wschód, nie będą rozczarowani. Weźmy za przykład Półwysep Bałkański – wybrzeże Słowenii, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry położone są tylko rzut beretem od wschodniego wybrzeża Włoch. Gwarantują tak samo dobrą pogodę i piękne plaże, jeziora oraz góry i stanowią wspaniałą okazję dla Brytyjczyków do odkrywania nowych turystycznych perełek – twierdzi Brandon-Bravo. Jego zdaniem to, że mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa rozważają wyjazd do tańszych kierunków jest też dobrą informacją dla branży turystycznej. – Nasze ubiegłoroczne prognozy dotyczące popularności Stanów Zjednoczonych sprawdziły się, jesteśmy przekonani, że w tym roku na znaczeniu zyskają kraje Europy Wschodniej – podkreśla.

Polska pojawia się jako jeden z 10 krajów wartych odwiedzenia polecanych przez autorów bloga Travelzoo. Zdaniem blogerów nie należy ograniczać się do wyjazdu do Krakowa czy Warszawy, ale wybrać się też do Trójmiasta i Słowińskiego Parku Narodowego, w którym znajdują się słynne wydmy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Orex nabiera (tureckiego) wiatru w żagle

Wraz z powrotem zainteresowania Polaków wyjazdami do Turcji na polskim rynku rośnie dynamicznie biuro ...

Unia Europejska otwiera się na 14 krajów

Obywatele 14 krajów spoza Unii Europejskiej będą mogli wjeżdżać na teren wspólnoty od 1 ...

Turyści jadą do Turcji na tanie zakupy

Odwiedzający Turcję turyści tłumnie odwiedzają najdroższe sklepy, żeby kupić luksusowe produkty po okazyjnej cenie. ...

Niemcy – urok bliskiej zagranicy

Na turystów czekają tu niezliczone zamki, pałace, klasztory i muzea, ale też wspaniałe ogrody ...

Po kryzysie będzie mniej pracy dla przewodników i pilotów

Nawet kiedy kryzys wywołany pandemią koronawirusa się skończy, ruch turystyczny długo nie wróci do ...

Condor może trafić w ręce niemieckiego rządu

Niemiecki rząd jest gotowy do przejęcia największego niemieckiego przewoźnika czarterowego, Condora – napisała agencja ...