Kibice Legii odstraszają od przyjazdu do Polski

PAP

Decydujecie się na własne ryzyko – napisały władze holenderskiego klubu Ajax Amsterdam w komunikacie skierowanym do potencjalnych kupców biletów na warszawski mecz

Już na początku tygodnia gazeta „Algemeen Dagblad” ostrzegała, że Legia ma fanatycznych kibiców, którzy budzą strach w kraju i Europie. Holenderskie media przypominają, że również Ajax na stronie internetowej klubu odradzał kibicom przyjazd do Warszawy. „Kibice Legii nie mają najlepszej reputacji i niedawno byli zaangażowani w przemoc na stadionie. Doradzamy naszym kibicom uwzględnienie tego w swojej decyzji, czy wziąć udział w meczu. Decydujecie się na własne ryzyko” – napisano w komunikacie. Ostatecznie kibice Ajaxu z 1700 dostępnych dostępnych biletów kupili 700.

Obawy okazały się uzasadnione, choć – jak podaje warszawska policja – ochotę do bójek przejawiały obie strony. Do pierwszej bitwy doszło nie na boisku, a w barze – relacjonuje dziennik „De Telegraaf”. Gazeta opisuje bójkę, która miała miejsce w środę wieczorem na warszawskiej Pradze, gdzie zamaskowani chuligani zaatakowali butelkami i racami Holendrów mieszkających w hostelu. Amsterdamska telewizja AT5 poinformowała, że do tak dobrze zorganizowanego ataku doszło prawdopodobnie dlatego, że chuligani Legii otrzymali pomoc od kibiców innego holenderskiego zespołu ADO Den Haag. „De Telegraaf” dodaje, że wczoraj przed meczem holenderscy pseudokibice chcieli zaatakować fanów Legii w barze w okolicy stadionu. Bójce zapobiegła policja, która zatrzymała jednego kibica Ajaxu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TT Warsaw: Polskie szlaki znaczone żurem i piernikiem

Regionalna kuchnia to nasz kapitał – mówi jeden z wystawców na targach turystycznych TT ...

Izrael – samoloty uszkodzone w czasie kołowania

Dwa samoloty zderzyły się podczas kołowania na lotnisku w Tel Awiwie. Nikomu nic się ...

Zatrzęsła się ziemia od Izmiru do Aten

Trzęsienie ziemi 6,3 w skali Richtera wyrządziło dziś spore szkody na greckiej wyspie Lesbos. ...

Air France uruchomi nowe loty dla turystów

Heraklion, Palermo, Olbia i Split – to nowe porty, do których zamierza w lecie ...

Ryanair: Na przekór Portom Lotniczym będziemy się rozwijać w Warszawie

Ryanair ogłosił już rozkład lotów na zimę 2018/2019. W sumie w tym roku uruchomi ...

Ryanair odzyskuje dyrektora ds. operacyjnych

Stanowisko dyrektora ds. operacyjnych w liniach lotniczych Ryanair obejmie Peter Bellew. Pełnił on już ...