Turyści przekonali się do Egiptu

AFP

O 20 procent – rok do roku – wzrosła w pierwszym kwartale 2017 roku liczba turystów odwiedzających Egipt. Egipcjanie mają powody do zadowolenia: gości nie tylko jest więcej, lecz chętniej niż dotychczas wydają oni swoje pieniądze

Jak informuje dziennik „Egypt Daily News”, podczas gdy w zeszłym roku przychody na jednego turystę wynosiły 50 dolarów, w tym dochodzą do 70 dolarów.

Tarek Adhma z Egipskiej Organizacji Turystycznej (The Egyptian Tourist Authority, ETA), zauważa, że pozytywnie na rozwój turystyki wpłynęły ostatnie spotkania władz Egiptu z władzami krajów europejskich i wizyta prezydenta Sisiego w Stanach Zjednoczonych. Jego zdaniem egipska turystyka zyskuje też dzięki napięciom między Unią Europejską a Turcją oraz dzięki przepełnieniu hiszpańskich hoteli.

Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Turystycznych Południowego Synaju Hisham Ali twierdzi, że liczba przyjazdów z Europy była w ostatnich dniach wyższa niż w tym samym czasie rok wcześniej. Jego zdaniem branża spodziewa się w czasie świąt wielkanocnych licznych gości, zwłaszcza z Niemiec i z krajów arabskich.

Anonimowe źródło z ETA, na które powołuje się „Egypt Daily News”, dodaje, że rząd pracuje też nad sposobem przyciągnięcia większej liczby gości ze wschodniej i południowej Azji – zwłaszcza z Japonii i Indii. ETA przyjęła na ten rok dwa scenariusze – jeśli Rosja utrzyma zakaz lotów do Egiptu, a Wielka Brytania do Szarm el-Szejk, do Egiptu przyjedzie około 7 milionów turystów. Jeśli oba państwa przywrócą połączenia lotnicze, ETA przewiduje 100-procentowy wzrost liczby turystów wobec zeszłego roku, co oznaczałoby, że Egipt odwiedzi 10,5 miliona ludzi (5,3 miliona w 2016 roku).

Pozostaje jednak pytanie, jak na te obliczenia wpłynie ogłoszony w minioną niedzielę stan wyjątkowy. Egipski prezydent wprowadził go po zamachach w dwóch koptyjskich kościołach. Zginęło w nich łącznie ponad 40 ludzi.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hotelarze z Majorki nie wierzą, że ich biznes ruszy wiosną

Zdaniem hotelarzy z Majorki tegoroczny sezon turystyczny rozpocznie się w czerwcu. Do tego czasu ...

Czarnogóra wpuszcza obywateli 130 krajów, Polacy skreśleni z listy

Czarnogóra otworzyła dziś swoje granice dla obywateli około 130 krajów, wśród nich nie ma ...

Prezes świętokrzyskiej ROT – wczoraj wybrany, dzisiaj ustąpił

Andrzej Pruś, który wczoraj został prezesem Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, zrezygnował z pełnienia ...

Tureccy hotelarze mają dość fałszywych reklamacji

Tureccy hotelarze z prowincji Mugla tworzą wydziały do walki z fałszywymi reklamacjami składanymi przez ...

Senat włożył do ustawy o imprezach turystycznych „25 procent”, o które walczył PIT

W Senacie przeszła poprawka do ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, jaką ...

Expedia partnerem strategicznym Thomasa Cooka

Wszystkie marki należące do Thomasa Cooka, w tym Neckermann Podróże, będą mogły niedługo korzystać ...