Cameron: Trzeba zaakceptować zaostrzone kontrole

AFP

David Cameron ostrzega linie lotnicze, touroperatorów i organizacje turystyczne, by nie bagatelizowały zagrożeń związanych z wyjazdami terrorystów, którzy podróżują, żeby dopuszczać się okrucieństw

Były premier Wielkiej Brytanii – informuje dziennik „The Telegraph” – w wystąpieniu na kongresie Światowej Rady Podróży i Turystyki (World Tourism and Travel Council – WTTC) podkreślał, że branża turystyczna musi zaakceptować większe ograniczenia i bardziej rygorystyczne zasady kontroli bezpieczeństwa, jako niezbędną reakcję na zagrożenie terroryzmem na świecie. Cameron zapytany o opinię na temat zakazu podróżowania do Stanów Zjednoczonych obywateli sześciu krajów muzułmańskich, nałożonego przez prezydenta Donalda Trumpa, odpowiedział, że ma nadzieję, że przedstawiciele turystyki i rządy na całym świecie będą współpracować na rzecz bezpieczeństwa. Zdaniem byłego premiera decyzja Trumpa została źle zinterpretowana w szerszym kontekście. – Nie bagatelizujcie obaw, które mają zwykli wyborcy i politycy w ich imieniu – mówił Cameron.

Cameron wskazał, że trzeba zaakceptować, że coraz bardziej zaawansowane technologicznie narzędzia będą wykorzystywane na granicach, także po to, by pozbywać się ludzi przebywających w kraju nielegalnie. Według Camerona nie można nie dostrzegać konieczności walki z imigracją i pobytami przekraczającymi dozwolony okres, czy z wnioskami o azyl składanymi z fałszywych powodów. – Potrzebujemy waszej pomocy, by zrobić wszystko, co możliwe na tym polu, jednocześnie otwierając się na turystykę tak bardzo, jak tylko możemy – konkludował Cameron.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turystyka w dobie wirusa? Firma z Poznania ma pomysł na kampery

Wynajmig.pl wie, jak ominąć gwarne hotele i zatłoczone miejsca. Z pomocą przychodzi ekonomia współdzielenia. ...

Rosjanie wyjeżdżają do Tunezji, ale nie na Dżerbę

Część rosyjskich touroperatorów powiększyła na ten rok liczbę miejsc w samolotach do Tunezji. Klienci ...

Focus Hotels wkroczył do Poznania

Swój pierwszy hotel otworzyła w Poznaniu sieć Focus. Trzygwiazdkowy obiekt stanął przy ulicy Serafitek ...

Kreta myśli o kolejnym lotnisku

850 milionów euro kosztowałoby nowe lotnisko na Krecie. Nad tym, czy je wydać, zastanawia ...

Kraków Airport – 529 tysięcy pasażerów w październiku

Lotnisko Kraków Airport odprawiło w październiku prawie 529,5 tysiąca pasażerów, czyli o 84 tysiące ...

7islands: Nie chcemy kopać się z TUI, zmieniamy model biznesowy

Biuro podróży 7islands, dwunaste pod względem wielkości w kraju, zwolniło ośmioro z dziesięciu pracowników, ...