Polacy nie chcą zamawiać wakacji on-line

Pixabay

W Unii Europejskiej 49 procent użytkowników internetu rezerwuje noclegi na wakacje przez sieć; najczęściej robią to Luksemburczycy, najrzadziej – Polacy, podaje Eurostat

Co ciekawe, rezerwacji wakacyjnego pobytu przez internet częściej dokonują starsi użytkownicy sieci niż młodsi. Wśród osób w wieku 65-74 lata co druga osoba (49 procent) zamawiała pokój bądź apartament przez sieć, tymczasem wśród osób między 16 a 24 rokiem życia było to 40 procent.

Spośród mieszkańców krajów unijnych najczęściej rezerwują w ten sposób wakacje Luksemburczycy (73 procent internautów), na kolejnym miejscu są Duńczycy (67 procent) i Finowie (63 procent).

Eurostat nie publikuje informacji dotyczących wszystkich krajów, ale z innego zestawienia dotyczącego zakupów on-line wynika, że Polacy są na ostatnim miejscu w UE, jeśli chodzi zamawianie wycieczek wakacyjnych. Średnia dla UE w tym badaniu wynosi 52 procent, a w przypadku naszego kraju to zaledwie 20 procent.

Przed Polakami znaleźli się Rumuni (22 procent), Bułgarzy (23 procent) i Litwini (24 procent). Również w tym zestawieniu na pierwszym miejscu był Luksemburg (76 procent). Badanie dotyczyło wskazań ludzi, którzy w 2016 roku zamówili dobra lub usługi dotyczące podróży i wakacji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ewa Farna namawia rodaków na odwiedzenie Polski

Znana piosenkarka polska, Czeszka z pochodzenia, Ewa Farna namawia rodaków do odwiedzania w weekendy ...

Turyści, w Grecji poproście o paragon

„Poproszę paragon” to hasło kampanii greckich władz skarbowych. Ma ona przypomnieć klientom o ich ...

Hotel w Tunezji zaaresztował klientów Thomasa Cooka

Trwają rozmowy zarządu koncernu turystycznego Thomas Cook z bankami i ewentualnymi inwestorami w sprawie ...

Jak dobrać obuwie wspinaczkowe?

Wspinaczka i profesjonalne buty to nierozerwalne połączenie. Nawet najprostsze modele są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem ...

LOT kończy akcję LOT do Domu

Rząd chce zamknąć akcję LOT do Domu przed świętami. Zdaniem ekspertów tysiące przyjezdnych, głównie ...

Luksusowe wakacje tylko u agenta

Dertour Deluxe, touroperator specjalizujący się w wyjazdach dla wymagających klientów, chce sprzedawać ofertę tylko ...