Rosjanie wyjeżdżają do Tunezji, ale nie na Dżerbę

AFP

Część rosyjskich touroperatorów powiększyła na ten rok liczbę miejsc w samolotach do Tunezji. Klienci z Federacji Rosyjskiej stanowią drugą pod względem wielkości grupę turystów w tym kraju

Jak informuje portal Russian Travel Digest, rosyjscy touroperatorzy notują w tym roku wysokie zainteresowanie wyjazdami do Tunezji. Przykładowo organizator Biblio Globus zwiększył program czteroipółkrotnie, dodając z Sankt Petersburga lot boeingiem 747 z 620 miejscami. Jeszcze w 2016 roku touroperator latał tylko z Moskwy samolotem zabierającym mniej niż 200 pasażerów. Pegas Touristik utrzymuje zeszłoroczny program, który obejmuje rejsy z 20 miast do Monastyru i na Dżerbę, a z Coral Travel codziennie można  polecieć do Enfidy, Monastyru i na Dżerbę.

Jednak mimo zwiększenia programu przez niektórych touroperatorów całkowita liczba miejsc dostępnych na rosyjskim rynku jest mniejsza niż rok temu. Szczególnie dotyczy to Dżerby, która straciła część turystów na rzecz Turcji.

Rosyjscy organizatorzy przewidują, że w tym roku zainteresowanie Tunezją pozostanie takie samo jak w roku 2016, oczywiście, o ile nic złego się nie wydarzy. W pierwszej połowie 2017 roku na tunezyjskie wakacje zdecydowało się 194 tysiące Rosjan (4 tysiące więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej). W efekcie Rosjanie są drugą najliczniejszą, po Francuzach, grupą turystów w trym kraju.

Na ostateczny wynik sprzedaży tunezyjskiej oferty wpłynie jednak powrót Rosjan do Turcji. Według portalu Sletat.ru udział Tunezji w rosyjskim rynku wyjazdowym wynosi 5 procent, czyli prawie dwa razy mniej niż rok wcześniej. W 2016 wakacje w Tunezji spędziło ponad 623 tysiące turystów z Rosji.

Z danych touroperatorów wynika, że klienci najchętniej wybierają znane kurorty na kontynencie, a Dżerba traci na znaczeniu. Częściej niż w zeszłych latach decydują się też na dłuższe pobyty. Sprzedaż wyjazdów na 9-12 nocy wzrosła o 30 procent rok do roku. Krótkie wyjazdy, obejmujące od 4 do 6 noclegów, tracą zaś na znaczeniu (spadek o 45,5 procent rok do roku).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Andreea Cheratoiu pokieruje hotelem Sobieski

Z początkiem września stanowisko dyrektora generalnego warszawskiego Radissona Blu Sobieski objęła Andreea Cheratoiu, menedżerka ...

Polska dopiero zaczyna latać

Prowadzimy duże inwestycje, jak nasz nowy kampus w Regułach, dokąd planujemy przenieść działalność operacyjną. ...

Na ferie koleją do samego Zakopanego

Od 9 grudnia będzie można przejechać do Zakopanego bez przesiadania się do komunikacji zastępczej ...

Lokalni agenci ważni dla brytyjskich turystów

Klienci preferują znanych touroperatorów i popularne portale rezerwacyjne, ale cenią też lokalne biura agencyjne ...

Wakacje.pl: Grecja najpopularniejsza szósty rok z rzędu

Wakacje.pl podsumowały szczyt sezonu letniego w turystyce wyjazdowej. Ponad jedna czwarta klientów tej sieci ...

Betlej: Opóźnia się termin nadejścia sezonu letniego

Już nie czerwiec, ale lipiec, a może nawet sierpień, to moment, kiedy będzie można ...