Egipt i Tunezja znów przyciągają turystów

AFP

Egipt jest drugim – po Palestynie – kierunkiem, który notuje największy wzrost liczby zagranicznych gości – podaje Światowa Organizacja Turystyczna

UNWTO zaprezentowała raport o kierunkach turystycznych, w których w 2017 roku najszybciej przybywa zagranicznych gości. Pierwsze miejsce zajęła Palestyna. W 2017 roku wjechało do niej o 57,8 procent więcej turystów niż w tym samym czasie rok wcześniej. Do końca roku jej terytorium może odwiedzić około 630 tysięcy gości.

Drugie miejsce zestawienia zajął Egipt, który odzyskuje zainteresowanie turystów, zniechęconych zamachem z października 2015 roku. W tym roku wzrost liczby przyjazdów z zagranicy sięgnął 51 procent, porównując rok do roku. Zdaniem ekspertów UNWTO do końca roku liczba zagranicznych turystów może sięgnąć w Egipcie 8 milionów. To jednak nadal o wiele mniej niż w rekordowym 2010 roku, kiedy w kraju tym wypoczywało 14 milionów turystów.

Trzecie miejsce w rankingu przypadło Marianom Północnym (terytorium stowarzyszone Stanów Zjednoczonych położone w północno-zachodniej Oceanii), a czwarte – Islandii.

Na piątym miejscu zestawienia znalazła się Tunezja. Kraj ten wciąż próbuje odbudować wizerunek po zamachach z 2015 roku. Hotel, przed którym doszło wówczas do jednego z ataków, został w tym roku ponownie otwarty, a brytyjskie MSZ złagodziło niedawno treść ostrzeżenia przed podróżami do tego kraju. Duzi touroperatorzy, w tym Thomas Cook, ogłosili już, że włączają Tunezję do swoich programów czarterowych na kolejne sezony. UNWTO donosi, że na razie kraj notuje 32,5-procentowy wzrost liczby przyjazdów. Jeśli trend się utrzyma, na wakacje wybierze się tam w tym roku nawet 7,5 miliona turystów. W rekordowym 2010 roku było ich 7,8 miliona.

Pozostałe kraje pierwszej dziesiątki to Wietnam, Urugwaj, Nikaragua, Mongolia i Izrael.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dubaj – pierwsze na świecie centrum fitnessu dla dzieci

Little Gladiators (Mali Gladiatorzy) – tak nazywa się nowo otwarte centrum fitnessu dla dzieci. ...

Interferie chcą zarobić na turystyce medycznej

Więcej turystów z zagranicy szukających niedrogich usług medycznych i uzdrowiskowych i rosnąca grupa krajowych ...

Kąpiel w burkini? Zdecyduje menedżer hotelu

Wspólna kąpiel w basenie z kobietami ubranymi w burkini stała się dla wielu gości ...

Zakazane Miasto ponownie otwarte dla turystów

Turyści mogą ponownie zwiedzać Zakazane Miasto w Pekinie – dawną siedzibę chińskich cesarzy i ...

Segment wycieczek do miast rośnie najszybciej

Wycieczki do miast to segment, który w ostatniej dekadzie rósł czterokrotnie szybciej niż pozostałe ...

Hilton: Mamy 100 tysięcy, chcemy jeszcze 40

Stu tysiącami pokojów w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki może pochwalić się Hilton. ...