Egipt i Tunezja znów przyciągają turystów

AFP

Egipt jest drugim – po Palestynie – kierunkiem, który notuje największy wzrost liczby zagranicznych gości – podaje Światowa Organizacja Turystyczna

UNWTO zaprezentowała raport o kierunkach turystycznych, w których w 2017 roku najszybciej przybywa zagranicznych gości. Pierwsze miejsce zajęła Palestyna. W 2017 roku wjechało do niej o 57,8 procent więcej turystów niż w tym samym czasie rok wcześniej. Do końca roku jej terytorium może odwiedzić około 630 tysięcy gości.

Drugie miejsce zestawienia zajął Egipt, który odzyskuje zainteresowanie turystów, zniechęconych zamachem z października 2015 roku. W tym roku wzrost liczby przyjazdów z zagranicy sięgnął 51 procent, porównując rok do roku. Zdaniem ekspertów UNWTO do końca roku liczba zagranicznych turystów może sięgnąć w Egipcie 8 milionów. To jednak nadal o wiele mniej niż w rekordowym 2010 roku, kiedy w kraju tym wypoczywało 14 milionów turystów.

Trzecie miejsce w rankingu przypadło Marianom Północnym (terytorium stowarzyszone Stanów Zjednoczonych położone w północno-zachodniej Oceanii), a czwarte – Islandii.

Na piątym miejscu zestawienia znalazła się Tunezja. Kraj ten wciąż próbuje odbudować wizerunek po zamachach z 2015 roku. Hotel, przed którym doszło wówczas do jednego z ataków, został w tym roku ponownie otwarty, a brytyjskie MSZ złagodziło niedawno treść ostrzeżenia przed podróżami do tego kraju. Duzi touroperatorzy, w tym Thomas Cook, ogłosili już, że włączają Tunezję do swoich programów czarterowych na kolejne sezony. UNWTO donosi, że na razie kraj notuje 32,5-procentowy wzrost liczby przyjazdów. Jeśli trend się utrzyma, na wakacje wybierze się tam w tym roku nawet 7,5 miliona turystów. W rekordowym 2010 roku było ich 7,8 miliona.

Pozostałe kraje pierwszej dziesiątki to Wietnam, Urugwaj, Nikaragua, Mongolia i Izrael.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Biura podróży wygrywają ceną z tanimi liniami

Największe polskie biura podróży mają tak atrakcyjne ceny wakacji, że tanim liniom lotniczym trudno ...

Na Pętli Żuławskiej – nowe szlaki wodne, przystanie i mosty

Trasa żeglugowa na Tudze, powiększenie portu w Krynicy Morskiej, mariny w Pucku, Jastarni, Górkach ...

Urodziny tureckiego giganta turystycznego – OTI Holding

– W Polsce działamy agresywnie, bo to duży i stabilny rynek. Szkoda tylko jeszcze, ...

Travelplanet: Dużo więcej chętnych na wakacje 2019

O 35 procent rośnie sprzedaż wycieczek z biurami podróży na lato przyszłego roku w ...

Stuletnim pociągiem do włoskiego Wersalu

Do największej na świecie byłej rezydencji królewskiej, pałacu w Casercie pod Neapolem, można od ...

Gdańsk: Awaryjne lądowanie samolotu SAS

Na lotnisku w Gdańsku awaryjnie lądował samolot linii SAS. Musiał zawrócić zaraz po starcie ...