Egipt i Tunezja znów przyciągają turystów

AFP

Egipt jest drugim – po Palestynie – kierunkiem, który notuje największy wzrost liczby zagranicznych gości – podaje Światowa Organizacja Turystyczna

UNWTO zaprezentowała raport o kierunkach turystycznych, w których w 2017 roku najszybciej przybywa zagranicznych gości. Pierwsze miejsce zajęła Palestyna. W 2017 roku wjechało do niej o 57,8 procent więcej turystów niż w tym samym czasie rok wcześniej. Do końca roku jej terytorium może odwiedzić około 630 tysięcy gości.

Drugie miejsce zestawienia zajął Egipt, który odzyskuje zainteresowanie turystów, zniechęconych zamachem z października 2015 roku. W tym roku wzrost liczby przyjazdów z zagranicy sięgnął 51 procent, porównując rok do roku. Zdaniem ekspertów UNWTO do końca roku liczba zagranicznych turystów może sięgnąć w Egipcie 8 milionów. To jednak nadal o wiele mniej niż w rekordowym 2010 roku, kiedy w kraju tym wypoczywało 14 milionów turystów.

Trzecie miejsce w rankingu przypadło Marianom Północnym (terytorium stowarzyszone Stanów Zjednoczonych położone w północno-zachodniej Oceanii), a czwarte – Islandii.

Na piątym miejscu zestawienia znalazła się Tunezja. Kraj ten wciąż próbuje odbudować wizerunek po zamachach z 2015 roku. Hotel, przed którym doszło wówczas do jednego z ataków, został w tym roku ponownie otwarty, a brytyjskie MSZ złagodziło niedawno treść ostrzeżenia przed podróżami do tego kraju. Duzi touroperatorzy, w tym Thomas Cook, ogłosili już, że włączają Tunezję do swoich programów czarterowych na kolejne sezony. UNWTO donosi, że na razie kraj notuje 32,5-procentowy wzrost liczby przyjazdów. Jeśli trend się utrzyma, na wakacje wybierze się tam w tym roku nawet 7,5 miliona turystów. W rekordowym 2010 roku było ich 7,8 miliona.

Pozostałe kraje pierwszej dziesiątki to Wietnam, Urugwaj, Nikaragua, Mongolia i Izrael.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Wzrost biznesu biur podróży w zeszłym roku wyniósł 25 procent

Po podaniu przez biuro podróży TUI Poland wyników za zeszły rok, można w już ...

Exim Tours w nowoczesnej odsłonie internetowej

Biuro podróży Exim Tours unowocześnia stronę internetową. Serwis ma ułatwiać życie klientom i pozwalać ...

Mołdawia: Wino już mamy, teraz czas na produkt turystyczny

Nie ma zabytków na miarę Francji czy Włoch ani rozbudowanej infrastruktury turystycznej. Magnesem przyciągającym ...

USA podnoszą poziom ostrzeżeń dla Egiptu

Stany Zjednoczone ogłosiły drugi stopień ostrzeżeń przed podróżami do Egiptu. W komunikacie Departament Stanu ...

Mali agenci zależni od touroperatorów

Im większe biuro agencyjne, tym mniejsze znaczenie w jego przychodach ma sprzedawanie gotowych wycieczek ...

Itaka touroperatorem 2018 roku

Na zakończonych w niedzielę targach Tour Salon pięć biur podróży odebrało nagrody w konkursie ...