Polacy w czołówce gości w Portugalii

Pixabay

O 27,6 procent wzrosła między styczniem a lipcem liczba noclegów kupionych przez polskich turystów w Portugalii – podał tamtejszy urząd statystyczny

Polska to obok Brazylii i krajów Ameryki Północnej jeden z najszybciej rosnących rynków źródłowych Portugalii. W lipcu liczba noclegów kupionych przez Polaków wzrosła (porównując rok do roku) o 12,2 procent, a łącznie w pierwszych siedmiu miesiącach – o 27,6 procent.

Od stycznia do lipca Portugalia zanotowała 11,6 miliona przyjazdów turystycznych (wzrost o 9,6 procent), co przełożyło się na 32,1 miliona noclegów (wzrost o 8,5 procent). 23,5 miliona z nich zostało zrealizowanych przez gości z zagranicy (wzrost o 10,2 procent), a 8,5 miliona przez samych Portugalczyków (wzrost o 4,2 procent).

Przychody z turystyki sięgnęły w tym czasie 1,8 miliarda euro (więcej o 17,3 procent), w tym 1,31 miliarda euro z sektora zakwaterowania (wzrost o 18,9 procent).

Turyści najczęściej decydowali się na wyjazd do Algarve (10,7 miliona noclegów), regionu metropolitalnego Lizbony (8 milionów) i na Maderę (4,3 miliona).

Portugalski urząd statystyczny podaje też listę 13 krajów z których przyjeżdża najwięcej gości. W sumie zamawiają oni 84,9 procent wszystkich noclegów realizowanych przez obcokrajowców. Najważniejszy z nich to Wielka Brytania z 23-procentowym udziałem w rynku. Na drugim miejscu znajduje się Hiszpania (11 procent), a na trzecim – Niemcy (10,5 procent). Kolejne pozycje zajmują: Francja, Holandia, Brazylia, Irlandia, Stany Zjednoczone, Włochy, Belgia, Polska, Szwajcaria i Szwecja.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turystyka wyjazdowa zbiera siły przed jesienią

Ustawy wdrażające dyrektywy unijne o dystrybucji ubezpieczeń turystycznych i o imprezach turystycznych to dwa ...

Floryda tańsza niż Hiszpania

Dla przeciętnej brytyjskiej rodziny wyjazd na wypoczynek na Florydę może okazać się dużo tańszy ...

Komisja Europejska zaostrza kryteria ekologiczne dla hoteli i kempingów

Komisja Europejska opublikowała nowe kryteria unijnego oznakowania ekologicznego, tzw. EU Ecolabel, dla „usług zakwaterowania ...

Betlej: Klienci biur podróży czekają na „lasty”

Podczas gdy sprzedaż wycieczek na zimę rośnie w stosunku do zeszłego roku, na lato ...

Taormina na Sycylii zamieniona w twierdzę

Przed rozpoczynającym się jutro dwudniowym 43. szczytem przywódców G7 starożytna Taormina na Sycylii zamieniła ...

JT Touristik zawiesza działalność

iemieckie biuro podróży JT Touristik ogłosiło upadłość, bo nie mogło znaleźć ubezpieczyciela. Chce jednak ...