San José del Cabo szlagierem roku 2017

TripAdvisor

Na wypoczynek nad ciepłym morzem lub zwiedzanie ciekawego miasta liczą w tym roku użytkownicy portalu TripAdvisor. Portal przeprowadził ankietę na temat wakacyjnych preferencji swoich użytkowników

W oparciu o sugestie internautów TripAdvisor stworzył ranking miejsc, które w 2017 roku będą cieszyć się największą popularnością. Królują w nim nadmorskie miejscowości, zarówno te słynne, jak i mniej znane, oraz kilka miast. Co ciekawe, w rankingu zabrakło Paryża, Rzymu czy Nowego Jorku, a pojawiły się np. kaukaskie stolice.

Pierwsze miejsce zajęło miasto San José del Cabo, wskazane przez większość respondentów. To jedno z głównych centrów turystycznych Meksyku z międzynarodowym lotniskiem dzielonym z niedalekim Cabo San Lucas. Miasto leży na południowym krańcu Półwyspu Kalifornijskiego – ponad 1200-kilomerowego, górzystego pasa lądu, który oddziela Zatokę Kalifornijską (Morze Cortéza) od otwartego Oceanu Spokojnego. San José del Cabo słynie m.in. z XVIII-wiecznej hiszpańskiej architektury kolonialnej, Playa Palmilla – jednej z najpiękniejszych plaż w Meksyku, turkusowych lagun, rafy koralowej i chroniącego ją Parku Narodowego Cabo Pulmo, w którym można nurkować i pływać kajakiem, a także słońca, które świeci przez 11 miesięcy w roku – zachwala TripAdvisor.

Na kolejnych miejscach w rankingu znalazły się:

2. Whistler – tętniący życiem przez cały rok górski kurort w zachodniej Kanadzie, z licznymi trasami narciarskimi, pieszymi i kolarstwa górskiego oraz polami golfowymi.

3. Jericoacoara – niewielka wioska rybacka w stanie Ceará w północno-wschodniej Brazylii, idylliczne i bezpretensjonalne miejsce z piękną plażą i wydmami, mekka miłośników windsurfingu i kitesurfingu.

4. Kihei – miejscowość na zachodnim brzegu hawajskiej wyspy Maui, idealna dla amatorów plażowania i nurkowania. W pobliskim rezerwacie można oglądać humbaki.

5. Baku – stolica Azerbejdżanu, miasto o wielu obliczach. Centrum przemysłu naftowego i największy port nad Morzem Kaspijskim słynie także z licznych zabytków z różnych epok, m.in. architektury islamu wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

6. El Nido – miejscowość wypoczynkowa na wyspie Palawan na Filipinach z białymi plażami, rafą koralową i wapiennymi klifami.

7. Ejlat – jeden z najpopularniejszych izraelskich kurortów nad Morzem Czerwonym znany przede wszystkim z pięknej rafy i doskonałych warunków do nurkowania i snorkelingu. W pobliskim pustynnym Parku Narodowym Doliny Tinma można obejrzeć starożytne kopalnie miedzi.

8. Las Palmas de Gran Canaria – dziś słynne kąpielisko Wysp Kanaryjskich, w czasach kolonialnych ważny port pośredni w żegludze do Ameryki. W centrum miasta znajdują się zabytki z tamtej epoki, m.in. kościoły, pałac biskupi i Casa Colón – dom, w którym ponoć mieszkał Krzysztof Kolumb.

9. Tbilisi – stolica Gruzji malowniczo położona na wzgórzach i tarasach nad rzeką Kurą, najważniejszy ośrodek gruzińskiej kultury. W mieście są liczne zabytki, w tym ruiny twierdzy Narikala pamiętające IV wieku i wspaniałe świątynie.

10. Dźodhpur – miasto na wschodnim skraju pustyni Thar w Radżasthanie w Indiach zwane Błękitnym od koloru ścian domów. Ma imponujące mury obronne z bramami, a także fort i pałac z XVII-XVIII wieku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Brytyjska branża turystyczna poleca Polskę

Polska znalazła się wśród 12 krajów, które w przyszłym roku mogą zyskać na popularności ...

Jedenaście firm kupiło francuskiego Thomasa Cooka

Nieco ponad milion euro wyłożyli inwestorzy na 149 salonów sprzedaży Thomasa Cooka we Francji. ...

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny

UOKiK: Nie ma potrzeby odwoływania wyjazdów wakacyjnych

Nie trzeba jeszcze odwoływać wyjazdów wakacyjnych czy jesiennych. Jeśli jednak okaże się, że stoją ...

Centralny Port Lotniczy – projekt cywilizacyjny

Centralny Port Lotniczy może być komunikacyjnym sercem Polski, a jego realizacja dużym projektem rozwojowym ...

Sąd: Źle zorganizowane wakacje godzą w godność turysty

Turyści, którzy nie są zadowoleni z usług biura podróży, mogą dochodzić odszkodowania np. za ...

Bańka: Robert Andrzejczyk moim kandydatem na prezesa POT

Kandydatem rekomendowanym przez ministra sportu i turystyki Witolda Bańkę na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej ...