San José del Cabo szlagierem roku 2017

TripAdvisor

Na wypoczynek nad ciepłym morzem lub zwiedzanie ciekawego miasta liczą w tym roku użytkownicy portalu TripAdvisor. Portal przeprowadził ankietę na temat wakacyjnych preferencji swoich użytkowników

W oparciu o sugestie internautów TripAdvisor stworzył ranking miejsc, które w 2017 roku będą cieszyć się największą popularnością. Królują w nim nadmorskie miejscowości, zarówno te słynne, jak i mniej znane, oraz kilka miast. Co ciekawe, w rankingu zabrakło Paryża, Rzymu czy Nowego Jorku, a pojawiły się np. kaukaskie stolice.

Pierwsze miejsce zajęło miasto San José del Cabo, wskazane przez większość respondentów. To jedno z głównych centrów turystycznych Meksyku z międzynarodowym lotniskiem dzielonym z niedalekim Cabo San Lucas. Miasto leży na południowym krańcu Półwyspu Kalifornijskiego – ponad 1200-kilomerowego, górzystego pasa lądu, który oddziela Zatokę Kalifornijską (Morze Cortéza) od otwartego Oceanu Spokojnego. San José del Cabo słynie m.in. z XVIII-wiecznej hiszpańskiej architektury kolonialnej, Playa Palmilla – jednej z najpiękniejszych plaż w Meksyku, turkusowych lagun, rafy koralowej i chroniącego ją Parku Narodowego Cabo Pulmo, w którym można nurkować i pływać kajakiem, a także słońca, które świeci przez 11 miesięcy w roku – zachwala TripAdvisor.

Na kolejnych miejscach w rankingu znalazły się:

2. Whistler – tętniący życiem przez cały rok górski kurort w zachodniej Kanadzie, z licznymi trasami narciarskimi, pieszymi i kolarstwa górskiego oraz polami golfowymi.

3. Jericoacoara – niewielka wioska rybacka w stanie Ceará w północno-wschodniej Brazylii, idylliczne i bezpretensjonalne miejsce z piękną plażą i wydmami, mekka miłośników windsurfingu i kitesurfingu.

4. Kihei – miejscowość na zachodnim brzegu hawajskiej wyspy Maui, idealna dla amatorów plażowania i nurkowania. W pobliskim rezerwacie można oglądać humbaki.

5. Baku – stolica Azerbejdżanu, miasto o wielu obliczach. Centrum przemysłu naftowego i największy port nad Morzem Kaspijskim słynie także z licznych zabytków z różnych epok, m.in. architektury islamu wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

6. El Nido – miejscowość wypoczynkowa na wyspie Palawan na Filipinach z białymi plażami, rafą koralową i wapiennymi klifami.

7. Ejlat – jeden z najpopularniejszych izraelskich kurortów nad Morzem Czerwonym znany przede wszystkim z pięknej rafy i doskonałych warunków do nurkowania i snorkelingu. W pobliskim pustynnym Parku Narodowym Doliny Tinma można obejrzeć starożytne kopalnie miedzi.

8. Las Palmas de Gran Canaria – dziś słynne kąpielisko Wysp Kanaryjskich, w czasach kolonialnych ważny port pośredni w żegludze do Ameryki. W centrum miasta znajdują się zabytki z tamtej epoki, m.in. kościoły, pałac biskupi i Casa Colón – dom, w którym ponoć mieszkał Krzysztof Kolumb.

9. Tbilisi – stolica Gruzji malowniczo położona na wzgórzach i tarasach nad rzeką Kurą, najważniejszy ośrodek gruzińskiej kultury. W mieście są liczne zabytki, w tym ruiny twierdzy Narikala pamiętające IV wieku i wspaniałe świątynie.

10. Dźodhpur – miasto na wschodnim skraju pustyni Thar w Radżasthanie w Indiach zwane Błękitnym od koloru ścian domów. Ma imponujące mury obronne z bramami, a także fort i pałac z XVII-XVIII wieku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jest zgoda rządu na przedłużenie vouchera i przesunięcie spłaty TFZ

Rząd zgodził się spełnić postulat branży turystycznej, żeby przedłużyć o rok ważność voucherów wydawanych ...

Betlej: To był tydzień rekordów Rainbow

Jeśli ekipa rządząca chce wygrać wybory, musi mocniej postarać się o lepsze wyniki gospodarcze ...

Repliki starożytnych dzieł, jako pamiątki z Egiptu. Dość chińskiej tandety

Turyści nie będą już zdani tylko na chińskie pamiątki z Egiptu. Będą mogli zaopatrzyć ...

„Odkryj Polskę na nowo” – proponuje Rainbow

Dojazd autokarem, wycieczki fakultatywne, animacje dla dzieci i dorosłych i opieka rezydenta – to ...

OSAT: Turysto, nie panikuj, jesteś w dobrych rękach

„Covid odwołał Ci wyjazd? Sprawdź co zrobić” – pod tym tytułem Polskie Stowarzyszenie Agentów ...

Rainbow osiąga dwucyfrowe wzrosty w tym roku

W lipcu biuro podróży Rainbow zwiększyło sprzedaż swoich wycieczek o 13,6 procent, do 240,4 ...