ONZ: Rok 2017 pod hasłem zrównoważonej turystyki

AFP

Organizacja Narodów Zjednoczonych liczy, że rok 2017 będzie przełomowy dla zmiany polityki, praktyk biznesowych i zachowania konsumentów w budowie zrównoważonego sektora turystycznego

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2017 międzynarodowym rokiem zrównoważonej turystyki na rzecz rozwoju (MRZTRR). Jak podaje, chce w ten sposób promować zwiększenie roli turystyki w: zrównoważonym wzroście gospodarczym, włączaniu społecznym i redukcji ubóstwa, efektywnym korzystaniu z zasobów i ochronie środowiska, promowaniu wartości kulturowych i różnorodności oraz w wzmacnianiu atmosfery wzajemnego zrozumienia, spokoju i bezpieczeństwa.

– To niepowtarzalna okazja do podniesienia świadomości na temat wkładu zrównoważonej turystyki w rozwój sektora publicznego i prywatnego, decydentów i ogółu społeczeństwa oraz mobilizację wszystkich zainteresowanych stron do współpracy w kształtowaniu turystyki jako katalizatora pozytywnych zmian – powiedział sekretarz generalny UNWTO Taleb Rifai, cytowany w komunikacie polskiego Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Oficjalne otwarcie obchodów zorganizowała Światowa Organizacja Turystyki. W ceremonii,  która odbyła się 18 stycznia w Madrycie w Hiszpanii, wzięło udział ponad 600 przedstawicieli szeroko pojętej branży turystycznej z całego świata.

Wśród pierwszych sponsorów roku turystyki są: meksykańskie Ministerstwo Turystyki, niemiecka Narodowa Organizacja Turystyczna, All Nippon Airways, Centrum Badań Globalnej Gospodarki Turystycznej, Makao, Agencja Turystyki Balearów, Minube, Amadeus, Sieć Geoparków Europejskich i The Travel Corporation. Partnerami obchodów są także: miasto Zurych, Uniwersytet na Krecie, CABI i Green Key.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Alicja Omięcka ma być nowym ministrem od turystyki

Dotychczasowa dyrektor generalna w Ministerstwie Sportu i Turystyki Alicja Omięcka ma zastąpić na stanowisku ...

Grecja – setki milionów euro na projekty turystyczne

570 milionów euro – tyle kosztować będą trzy duże inwestycje turystyczne, szykowane w Grecji. ...

Niemieccy agenci chcą turystycznego szczytu

Mamy problemy, jak malejące prowizje i nowe przepisy unijne, które lepiej rozwiązywać wspólnie – ...

Emirates nie chcą już airbusów A380

Linie lotnicze Emirates rezygnują z części zamówionych przed rokiem airbusów A380 i w zamian ...

Londyn tworzy swój Disneyland. Są pierwsze wizualizacje

Powstał projekt od dawna zapowiadanego ogromnego parku rozrywki, który ma być odpowiedzią na francuski ...

Polski Bus połączy Rzeszów z Wiedniem

Od 22 czerwca Polski Bus uruchomi połączenie między Rzeszowem i Wiedniem. Autokary zatrzymają się ...