ONZ: Rok 2017 pod hasłem zrównoważonej turystyki

AFP

Organizacja Narodów Zjednoczonych liczy, że rok 2017 będzie przełomowy dla zmiany polityki, praktyk biznesowych i zachowania konsumentów w budowie zrównoważonego sektora turystycznego

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2017 międzynarodowym rokiem zrównoważonej turystyki na rzecz rozwoju (MRZTRR). Jak podaje, chce w ten sposób promować zwiększenie roli turystyki w: zrównoważonym wzroście gospodarczym, włączaniu społecznym i redukcji ubóstwa, efektywnym korzystaniu z zasobów i ochronie środowiska, promowaniu wartości kulturowych i różnorodności oraz w wzmacnianiu atmosfery wzajemnego zrozumienia, spokoju i bezpieczeństwa.

– To niepowtarzalna okazja do podniesienia świadomości na temat wkładu zrównoważonej turystyki w rozwój sektora publicznego i prywatnego, decydentów i ogółu społeczeństwa oraz mobilizację wszystkich zainteresowanych stron do współpracy w kształtowaniu turystyki jako katalizatora pozytywnych zmian – powiedział sekretarz generalny UNWTO Taleb Rifai, cytowany w komunikacie polskiego Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Oficjalne otwarcie obchodów zorganizowała Światowa Organizacja Turystyki. W ceremonii,  która odbyła się 18 stycznia w Madrycie w Hiszpanii, wzięło udział ponad 600 przedstawicieli szeroko pojętej branży turystycznej z całego świata.

Wśród pierwszych sponsorów roku turystyki są: meksykańskie Ministerstwo Turystyki, niemiecka Narodowa Organizacja Turystyczna, All Nippon Airways, Centrum Badań Globalnej Gospodarki Turystycznej, Makao, Agencja Turystyki Balearów, Minube, Amadeus, Sieć Geoparków Europejskich i The Travel Corporation. Partnerami obchodów są także: miasto Zurych, Uniwersytet na Krecie, CABI i Green Key.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tajemniczy klienci ocenią cypryjskie hotele

Ministerstwo Turystyki Cypru ogłosiło, że będzie prowadzić inspekcje w hotelach. Jakość usług mają zbadać ...

Singapur najdroższy do życia

Singapur, czwarty raz z rzędu, został uznany za najdroższe miasto świata Coroczny ranking przygotowany ...

Październik lepszy dla czterech gwiazdek

W październiku nocleg w hotelu kosztował średnio 251,26 złotego i był o 2,17 procent ...

Polska Opera Narodowa zagości w Dubaju

Turyści przebywający w Dubaju będą mieli okazję zobaczyć dwa spektakle polskiej Opery Narodowej. Polski ...

Wizz Air ogłasza dwie nowe trasy z Hiszpanii

Od czerwca węgierskie tanie linie lotnicze latać będą dwa razy w tygodniu z Castellón ...