ONZ: Rok 2017 pod hasłem zrównoważonej turystyki

AFP

Organizacja Narodów Zjednoczonych liczy, że rok 2017 będzie przełomowy dla zmiany polityki, praktyk biznesowych i zachowania konsumentów w budowie zrównoważonego sektora turystycznego

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2017 międzynarodowym rokiem zrównoważonej turystyki na rzecz rozwoju (MRZTRR). Jak podaje, chce w ten sposób promować zwiększenie roli turystyki w: zrównoważonym wzroście gospodarczym, włączaniu społecznym i redukcji ubóstwa, efektywnym korzystaniu z zasobów i ochronie środowiska, promowaniu wartości kulturowych i różnorodności oraz w wzmacnianiu atmosfery wzajemnego zrozumienia, spokoju i bezpieczeństwa.

– To niepowtarzalna okazja do podniesienia świadomości na temat wkładu zrównoważonej turystyki w rozwój sektora publicznego i prywatnego, decydentów i ogółu społeczeństwa oraz mobilizację wszystkich zainteresowanych stron do współpracy w kształtowaniu turystyki jako katalizatora pozytywnych zmian – powiedział sekretarz generalny UNWTO Taleb Rifai, cytowany w komunikacie polskiego Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Oficjalne otwarcie obchodów zorganizowała Światowa Organizacja Turystyki. W ceremonii,  która odbyła się 18 stycznia w Madrycie w Hiszpanii, wzięło udział ponad 600 przedstawicieli szeroko pojętej branży turystycznej z całego świata.

Wśród pierwszych sponsorów roku turystyki są: meksykańskie Ministerstwo Turystyki, niemiecka Narodowa Organizacja Turystyczna, All Nippon Airways, Centrum Badań Globalnej Gospodarki Turystycznej, Makao, Agencja Turystyki Balearów, Minube, Amadeus, Sieć Geoparków Europejskich i The Travel Corporation. Partnerami obchodów są także: miasto Zurych, Uniwersytet na Krecie, CABI i Green Key.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepszy klient dla biura podróży? Niemiec

Niemcy wydają na wakacje 3,8 procent swoich przychodów. To prawie dwa razy więcej niż ...

Polacy na piątym miejscu w Grecji

Prawie milion Polaków odwiedziło Grecję w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku, wynika z ...

Łódzki andel’s hotelem z pomysłem 10-lecia

Nagrodę specjalną, wyłanianą spośród zwycięzców poprzednich 10 edycji konkursu na „Hotel z pomysłem”, otrzymał ...

Ryanair wraca do Modlina

Ryanair zamierza wznowić od 1 lipca (a niektóre już od końca czerwca) loty na ...

Ratingi biur podróży 2017: Jak oni to robią

Itaka, Rainbow, TUI i Grecos ciągną branżę. Wezyr się skurczył, ale za to więcej ...

Wizy dla Polaków jadących do Iranu aktualne

Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie dostało żadnej oficjalnej informacji od władz Iranu o wstrzymaniu wydawania ...