Włochy kuszą bogaczy podatkiem liniowym

Pixabay

100 tysięcy euro i jesteś w porządku wobec fiskusa – taką propozycję mają Włochy dla bogatych cudzoziemców. Rocznym podatkiem liniowym władze w Rzymie chcą zachęcić krezusów, by zamieszkali w tym kraju. W zamian oferują prawo pobytu

Podkreśla się, że oferta nowego podatku od dochodów uzyskanych za granicą skierowana jest przede wszystkim do Brytyjczyków, w związku ze zbliżającym się Brexitem.

Chodzi – jak wyjaśniono – o przyciągnięcie posiadaczy wielkich majątków i zachęcenie ich do przeniesienia do Italii rezydencji podatkowej. W ich stronę, zauważa prasa, patrzy przede wszystkim Mediolan, który ma nadzieję na to, że wiele najbogatszych osób zechce przeprowadzić się tam po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.

Szczegóły tego rozwiązania, przewidzianego w tegorocznej ustawie budżetowej, opublikowała włoska agencja podatkowa, która wyjaśniła, że na pozostałych członków rodziny nałożony zostanie roczny podatek w wysokości 25 tysięcy euro.

Ci, którzy zdecydują się skorzystać z tej oferty, nabędą prawa do takiej formy płacenia podatku przez najbliższe 15 lat.

Włosi wymagają, by krezusi, którzy chcą skorzystać z podatkowego przywileju, nie rezydowali we Włoszech przez co najmniej 9 ostatnich lat. W ten sposób fiskus postanowił nie dopuścić, by z nowych przepisów skorzystały osoby, które wyjechały z Italii, a teraz chciałaby wrócić i płacić podatek według ulgowych zasad. Kwotę 100 tysięcy euro należy zapłacić w jednej racie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hampton by Hilton w Gdańsku – hotel z kinem

W samym środku gdańskiej starówki rozpoczął działalność hotel Hampton by Hilton. Dawniej w tym ...

Egipt – darmowe wizy przedłużone do kwietnia

Turyści podróżujący do egipskich kurortów nad Morzem Czerwonym oraz do Luksoru i Asuanu do ...

Air China poleci z Barcelony do Szanghaju

Od maja w liniach Air China ruszy bezpośrednie połączenie z Barcelony do Szanghaju. Planowane ...

Na polskich lotniskach nawet 39 milionów pasażerów

Polskie porty lotnicze w tym roku obsłużą 39 mln pasażerów – szacuje Urząd Lotnictwa ...

Mouzenidis chce rosnąć 100 procent rocznie

Popyt na greckie wakacje, dobrze dobrane hotele i ścisła współpraca z agentami turystycznymi – ...

100 procent Polaków w Turcji więcej

Od stycznia do marca do Turcji przyjechało 7,26 miliona turystów z zagranicy, to o ...