Kuba: Turystyka wraca do życia po Irmie

AFP

Porty lotnicze w Hawanie i w Varadero działają już bez zakłóceń. Także inne lotniska wkrótce powinny wrócić do dawnej formy – podaje ambasador Republiki Kuby w Polsce

„Drodzy współpracownicy, dziękuję wszystkim naszym przyjaciołom za wyrazy troski, jakie otrzymaliśmy od Was po przejściu przez nasz kraj huraganu Irma. Z radością informuję, że życie na Kubie wraca do normy i trwa naprawianie zniszczeń” – pisze w komunikacie dla branży turystycznej ambasador Kuby Jorge Martí Martínez.

Jak podaje, port lotniczy José Martí w Hawanie działa już bez zakłóceń. W stolicy kraju wszystkie najbardziej znane zabytki i obiekty turystyczne, w tym Old Havana i słynny kabaret Tropicana, są otwarte i dostępne dla turystów. W mieście prowadzone są też prace porządkowe i wykonywane są drobne naprawy w strefie przybrzeżnej.

Ambasador opisuje, że ze skutkami huraganu uporali się także przedsiębiorcy turystyczni z regionu Pinar del Rio. Jak dawniej pracuje już również międzynarodowe lotnisko Juana Gualberto Gómeza w Varadero, a w Hotelach Melia Peninsula, Paradisus i Ocean Varadero El Patriarca trwa usuwanie szkód. „Wkrótce zostaną otwarte dla turystów” – zapewnia ambasador.

Jak podaje, trwa usuwanie szkód na lotnisku w Santa Clara. „Mamy nadzieję, że wkrótce zacznie ono przyjmować samoloty. Wszystkie hotele przygotowywane są do sezonu” – opisuje.

Naprawiane jest również lotnisko w Cayo Coco. „W hotelach trwają prace remontowe po przejściu huraganu i będą one gotowe na przyjęcie gości w sezonie zimowym” – zapewnia ambasador. Jak wylicza, rejony turystyczne w prowincjach Sancti Spiritus, Trynidad, Cienfuegos i Topes de Collantes nie zostały dotknięte działaniem żywiołu, więc działają jak zwykle. Sytuacja wróciła do normy także w Holguin i Guantánamo-Baracoa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Laur dla Orbisu za inwestycje

Za wybudowanie Mercure’a w Krakowie, ibisa w Gdańsku i przekształcenie hotelu we Wrocławiu w ...

Rewolucja w Ryanairze – O’Leary zgadza się na związki zawodowe

Pod presją żądań pilotów popartych zapowiedzią strajku przed świętami, prezes Ryanaira, Michael O’Leary, zgodził ...

Gucia rezygnuje ze stanowiska prezesa POT

Kandydat ministra sportu i turystyki na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Gucia zrezygnował z ...

Itaka i Rainbow w zarządzie PIT

Piotr Henicz wiceprezes Itaki i Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow zostali dokooptowani do zarządu Polskiej ...

Thomas Cook zadowolony z trzeciego kwartału

Lepsze wyniki linii lotniczej Thomasa Cooka pozwoliły zmniejszyć spadek zainteresowania wycieczkami zorganizowanymi. Niższa sprzedaż ...

Hotel Barceló stanie nad Wisłą

Obiekt znanej sieci hiszpańskiej stanie w sąsiedztwie Elektrowni Powiśle. Jego otwarcie zaplanowano na 2021 ...