Amsterdam nie chce więcej sklepów dla turystów

Pixabay

W centrum Amsterdamu nie pojawią się już nowe sklepy i punkty usługowe dla turystów. Wszystko w trosce o jakość życia stałych mieszkańców metropolii

Jak informuje portal Biz Travel, Amsterdam broni się w ten sposób przed turystyką masową. Władze nakazały, by w centrum miasta nie otwierano już nowych sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych, które nastawione są głównie na obsługę przyjezdnych. W przeważającej części śródmieścia nie będzie zatem kolejnych wypożyczalni rowerów, punktów sprzedaży biletów i atrakcji turystycznych. Zakaz dotyczy nawet tworzenia punktów gastronomicznych z daniami typu fast food i lodziarni.

Mieszkańcy od dawna narzekają bowiem na zbyt dużą liczbę odwiedzających. – Amsterdam jest otwarty na gości i tolerancyjny, chce jednak chronić siebie i mieszkańców przed rosnącą turystyką masową – napisano w uzasadnieniu zakazu. Zdaniem władz coraz szersza oferta dla turystów przyczynia się do obniżenia jakości życia obywateli metropolii.

Wcześniej podjęto już decyzję o niewydawaniu zezwoleń na budowę nowych hoteli, z centrum miasta przeniesiony ma być także port dla statków wycieczkowych. Władze Amsterdamu zaostrzyły też przepisy dotyczące udostępniania lokali w ramach serwisu Airbnb.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

USA: Kolejnych 100 dni bez wypływania w rejsy

Ameryka przedłużyła zakaz wypływania w rejsy obowiązujący wszystkie statki wycieczkowe. Zakaz wydany przez Amerykańskie ...

Polska w obiektywie litewskich turystów

Zdjęcie plaży na Helu o zachodzie słońca zwyciężyło w konkursie Instytutu Polskiego w Wilnie ...

LOT wznowi 1 czerwca rejsy po Polsce

Polskie Linie Lotnicze LOT wznowią loty pasażerskie 1 czerwca 2020 r. Na razie tylko ...

Szwecja rekordowo gorąca

W Szwecji odnotowano wczoraj po południu najwyższą w tym roku temperaturę powietrza. W Hässleholm ...

Hopem z Wrocławia do Paryża

Od 26 maja tania linia lotnicza należąca do Air France, Hop, będzie siedem razy ...

Indonezja chce policzyć wyspy

Rząd Indonezji zamierza policzyć wszystkie wyspy należące do tego kraju. Obecnie nie wiadomo dokładnie, ...