Jerozolima pod lupą resortów spraw zagranicznych

AFP

Niemieckie i brytyjskie ministerstwa spraw zagranicznych ostrzegają obywateli swoich krajów przed podróżami do Izraela i okupowanych terenów Palestyny. Powodem są protesty wywołane decyzją USA o przeniesieniu ambasady do tego miasta

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił, że kraj ten uznaje Jerozolimę za stolicę Izraela i przenosi tam swoją ambasadę. Decyzja wywołała falę krytyki na świecie, a przez tereny wzdłuż Zachodniego Brzegu Jordanu, w tym Ramallah, Betlejem i jerozolimską starówkę, przetoczyły się duże demonstracje. To właśnie one są powodem zmiany treści komunikatu zagranicznych MSZ-ów dotyczących podróży w te regiony świata.

Brytyjski resort spraw zagranicznych zaleca zachowanie ostrożności, unikanie wszelkich demonstracji i protestów oraz stosowanie się do zaleceń lokalnych władz. Dodatkowo Brytyjczycy ostrzegają przed wszelkimi podróżami do Jerozolimy od godziny 18 dnia 7 grudnia do godziny 6 rano 9 grudnia.

Także niemiecki MSZ zaleca unikanie jerozolimskiej starówki w tym mieście do godzin przedpołudniowych w sobotę i informuje, że może wtedy dojść do czasowego zamknięcia punktów kontrolnych na Zachodnim Brzegu Jordanu. Resort spraw zagranicznych Berlina przypomina też, że w ostatnich tygodniach dochodziło do ataków na samochody na izraelskich numerach rejestracyjnych w Tuqu, palestyńskim mieście położonym na południe od Betlejem. Obecnie nie da się też wykluczyć, że w regionie dojdzie do ataków terrorystycznych. Nadal obowiązuje też ostrzeżenie przed podróżami do Strefy Gazy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dobre wyniki wakacji na Lotnisku Chopina

W lipcu i sierpniu Port obsłużył ponad 3,4 miliona pasażerów, było to o prawie ...

Rosjanie i Chińczycy zaproszą na podwodny rejs

Pod koniec tego roku w rejs uda się pierwsza turystyczna łódź podwodna. Budują ją ...

Jeszcze więcej Tunezji w TUI

Dobra sprzedaż wyjazdów do Tunezji skłoniła brytyjskie TUI do zwiększenia oferty wyjazdów do tego ...

ULC: Ryanair Sun nie ma jeszcze certyfikatu

Nowa czarterowa linia lotnicza, która ogłosiła właśnie, że szuka w Polsce załóg, jakie chce ...

Szwedzi: Latanie jest obciachowe

Coraz więcej Szwedów bojkotuje podróże lotnicze. Powodem jest negatywny wpływ samolotów na środowisko. W ...

Będzie poradnik, jak bezpiecznie korzystać z tarczy

Czy można łączyć różne formy pomocy rządowej? Na co wolno wydać pieniądze? Jak się ...