Aresztowali turystkę za bikini. Teraz przepraszają

Fot. Twitter / Maldives Times

Komisarz policji Malediwów, Mohamed Hameed, przyznał, że aresztowanie brytyjskiej turystki za to, że na plaży miała na sobie bikini, nie było przeprowadzone poprawnie i przeprosił za ten incydent.

Do zdarzenia doszło na Malediwach, na wyspie Maafushi, na której obowiązuje zakaz noszenia strojów odsłaniających ciało. Noszenie bikini dozwolone jest tam jedynie w ośrodkach wypoczynkowych, ale poza nimi surowo zabronione.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać funkcjonariuszy siłą wyprowadzających brytyjską turystkę z plaży. Słychać na nim, jak kobieta krzyczy, że to napaść seksualna, gdy policjanci starają się założyć jej kajdanki. Jeden z mężczyzn próbuje też zasłonić kobietę ręcznikiem. Lokalna policja uznała, że Brytyjka nie tylko złamała zakaz noszenia bikini, ale także picia alkoholu na plaży.

CZYTAJ TEŻ: Zakaz wjazdu do Peru przez 15 lat za wandalizm w Machu Picchu

Incydent odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych, a internauci nie kryli oburzenia postępowaniem policji. Wówczas komisarz policji Malediwów, Mohamed Hameed, przyznał, że zatrzymanie nie było przeprowadzone poprawnie, przeprosił kobietę za incydent i zapewnił, że będzie pracował nad profesjonalizmem funkcjonariuszy.

– Przepraszam turystów i opinię publiczną. Badamy tę sprawę – powiedział. Policja wydała również oświadczenie, w którym zaapelowała do turystów, aby szanowali „wrażliwość kulturową i lokalne przepisy”.

Była minister spraw zagranicznych Malediwów Dunya Maumoon skrytykowała zarówno turystkę, jak i policję. – Powinna była przestrzegać religijnych i kulturowych norm – podkreśliła, dodając jednocześnie, że potępia zachowanie policji, która powinna „rozwiązać sprawę lepiej i bardziej profesjonalnie”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Berlin pozwoli wynajmować mieszkania turystom

Ponad 26 tysięcy lokali jest obecnie dostępnych w Berlinie za pośrednictwem serwisu Airbnb, choć ...

Niemcy chętnie dopłacą za własny leżak nad basenem

Wybór konkretnego pokoju w hotelu, rezerwacja leżaka nad basenem czy ustalenie, co będzie na ...

Największy magnes to morze i góry

Od 2000 roku w budowę hoteli w Polsce zainwestowano 36,5 mld złotych. Obiektów skategoryzowanych ...

NIK: Uzdrowiska nie takie zdrowe

Żadna z 11 kontrolowanych miejscowości nie spełniła wymogów określonych dla uzdrowisk – wynika z ...

Polacy chętniej jeżdżą za granicę

O 6 procent wzrosła liczba wyjazdów zagranicznych Polaków w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego ...

Będą nowe, osłonięte, kanapy na Skrzyczne

Rusza zasadnicza część modernizacji dolnego odcinka kolei linowej na Skrzyczne, najwyższej góry Beskidu Śląskiego. ...