Aresztowali turystkę za bikini. Teraz przepraszają

Fot. Twitter / Maldives Times

Komisarz policji Malediwów, Mohamed Hameed, przyznał, że aresztowanie brytyjskiej turystki za to, że na plaży miała na sobie bikini, nie było przeprowadzone poprawnie i przeprosił za ten incydent.

Do zdarzenia doszło na Malediwach, na wyspie Maafushi, na której obowiązuje zakaz noszenia strojów odsłaniających ciało. Noszenie bikini dozwolone jest tam jedynie w ośrodkach wypoczynkowych, ale poza nimi surowo zabronione.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać funkcjonariuszy siłą wyprowadzających brytyjską turystkę z plaży. Słychać na nim, jak kobieta krzyczy, że to napaść seksualna, gdy policjanci starają się założyć jej kajdanki. Jeden z mężczyzn próbuje też zasłonić kobietę ręcznikiem. Lokalna policja uznała, że Brytyjka nie tylko złamała zakaz noszenia bikini, ale także picia alkoholu na plaży.

CZYTAJ TEŻ: Zakaz wjazdu do Peru przez 15 lat za wandalizm w Machu Picchu

Incydent odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych, a internauci nie kryli oburzenia postępowaniem policji. Wówczas komisarz policji Malediwów, Mohamed Hameed, przyznał, że zatrzymanie nie było przeprowadzone poprawnie, przeprosił kobietę za incydent i zapewnił, że będzie pracował nad profesjonalizmem funkcjonariuszy.

– Przepraszam turystów i opinię publiczną. Badamy tę sprawę – powiedział. Policja wydała również oświadczenie, w którym zaapelowała do turystów, aby szanowali „wrażliwość kulturową i lokalne przepisy”.

Była minister spraw zagranicznych Malediwów Dunya Maumoon skrytykowała zarówno turystkę, jak i policję. – Powinna była przestrzegać religijnych i kulturowych norm – podkreśliła, dodając jednocześnie, że potępia zachowanie policji, która powinna „rozwiązać sprawę lepiej i bardziej profesjonalnie”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wisła – dwaj mężczyźni wypadli z wyciągu

Dwóch mężczyzn spadło z dużej wysokości z wyciągu krzesełkowego w ośrodku narciarskim Soszów w ...

Ministerstwa negocjują w sprawie Radomia

Rozpoczęły się negocjacje w sprawie przyszłości radomskiego lotniska cywilnego Rozmowy prowadzą przedstawiciele ministerstw infrastruktury ...

Hurghada i Szarm el-Szejk połączone promem

Egipskie Ministerstwo Transportu uruchomiło połączenie promowe między Hurghadą a Szarm el-Szejk. To element szerszego ...

Padł nowy rekord w światowej turystyce

Jak podaje w najnowszym raporcie Światowa Organizacja Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO), w 2018 roku ...

Rainbow dodaje 10 procent na Lato 2021

Rainbow rozpoczął sprzedaż wczasów i wycieczek objazdowych na Lato 2021. Tym, którzy zamienią tegoroczny ...

Dubaj – Królestwo Selfie oferuje pomysły na zdjęcia

The Selfie Kingdom (Królestwo Selfie) to pierwsze na świecie muzeum selfie. Zlokalizowane w pobliżu ...