Zagrożenie lawinowe w Alpach i Pirenejach

Pixabay

We francuskich górach istnieje poważne zagrożenie zejścia lawin. Największe jest w Pirenejach i w Alpach, gdzie obowiązuje trzeci – w pięciostopniowej skali – stan alarmu lawinowego

W ostatnich dniach śnieg sypał obficie. W wielu miejscach nie przylgnął on jednak dobrze do podłoża. Wczoraj w znanej stacji Val d’Isere pod lawiną zginęli czterdziestoczteroletni mężczyzna i jego dwunastoletnia córka. Towarzysząca im matka dziewczynki przeżyła. Cała trójka przemierzała na nartach trasę od czwartku zamkniętą ze względów bezpieczeństwa. Mimo natychmiastowej pomocy ratowników górskich, strażaków i żandarmerii alpejskiej (przewiezionych na miejsce tragedii dwoma śmigłowcami) ojca i córki nie udało się uratować.

W innym masywie, na granicy Sabaudii i Wysokiej Sabaudii, pod wspinającym się na nartach na szczyt o wysokości dwóch i pół tysiąca metrów trzydziestoletnim mężczyzną zarwał się płat śniegu. Narciarz spadł kilkadziesiąt metrów. Ratownicy znaleźli jego ciało u stóp skalistego zbocza.

Żandarmeria alpejska ostrzega turystów i prosi ich o ostrożność. Tym bardziej, że w górach zrobiło się tłoczno – dzisiaj zaczęły się ferie zimowe, m.in. w regionie paryskim.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chcesz być politykiem? A co wiesz o turystyce?

Stowarzyszenie Brytyjskich Biur Podróży (ABTA) edukuje kandydatów do tamtejszego parlamentu, jak wielkie znaczenie dla ...

Brytyjczycy ufają agentom turystycznym

Ułatwiony proces rezerwacji, większa pewność, że wyjazd się odbędzie, i oszczędność czasu – to ...

Boeing walczy o MAXy. Chce wznowić już loty

Boeing postawił sobie za cel uzyskać w ciągu kilku tygodni zgodę na wznowienie lotów ...

Spór o prawa do armii terakotowej

Jeden z najbardziej znanych zabytków Chin został w skali jeden do jednego skopiowany i ...

IAG: Mniejsze obroty, większe zyski

Grupa lotnicza IAG zwiększyła w 2016 roku zysk operacyjny. Związkowcy zacierają ręce i żądają ...

TUI: Bez numeru telefonu nie ma rezerwacji

Niemiecki TUI odrzuca rezerwacje, w których nie ma numeru telefonu komórkowego klienta. Firma tłumaczy, ...