Zagrożenie lawinowe w Alpach i Pirenejach

Pixabay

We francuskich górach istnieje poważne zagrożenie zejścia lawin. Największe jest w Pirenejach i w Alpach, gdzie obowiązuje trzeci – w pięciostopniowej skali – stan alarmu lawinowego

W ostatnich dniach śnieg sypał obficie. W wielu miejscach nie przylgnął on jednak dobrze do podłoża. Wczoraj w znanej stacji Val d’Isere pod lawiną zginęli czterdziestoczteroletni mężczyzna i jego dwunastoletnia córka. Towarzysząca im matka dziewczynki przeżyła. Cała trójka przemierzała na nartach trasę od czwartku zamkniętą ze względów bezpieczeństwa. Mimo natychmiastowej pomocy ratowników górskich, strażaków i żandarmerii alpejskiej (przewiezionych na miejsce tragedii dwoma śmigłowcami) ojca i córki nie udało się uratować.

W innym masywie, na granicy Sabaudii i Wysokiej Sabaudii, pod wspinającym się na nartach na szczyt o wysokości dwóch i pół tysiąca metrów trzydziestoletnim mężczyzną zarwał się płat śniegu. Narciarz spadł kilkadziesiąt metrów. Ratownicy znaleźli jego ciało u stóp skalistego zbocza.

Żandarmeria alpejska ostrzega turystów i prosi ich o ostrożność. Tym bardziej, że w górach zrobiło się tłoczno – dzisiaj zaczęły się ferie zimowe, m.in. w regionie paryskim.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W tym roku Niemcy wybrali Turcję

Wedle portalu HolidayCheck w tym roku niemieckich turystów najbardziej interesowały wyjazdy na Riwierę Turecką. ...

Autobusem liniowym z Palmy do kurortów

Od maja z majorkańskego lotniska do głównych kurortów kursować będą autobusy liniowe. W ten ...

Marka hoteli lti znika z rynku

Do pierwszego kwartału 2022 roku nazwa lti, pod którą działała 18 hoteli należących do ...

Australia – policja udaremniła zamach na samolot

Australijska policja wspomagana przez antyterrorystów z Sydney aresztowała w sobotę cztery osoby podejrzane o ...

Tatry nakarmią turystów

Pierwszy mobilny punkt gastronomiczny Tatrzańskiego Parku Narodowego zostanie dziś otwarty przy najpopularniejszym szlaku turystycznym ...

Niemcy zakazują latania u siebie Fly Egypt i Air Cairo

Niemiecki Urząd Lotnictwa Cywilnego zakazał liniom lotniczym z Egiptu, Fly Egypt i Air Cairo, ...