Zagrożenie lawinowe w Alpach i Pirenejach

Pixabay

We francuskich górach istnieje poważne zagrożenie zejścia lawin. Największe jest w Pirenejach i w Alpach, gdzie obowiązuje trzeci – w pięciostopniowej skali – stan alarmu lawinowego

W ostatnich dniach śnieg sypał obficie. W wielu miejscach nie przylgnął on jednak dobrze do podłoża. Wczoraj w znanej stacji Val d’Isere pod lawiną zginęli czterdziestoczteroletni mężczyzna i jego dwunastoletnia córka. Towarzysząca im matka dziewczynki przeżyła. Cała trójka przemierzała na nartach trasę od czwartku zamkniętą ze względów bezpieczeństwa. Mimo natychmiastowej pomocy ratowników górskich, strażaków i żandarmerii alpejskiej (przewiezionych na miejsce tragedii dwoma śmigłowcami) ojca i córki nie udało się uratować.

W innym masywie, na granicy Sabaudii i Wysokiej Sabaudii, pod wspinającym się na nartach na szczyt o wysokości dwóch i pół tysiąca metrów trzydziestoletnim mężczyzną zarwał się płat śniegu. Narciarz spadł kilkadziesiąt metrów. Ratownicy znaleźli jego ciało u stóp skalistego zbocza.

Żandarmeria alpejska ostrzega turystów i prosi ich o ostrożność. Tym bardziej, że w górach zrobiło się tłoczno – dzisiaj zaczęły się ferie zimowe, m.in. w regionie paryskim.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Organizacja lotów w razie twardego Brexitu

Europejskie lotniska zaapelowały do władz Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii o przygotowanie planu organizowania ...

Senatorowie za zwolnieniem organizatorów turystyki z ZUS

Komisja gospodarki narodowej i innowacji Senatu rekomenduje izbie rozszerzenie katalogu beneficjentów w ustawie zwanej ...

Ryanair sprzedaje zimę 2019/2020

Ryanair wprowadził dziś do sprzedaży loty na przyszły sezon zimowy na ponad 150 trasach, ...

Chcesz katalog? Dostaniesz taki, jak lubisz

Katalog, w którym znajdą się tylko wycieczki i kierunki wybrane przez klienta, opatrzony jego ...

Hotele Jaz w Egipcie podrożeją

Grupa Travco, właściciel sieci Jaz, podniesie w tym roku ceny noclegów w swoich obiektach ...

Czaszka w bagażu na lotnisku

Podczas rutynowej kontroli na lotnisku Szczecin Goleniów natrafiono w jednej z walizek na ludzką ...