Polonia pomoże zlikwidować wizy do USA?

Fotorzepa, Robert Gardzin?ski Robert Gardzin?ski

Koalicja na rzecz zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych zwróciła się o pomoc do amerykańskiej Polonii. Chce by uczestniczyła ona w edukacji Polaków na temat zasad przyznawania wizy i zmniejszyła tym samym liczbę wniosków odrzuconych

Koalicja na rzecz zniesienia wiz została zawiązana na początku roku między innymi przez PLL LOT oraz fundacje Polska Innowacyjna i Teraz Polska. Organizatorzy liczą, że uświadomienie Polakom błędów popełnianych podczas ubiegania się o wjazd turystyczny do USA przełoży się na obniżenie odsetka odmów. To z kolei pozwoli automatycznie wprowadzić Polskę do programu ruchu bezwizowego.

Zgodnie z obowiązującymi zapisami programu Visa Waiver kwalifikują się do niego kraje z odsetkiem odmów wizowych nieprzekraczającym 3 procent. Polski odsetek w ubiegłym roku wyniósł 5,9 procent. Koalicja na rzecz zniesienia wiz informuje więc o tym, jak prawidłowo wypełniać wnioski o wizy turystyczne do Stanów Zjednoczonych. Jak wyjaśnia, negatywne decyzje są najczęściej związane z błędnym wypełnieniem formularza. Zdarza się też, że Polacy ubiegający się o wizy nie spełniają wyznaczonych warunków. Mimo że akcja trwa tylko kilka tygodni, wskaźnik odmów już spadł do około 4 procent.

Rzecznik LOT-u Adrian Kubicki podczas wizyty w Chicago zwrócił się do Polonii, by została ambasadorem akcji. Polacy, którzy mieszkają w Chicago i kibicują akcji edukacyjnej, mówią bowiem, że stracili nadzieję na szybkie załatwienie sprawy przez polityków.

Obecnie ruchem bezwizowym do USA jest objętych 38 państw. Wśród krajów Unii Europejskiej wizy muszą wyrabiać jedynie Polacy, Chorwaci, Bułgarzy, Rumuni i Cypryjczycy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ipsos: Polacy pytają, z kim pojadą na wakacje

87 procent Polaków deklaruje, że interesuje się czy biuro podróży, z którym mają jechać ...

Przyjdź na targi, wygraj podróż na Malediwy

Spotkania przedstawicieli branży turystycznej, prezentacja Dominikany i Białorusi, szkolenia dla agentów turystycznych, konkursy i ...

Adam Goc nowym prezesem Net Holidaya

Net Holiday – jeden z najdynamiczniej rozwijających się w ostatnich latach polskich touroperatorów – ...

W biurach podróży 500 procent więcej Tunezji

Pierwszy raz od rozpoczęcia przez biura podróży sprzedaży wyjazdów na lato 2018, Polski Związek ...

Więcej turystów w bułgarskich hotelach

O 2,9 procent wzrosły w pierwszym półroczu przychody z tytułu zakwaterowania w obiektach noclegowych ...

Lotnisko na Bali wznowiło działalność

Międzynarodowe lotnisko na indonezyjskiej wyspie Bali wznowiło działalność w dwa dni po wstrzymaniu wszystkich ...