Niemiecki MSZ odradza egipską e-wizę

W grudniu zeszłego roku Egipt uruchomił system do elektronicznego wydawania wiz. Ponieważ nie działa w pełni sprawnie, niemiecki MSZ radzi, by z niego nie korzystać

System do elektronicznego zakupu wiz uprawniających do wjazdu do Egiptu zaczął działać w grudniu 2017 roku. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje na swojej stronie internetowej w sekcji „Polak za granicą”, że „obywatel RP może przed przyjazdem do Egiptu ubiegać się o wizę w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym, na lotnisku w Egipcie lub drogą elektroniczną poprzez złożenie wniosku na stronie internetowej: www.visa2egypt.gov.eg”.

Podobną informację zamieszcza w swoim serwisie niemiecki resort spraw zagranicznych, który jednak odradza korzystanie z tego rozwiązania. „Według naszych informacji przy składaniu wniosków pojawiają się problemy, ponieważ przy literówkach czy za długich nazwiskach może dojść do automatycznej odmowy. W takich przypadkach opłaty nie są zwracane. Nie istnieje system składania reklamacji. Dlatego zaleca się, aby w dalszym ciągu korzystać z możliwości zakupu wizy po przylocie [na lotnisku]”.

W lutym Niemcy byli największą grupą podróżnych w Hurghadzie. Jak informował na swojej stronie internetowej „Egypt Independent”, powołując się na statystyki Izby Firm Turystycznych Regionu Morza Czerwonego, w lutym liczba gości z Niemiec sięgnęła 94 tysięcy (70 procent wszystkich gości).

W Polsce egipska platforma do zakupu e-wizy na razie nie jest popularna. – Wiemy, że system powstał, ale na razie nasi klienci wolą kupować wizy tak, jak dotychczas, czyli na lotnisku po przylocie – mówi Paulina Szulc, prezes internetowego biura Traveligo. Marcin Chiliński z Chili Travel i wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych potwierdza, że system działa słabo, więc nie poleca go klientom. – Poza tym, w przeciwieństwie do innych takich systemów, na przykład tureckiego, nie jest dobrze promowany i mało kto o nim wie – dodaje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wielka Brytania spodziewa się kolejnego ataku

Wielka Brytania podniosła poziom zagrożenia terrorystycznego do najwyższego, piątego. Formalnie oznacza to, że kolejny ...

Rekordowy kwartał na Lotnisku Chopina

Pierwszy raz w historii warszawskiego portu lotniczego w ostatnim miesiącu zimy liczba odprawionych pasażerów ...

Już 34 tysiące Polaków wróciły LOT-em do Domu

W ramach trwającej od 15 marca akcji LOT do Domu polski przewoźnik przywiózł do ...

Betlej: Zielony znika z mapy zakażeń

Może nie będą to całkowite lockdowny, ale rządy europejskie będą zaostrzać ograniczenia w życiu ...

PKP przygotowane do świątecznych wyjazdów

W najbliższych dniach pasażerowie PKP mogą spodziewać się dłuższych składów wagonów i częstszych kursów ...

Spółka Tatry Mountain Resorts wchodzi na alpejski lodowiec

Słowacka spółka Tatry Mountain Resorts (TMR) przejęła ośrodek narciarski Mölltaler Gletscher i siostrzany ośrodek ...