Kreta i Wyspy Jońskie ze spadkami

incrediblecrete.gr

W zeszłym sezonie Wyspy Egejskie Południowe odnotowały ponad 21-procentowy wzrost przychodów. To najlepszy wynik w Grecji. Kilkuprocentowe spadki dotknęły Kretę i Wyspy Jońskie

W pierwszych dziewięciu miesiącach zeszłego roku przychody z tytułu wydatków turystów wyniosły 13,77 miliarda euro, podaje portal Tornos. 88,2 procent tej sumy przypadło w udziale pięciu regionom – Wyspom Egejskim Południowym (3,99 miliarda euro), Krecie (2,8 miliarda euro), Macedonii Środkowej (2,01 miliarda euro), Attyce (1,73 miliarda euro) i Wyspom Jońskim (1,6 miliarda euro).

Porównanie z danymi za 2017 rok pokazuje, że największy wzrost przychodów osiągnęły Wyspy Egejskie Południowe – 21,5 procent. W drugim najważniejszym pod względem wielkości wpływów regionie, czyli na Krecie, przychody były o 4 procent mniejsze. Jeszcze słabiej wypadły Wyspy Jońskie, gdzie spadek wyniósł 6,4 procent. Lepiej niż rok wcześniej było natomiast w Macedonii Środkowej – o 20,3 procent i w Attyce – o 3,6 procent.

Od stycznia do września 2018 roku w 13 regionach kraju liczba wizyt turystycznych wyniosła 29,9 miliona – to więcej niż w ogólnych statystykach przyjazdowych, ponieważ niektórzy goście odwiedzili w czasie swojego pobytu więcej niż jedno miejsce. 87,5 procent wizyt przypadło na sześć regionów – Macedonię Środkową (6,82 miliona), Wyspy Egejskie Południowe (5,81 miliona), Kretę (4,54 miliona), Attykę (4,44 miliona), Wyspy Jońskie (2,95 miliona) oraz Macedonię Wschodnią i Trację (1,6 miliona).

W ciągu dziewięciu miesięcy turyści wykupili nieco ponad 200 milionów noclegów. Analiza wydatków pokazuje, że najwięcej, bo 12,27 miliarda euro, przeznaczyli na wycieczki (wzrost o 7,8 procent), a 36 milionów euro na turystykę medyczną (spadek o 12,3 procent). 5,6 procent wszystkich wydatków poszło na odwiedziny rodziny i znajomych (wzrost o 34,9 procent), 4,6 procent na wyjazdy służbowe (wzrost o 1 procent).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Accor inwestuje na Krecie

Jeszcze tego lata na Krecie działalność rozpocznie pierwszy hotel sieci ibis Styles, należącej do ...

Abonament? Hotel jest jeszcze w powijakach

To, że firma zarejestrowała swój hotel w Centralnym Wykazie Obiektów Hotelarskich i dostał on ...

Egipt nie przestanie dopłacać do czarterów

Program dopłat do lotów czarterowych realizowany przez egipski rząd kończy się 31 października. Już ...

Rekordowe wakacje wrocławskiego lotniska

W sierpniu z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 22 procent pasażerów więcej niż przed rokiem. ...

587 odwołanych lotów SAS

Skandynawskie linie lotnicze SAS odwołały 587 zaplanowanych na niedzielę lotów. Powodem jest strajk pilotów ...

Prezes LOT: Rozważamy nowe połączenie do USA

Jeśli Polska wejdzie do programu ruchu bezwizowego do USA, ogłosimy kolejne połączenie z Warszawy ...