Miliarderzy wypoczywają w Egipcie

AFP

Egipt znalazł się na pierwszym miejscu wśród kierunków, w których w tym roku wakacje zamierzają spędzić najbogatsi – wynika z badania magazynu „Business Insider”

Magazyn „Business Insider” przeprowadził badanie we współpracy z Original Travel, biurem specjalizującym się w organizowaniu wyjazdów luksusowych, by sprawdzić, gdzie w tym roku na urlop ze swoimi rodzinami wybiorą się najbogatsi turyści.

Chodzi o długie wyjazdy, trwające kilka tygodni i kosztujące kilka milionów dolarów. Wprawdzie na liście nadal znajdują się klasyczne cele podróży, jak Wielka Brytania i Francja, ale powoli tracą na znaczeniu wobec kierunków mniej znanych.

Badanie opiera się o dane rezerwacyjne, zostało uzupełnione o wiedzę ekspercką pracowników biura i zapytania klientów. Na liście, licząc od końca znalazły się: Czarnogóra, Oman, Francja, Wielka Brytania, Indie, Chile, Turcja, Seszele, Mjanma, Rwanda, Butan, Kolumbia, Islandia, Japonia i Egipt.

W wypadku tego ostatniego liczba rezerwacji potroiła się rok do roku. Klienci są zainteresowani głównie podróżami statkiem parowym po Nilu z Luksoru do Abu Simbel, w czasie którego zwiedzają starożytne świątynie. Drugim najważniejszym miejscem w kraju jest nowe Wielkie Muzeum Egipskie, które znajduje się niedaleko piramid, na płaskowyżu Giza.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lubisz Węgry? To nocuj taniej

Ruszyła strona internetowa Węgierski Przyjaciel, która zachęca do świętowania Dnia Przyjaźni Polsko–Węgierskiej. Jej pomysłodawcą ...

Rząd musi zająć się kolejkami na Heathrow

Ministerstwo spraw wewnętrznych powinno zająć się problemem gigantycznych kolejek, w których stoją pasażerowie przylatujący ...

Niemieccy agenci na plusie

Niemieccy agenci turystyczni sprzedali w 2017 roku o 4,6 procent więcej wyjazdów niż rok ...

Jesienią Rynair połączy Wrocław z Lwowem

Ryanair ogłosił nowy kierunek lotów z Wrocławia. Tym razem poleci do Lwowa. Połączenie ruszy ...

Na narty z Ostalską i Majdą (d. Neckermann)

Ski Travel – pod tą nazwą pracownicy upadłego biura podróży Neckermann Polska, Dorota Ostalska ...

Moskwa walczy ze śniegiem

Trwa paraliż komunikacyjny w Moskwie spowodowany intensywnymi opadami śniegu. Stolicę Rosji oczyszcza ponad 70 ...