Turyści chętnie udostępnią swoje dane

Turystyka.rp.pl

Ponad połowa podróżnych jest skłonna podać swoje dane, jeśli ich podróż miałaby dzięki temu przebiegać sprawniej i przyjemniej – wynika z raportu Światowej Rady Podróży i Turystyki

Światowa Rada Podróży i Turystyki (World Travel & Tourism Council – WTTC) opracowała kolejną edycję raportu poświęconego najważniejszym trendom w branży. Wynika z niego, że 57 procent podróżnych jest gotowych udostępnić swoje dane, o ile coś na tym zyskają.

WTTC zapytał też osoby z pięciu krajów europejskich (Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania i Wielka Brytania) podróżujące za granicę, czy byłyby skłonne przekazać swoje zdjęcie drogą elektroniczną jeszcze przed wyjazdem instytucjom, które mogą wymagać okazania paszportu lub dowodu osobistego na miejscu.

Badanie ujawniło, że 79 procent pytanych jest na to gotowa, jeśli dzięki temu ich podróż będzie przebiegać szybciej. Odnosi się to do sytuacji, kiedy trzeba pokazywać dokumenty i karty pokładowe na różnych etapach wyjazdu. W zamian podróżni woleliby móc zarezerwować transport, odprawić się, przejść kontrolę bezpieczeństwa, przekroczyć granicę, wejść na pokład samolotu, odebrać bagaż, wynająć samochód, zameldować się w hotelu i mieć dostęp do różnych usług w odwiedzanych miejscach, potwierdzając tylko swoją tożsamość i rezerwację.

Z badania wynika, że poszczególne etapy podróży mogą przebiegać szybciej dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Jak mówi dyrektor generalna WTTC Gloria Guevara Manzo, wedle szacunków do 2030 roku liczba wyjazdów zagranicznych wzrośnie o 50 procent, dlatego już teraz trzeba pracować nad stworzeniem rozwiązań, które usprawnią cały proces związany z przemieszczaniem się z miejsca na miejsce. Kwestią tą powinny zająć się wspólnie sektory prywatny i publiczny.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dwa na trzy kąpieliska z wodą doskonałej jakości

85 procent kąpielisk w Europie spełnia najbardziej rygorystyczne normy jakości wody. W Polsce taką ...

Samolot wylądował w trawie. 17 rannych

W Mjanmie 17 osób zostało rannych, kiedy podczas lądowania samolot wypadł się z pasa ...

Pierwszy polski Motel One już przyjmuje gości

Niemiecka grupa hotelowa Motel One otworzyła swój pierwszy obiekt w Polsce – Motel One ...

Wakacje.pl kontra TUI. Stawka – 20 milionów złotych

Największy w Polsce agent turystyczny Wakacje.pl wystąpiły do największego touroperatora TUI Poland o 20 ...

Egipt: Kary dla natrętnych sprzedawców

Nawet 10 tysięcy funtów egipskich (2000 złotych) kary mogą zapłacić egipscy handlarze, którzy natrętnie ...

Nastroje niemieckich agentów turystycznych złe jak nigdy dotąd

Z badania nastrojów niemieckich agentów prowadzonego co miesiąc na zlecenie magazynu i portalu branży ...