Turyści chętnie udostępnią swoje dane

Turystyka.rp.pl

Ponad połowa podróżnych jest skłonna podać swoje dane, jeśli ich podróż miałaby dzięki temu przebiegać sprawniej i przyjemniej – wynika z raportu Światowej Rady Podróży i Turystyki

Światowa Rada Podróży i Turystyki (World Travel & Tourism Council – WTTC) opracowała kolejną edycję raportu poświęconego najważniejszym trendom w branży. Wynika z niego, że 57 procent podróżnych jest gotowych udostępnić swoje dane, o ile coś na tym zyskają.

WTTC zapytał też osoby z pięciu krajów europejskich (Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania i Wielka Brytania) podróżujące za granicę, czy byłyby skłonne przekazać swoje zdjęcie drogą elektroniczną jeszcze przed wyjazdem instytucjom, które mogą wymagać okazania paszportu lub dowodu osobistego na miejscu.

Badanie ujawniło, że 79 procent pytanych jest na to gotowa, jeśli dzięki temu ich podróż będzie przebiegać szybciej. Odnosi się to do sytuacji, kiedy trzeba pokazywać dokumenty i karty pokładowe na różnych etapach wyjazdu. W zamian podróżni woleliby móc zarezerwować transport, odprawić się, przejść kontrolę bezpieczeństwa, przekroczyć granicę, wejść na pokład samolotu, odebrać bagaż, wynająć samochód, zameldować się w hotelu i mieć dostęp do różnych usług w odwiedzanych miejscach, potwierdzając tylko swoją tożsamość i rezerwację.

Z badania wynika, że poszczególne etapy podróży mogą przebiegać szybciej dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Jak mówi dyrektor generalna WTTC Gloria Guevara Manzo, wedle szacunków do 2030 roku liczba wyjazdów zagranicznych wzrośnie o 50 procent, dlatego już teraz trzeba pracować nad stworzeniem rozwiązań, które usprawnią cały proces związany z przemieszczaniem się z miejsca na miejsce. Kwestią tą powinny zająć się wspólnie sektory prywatny i publiczny.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Wakacyjne wyspy bezpieczniejsze niż miasta

Wypoczynek na słonecznych plażach śródziemnomorskich, szczególnie wysp, może być bezpieczniejszy niż codzienne życie w ...

Polski minister finansów idzie na wojnę z Airbnb

Wynajmujący domy i mieszkania za pośrednictwem takich platform, jak Airbnb, nie unikną podatków. Minister ...

Zaostrzają się kontrole na unijnych granicach

Od dziś obowiązują zaostrzone kontrole na zewnętrznych granicach strefy Schengen. Ma to pomóc skuteczniej ...

PKP przygotowane do świątecznych wyjazdów

W najbliższych dniach pasażerowie PKP mogą spodziewać się dłuższych składów wagonów i częstszych kursów ...

Voucher biura podróży – instrukcja obsługi

Kto, kiedy, na jakich zasadach może dostać voucher od biura podróży? Czy można go ...

Polacy chcą odpocząć z daleka od koronawirusa

Co trzeci Polak chce wyjechać na krótki wyjazd jeszcze w maju lub czerwcu. Większość ...