Turyści chętnie udostępnią swoje dane

Turystyka.rp.pl

Ponad połowa podróżnych jest skłonna podać swoje dane, jeśli ich podróż miałaby dzięki temu przebiegać sprawniej i przyjemniej – wynika z raportu Światowej Rady Podróży i Turystyki

Światowa Rada Podróży i Turystyki (World Travel & Tourism Council – WTTC) opracowała kolejną edycję raportu poświęconego najważniejszym trendom w branży. Wynika z niego, że 57 procent podróżnych jest gotowych udostępnić swoje dane, o ile coś na tym zyskają.

WTTC zapytał też osoby z pięciu krajów europejskich (Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania i Wielka Brytania) podróżujące za granicę, czy byłyby skłonne przekazać swoje zdjęcie drogą elektroniczną jeszcze przed wyjazdem instytucjom, które mogą wymagać okazania paszportu lub dowodu osobistego na miejscu.

Badanie ujawniło, że 79 procent pytanych jest na to gotowa, jeśli dzięki temu ich podróż będzie przebiegać szybciej. Odnosi się to do sytuacji, kiedy trzeba pokazywać dokumenty i karty pokładowe na różnych etapach wyjazdu. W zamian podróżni woleliby móc zarezerwować transport, odprawić się, przejść kontrolę bezpieczeństwa, przekroczyć granicę, wejść na pokład samolotu, odebrać bagaż, wynająć samochód, zameldować się w hotelu i mieć dostęp do różnych usług w odwiedzanych miejscach, potwierdzając tylko swoją tożsamość i rezerwację.

Z badania wynika, że poszczególne etapy podróży mogą przebiegać szybciej dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Jak mówi dyrektor generalna WTTC Gloria Guevara Manzo, wedle szacunków do 2030 roku liczba wyjazdów zagranicznych wzrośnie o 50 procent, dlatego już teraz trzeba pracować nad stworzeniem rozwiązań, które usprawnią cały proces związany z przemieszczaniem się z miejsca na miejsce. Kwestią tą powinny zająć się wspólnie sektory prywatny i publiczny.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Stłuczka na wakacjach. Co zrobić?

Polacy coraz chętniej wybierają się na urlop własnym samochodem. Przed wyruszeniem w trasę po ...

15 procent więcej pasażerów na lotnisku w Olsztynie

W zeszłym roku przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury przewinęło się 121,3 tysiąca pasażerów, o 15 ...

Baleary do biur podróży: Mówcie klientom o alkoholowych regulacjach

Władze turystyczne Balearów proszą biura podróży o pomoc w rozpowszechnianiu nowych regulacji dotyczących sprzedaży ...

Amerykanie kupują udział w China Southern Airlines, chcą kooperować

Grupa American Airlines kupi za 200 milionów dolarów 2,68 procent udziałów w największej chińskiej ...

Radom: Umowa ze Sprint Airem tylko do niedzieli

Tylko do 29 października obowiązuje aktualna umowa Portu Lotniczego Radom z jego jedynym przewoźnikiem ...

Grecos: Zakintos rządzi

W pierwszym etapie sprzedaży wyjazdów na wakacje w 2020 roku najwięcej klientów wybierało hotele ...