Rosyjskie biura podróży chcą punktualnych samolotów

AFP

Zakaz lotów za granicę to jedna z konsekwencji, jakie mogłyby czekać rosyjskie czarterowe linie lotnicze za opóźnienia. Tamtejsze ministerstwo transportu chce w ten sposób poprawić punktualność turystycznych operacji

Projekt odpowiednich regulacji został już przygotowany, teraz będzie dyskutowany z przedstawicielami branży – informuje Stowarzyszenie Rosyjskich Touroperatorów (ATOR). Zakłada on, że jedną z kar może być nawet wprowadzenie zmian w licencji przewoźnika, z zakazem latania za granicę włącznie. Ministerstwo chce też sprawdzać, czy linia lotnicza zatrudnia odpowiednią liczbę personelu i czy samoloty mają wystarczającą liczbę miejsc do zaplanowanych lotów. To wszystko, zdaniem ministra transportu, poprawi jakość obsługi pasażerów i zwiększy odpowiedzialność linii lotniczych.

Tegoroczny sezon letni rozpoczął się w Rosji licznymi opóźnieniami linii VIM-Avia, Russia, Ural Airlines, Icarus, Royal Flight, Yakutia, Red Wings, Nordavia, North Wind, Ai Fly i innych. Najgorzej spisywała się VIM-Avia, co spowodowało, że touroperatorzy interweniowali u wicepremiera Witalija Mutki. Dyrektor ATOR-a Maja Łomidze mówi że do tej pory nikt nie pytał przewoźników, ile samolotów zamierzają przeznaczyć na obsługę klientów touroperatorów i ile mają maszyn zapasowych na sezon.

– Touroperatorzy są gotowi przekazać informację o wielkości swoich programów czarterowych, a Federalna Agencja Lotnictwa musi mieć możliwość zweryfikowania, czy przewoźnicy będą w stanie zrealizować te programy w całości. Jeśli linia potwierdzi, że jest to możliwe, a rzeczywistość okaże się inna, będzie musiała za to odpowiedzieć – dodaje Łomidze.

ATOR będzie uczestniczyć w konsultacjach z branżą. Organizacja podkreśla jednak, że o ile regulacje są niezbędne, to nie mogą doprowadzić do zbyt daleko idących restrykcji dla przewoźników, ponieważ rynek się rozwija i zmniejszenie liczby miejsc w samolotach mogłoby doprowadzić do wzrostu cen.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Utrzymać Polskę na pocovidowej liście podróży

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Londynie prowadzi kampanie w mediach społecznościowych, które mają ...

Egipt na wyraźnym plusie

O 37,1 procent wzrosła liczba turystów, którzy odwiedzili Egipt w pierwszym kwartale tego roku, ...

Anex Tour przejął dwa biura podróży Thomasa Cooka

Öger Tours i Bucher Reisen to dwie marki touroperatorskie niemieckiego Thomasa Cooka, które właśnie ...

Branża konferencji i targów rośnie w siłę

Do 2022 roku w Polsce ma odbyć się co najmniej 145 międzynarodowych konferencji i ...

Egipt chroni rafę przed nurkami

Minister turystyki Egiptu, Rania al-Maszat, zawiesiła na rok wydawanie licencji centrom nurkowym i jachtowym ...

Izrael z nową kartą turystyczną i linią autobusową

Z kartą Israel Pass można podróżować środkami transportu publicznego oraz zwiedzać parki narodowe, a ...