Kolejna spółka Thomasa Cooka sprzedana

Fot. Bloomberg

GfR, spółka niemieckiego Thomasa Cooka, zajmująca się telefoniczną obsługą klientów biur podróży, trafiła do nowego właściciela – funduszu inwestycyjnego.

Syndykom likwidującym niemiecki oddział Thomasa Cooka udało się sprzedać kolejną spółkę – podaje portal branży turystycznej FVW. Dzięki temu pracę zachowa 500 osób. Mowa o Gesellschaft für Reisevertriebssysteme (GfR), firmie specjalizującej się w telefonicznej obsłudze klientów. Nowym właścicielem jest fundusz inwestycyjny. Strony nie podały kwoty transakcji, przeprowadzonej jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. W tym wypadku zgoda urzędów antymonopolowych nie była potrzebna.

ZOBACZ TEŻ: Hotele Thomasa Cooka zmieniają właściciela

Nowy właściciel ma prowadzić firmę według dotychczasowego modelu biznesowego pod obecnym kierownictwem. Wiadomo jednak, że oddziały w Berlinie i w Bochum nadzorować ma nowy szef wywodzący się z Grupy Dubag. Przedsiębiorstwo to doradza i zarządza pieniędzmi funduszy inwestycyjnych, pochodzącymi od dużych inwestorów.

Jak mówi Ottmar Hermann, jeden z syndyków likwidujących spółki Thomasa Cooka w Niemczech, po negocjacjach z wieloma zainteresowanymi udało się znaleźć mocnego inwestora. – Cieszymy się, że tym samym utrzymana będzie ponad połowa miejsc pracy, którą w Niemczech dawał Thomas Cook – podkreśla. GfR obsługuje telefoniczne centra różnych portali turystycznych, mobilnych sprzedawców i biur agencyjnych. W 2018 roku obroty spółki wyniosły 27 milionów euro.

Niemiecki Thomas Cook upadł z powodu ogłoszenia bankructwa przez brytyjską spółkę matkę. Ponieważ nie udało się znaleźć chętnego na przejęcie całej firmy, syndycy negocjowali sprzedaż jego pojedynczych spółek.

CZYTAJ TEŻ: Marka Thomas Cook powróci w 2020 roku

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Burmistrz Berlina ostrzega przed Ryanairem

Michael Müller, nadburmistrz Berlina ostrzega przez konsekwencjami przejęcia upadłej linii lotniczej Air Berlin przez ...

Polacy na trzecim miejscu wśród turystów w Chorwacji

6,8 miliona turystów wypoczywało w Chorwacji od stycznia do końca sierpnia – informuje tamtejsze ...

Wizzair podejmuje nowe kroki

Linia lotnicza Wizz Air dołączyła do BARIP Stowarzyszenie Rady Przedstawicieli Linii Lotniczych w Polsce ...

Z Gdańska do Wiednia z Wizz Airem

Wizz Air ogłosił, że 27 kwietnia uruchomi nową trasę z Gdańska do Wiednia. Loty ...

Luksus znad Adriatyku szukał partnerów nad Wisłą

Chorwackie hotele luksusowe, firmy czarterujące jachty i biura podróży szukały w Polsce branżowych partnerów ...

Rycerski klimat w grudziądzkim ibisie

Ibis Styles Grudziądz to położony w pobliżu najstarszej części miasta hotel, gdzie można się ...