Kolejna spółka Thomasa Cooka sprzedana

Fot. Bloomberg

GfR, spółka niemieckiego Thomasa Cooka, zajmująca się telefoniczną obsługą klientów biur podróży, trafiła do nowego właściciela – funduszu inwestycyjnego.

Syndykom likwidującym niemiecki oddział Thomasa Cooka udało się sprzedać kolejną spółkę – podaje portal branży turystycznej FVW. Dzięki temu pracę zachowa 500 osób. Mowa o Gesellschaft für Reisevertriebssysteme (GfR), firmie specjalizującej się w telefonicznej obsłudze klientów. Nowym właścicielem jest fundusz inwestycyjny. Strony nie podały kwoty transakcji, przeprowadzonej jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. W tym wypadku zgoda urzędów antymonopolowych nie była potrzebna.

ZOBACZ TEŻ: Hotele Thomasa Cooka zmieniają właściciela

Nowy właściciel ma prowadzić firmę według dotychczasowego modelu biznesowego pod obecnym kierownictwem. Wiadomo jednak, że oddziały w Berlinie i w Bochum nadzorować ma nowy szef wywodzący się z Grupy Dubag. Przedsiębiorstwo to doradza i zarządza pieniędzmi funduszy inwestycyjnych, pochodzącymi od dużych inwestorów.

Jak mówi Ottmar Hermann, jeden z syndyków likwidujących spółki Thomasa Cooka w Niemczech, po negocjacjach z wieloma zainteresowanymi udało się znaleźć mocnego inwestora. – Cieszymy się, że tym samym utrzymana będzie ponad połowa miejsc pracy, którą w Niemczech dawał Thomas Cook – podkreśla. GfR obsługuje telefoniczne centra różnych portali turystycznych, mobilnych sprzedawców i biur agencyjnych. W 2018 roku obroty spółki wyniosły 27 milionów euro.

Niemiecki Thomas Cook upadł z powodu ogłoszenia bankructwa przez brytyjską spółkę matkę. Ponieważ nie udało się znaleźć chętnego na przejęcie całej firmy, syndycy negocjowali sprzedaż jego pojedynczych spółek.

CZYTAJ TEŻ: Marka Thomas Cook powróci w 2020 roku

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lotnisko Chopina szuka najemców

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL), które zarządza Lotniskiem Chopina w Warszawie, chce wynająć w ...

Polonia pomoże zlikwidować wizy do USA?

Koalicja na rzecz zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych zwróciła się o pomoc do amerykańskiej ...

TGV zmienia nazwę na InOui

Francuska kolej SNCF ogłosiła, że od lipca rozpocznie stopniową zmianę nazwy historycznej marki superszybkich ...

Więcej pociągów Intercity w Tatry i Beskidy

PKP Intercity uruchomi we wrześniu dodatkowe połączenia w Tatry i Beskidy. Pociągi wyjadą m.in. ...

Morze Kaspijskie kusi rosyjskich armatorów

Rosjanie chcą uruchomić rejsy po Morzu Kaspijskim. Liczą, że na wycieczki luksusowymi statkami zdecydują ...

Niemiecka branża turystyczna przeciw dyskryminacji

„Tak dla otwartości na świat” to hasło deklaracji podpisanej przez najważniejsze niemieckie organizacje turystyczne. ...