Grupa TUI uruchomiła w internecie polską wersję platformy Musement (ang. Rozrywka). To miejsce, w którym można kupić bilety do muzeum, wycieczkę fakultatywną lub zarezerwować usługi przewodnika w różnych miejscach na świecie.
W ofercie serwisu można znaleźć ponad 1000 atrakcji w 70 krajach, w tym wydarzenia i zajęcia sportowe, wycieczki kulinarne, degustacje, życie nocne, zwiedzanie muzeów i zabytków, aktywny wypoczynek.
ZOBACZ TEŻ: TUI wychodzi z Włoch
„Dzięki biletom skip-the-line serwis pozwala zaoszczędzić czas unikając czekania przy wejściach. Musement służy także pomocą na etapie planowania podróży, dostarczając sugestie dotyczące miejsc do odwiedzenia. 65 procent wszystkich biletów można pobrać w wersji elektronicznej” – czytamy w komunikacie prasowym informującym, że Musement ma polska wersję.
Serwis jest dostępny w ośmiu językach za pośrednictwem kilku platform: strony internetowej, aplikacji Musement i Triposo oraz platformy dla biur podróży. Zintegrowany jest też z „niezliczoną liczbą partnerów dystrybucyjnych online – od Google po hotels.com”.
Miesięcznie korzysta z niego ponad pół miliona użytkowników. Jak wynika ze sprawozdań finansowych grupy TUI, serwis dobrze zarabia. W ostatnim roku obrachunkowym było to 15,3 miliona euro.
CZYTAJ TEŻ: Grupa TUI: uziemione boeingi ciągną zyski w dół
Platforma powstała w 2013 r. W 2018 r. kupiła ją grupa TUI. Musement funkcjonuje jednak jako osobna firma w dziale TUI Destination Experiences (TUI DX). Na jej czele stoi dyrektor Alessandro Petazzi.
Główna siedziba firmy znajduje się w Mediolanie. Biura zlokalizowane są w Hamburgu, Amsterdamie, Barcelonie, Dubaju, Londynie, Monachium, Nowym Jorku, Orlando i Paryżu.
Serwis był do tej pory znany klientom m.in. we Francji, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, Brazylii i Portugalii.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.