Tuifly.com nie sprzeda biletów

Fot. Bloomberg

TUI intensywnie rozwija sprzedaż przez internet, co oznacza między innymi integrację portalu TUIfly.com z TUI.com. W przyszłości w tym pierwszym nie będzie można już kupić biletów lotniczych.

Dyrektor ds. cyfryzacji w TUI, Matthias Gehring, planuje włączyć zasoby portalu TUIfly.com do TUI.com, donosi niemiecki portal branżowy Travel Talk. Ten drugi serwis ma być głównym kanałem sprzedaży internetowej grupy. Strona TUIfly.com nadal będzie istnieć, ale jedynie jako wizytówka linii lotniczej. Jeśli ktoś zechce kupić od niej bilet, będzie musiał to zrobić przez TUI.com.

Gehring tłumaczy, że już teraz internauci poszukujący przelotów są automatycznie przekierowywani na główny portal. – Mamy tam wszystko: TUIfly, przeloty regularne, czarterowe i realizowane przez tanie linie – mówi dyrektor.

CZYTAJ TEŻ: TUIfly powiększa flotę i leci na Karaiby

Dodatkowo w niedługim czasie partnerzy handlowi przewoźników należących do grupy, w tym strony porównujące ceny, takie jak Idealo i Kaya, a wkrótce także Skyscanner, będą kierować klientów bezpośrednio na TUI.com. – TUI jest marką parasolową i w przyszłości cała sprzedaż ma przechodzić przez nią – dodaje Gehring. Poza wspomnianymi lotami znajdą tam inne pojedyncze usługi takie jak noclegi, wycieczki czy wynajem samochodów.

Dyrektor nie potwierdza, że w pierwszej kolejności na stronie będą prezentowane przeloty realizowane przez własne linie. Jeśli rejs na dany dzień nie będzie dostępny, system wyświetli połączenia innych przewoźników. – Musimy pokazać klientowi, że mamy dobre ceny i możemy zaoferować wszystko, co jest potrzebne do zorganizowania wyjazdu – zapewnia.

ZOBACZ TAKŻE: Grupa TUI zadowolona z najnowszych wyników

Jak mówi rzecznik prasowy przewoźnika, choć jego nazwa nie ulegnie zmianie, marka TUIfly zniknie i zostanie zastąpiona przez TUI. Już teraz jest to widoczne na jego samolotach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wielkie Jeziora do remontu

Rusza program unowocześnienia szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Będzie kosztować 181,5 miliona złotych Zarząd województwa ...

UFO wstrzymuje ruch na niemieckich lotniskach

Od północy strajkuje personel kabinowy Lufthansy. Z tego powodu linia lotnicza musiała odwołać ponad ...

Niemiecka branża turystyczna przeciw dyskryminacji

„Tak dla otwartości na świat” to hasło deklaracji podpisanej przez najważniejsze niemieckie organizacje turystyczne. ...

W biurach podróży ceny pną się mozolnie

W ostatnim tygodniu nie tylko rosła – ponad zeszłoroczne rekordowe wyniki – sprzedaż w ...

Rząd oceni projekt o „Portach Lotniczych”

Na jutrzejszym posiedzeniu Komitetu Stałego RM rząd przyjmie stanowisko w sprawie poselskiego projektu ustawy ...

Rainbow zwiększył zysk o 40 procent

Ponad 400 tysięcy klientów, 1,4 miliarda złotych przychodów i o 40 procent większy zysk ...