Tuifly.com nie sprzeda biletów

Fot. Bloomberg

TUI intensywnie rozwija sprzedaż przez internet, co oznacza między innymi integrację portalu TUIfly.com z TUI.com. W przyszłości w tym pierwszym nie będzie można już kupić biletów lotniczych.

Dyrektor ds. cyfryzacji w TUI, Matthias Gehring, planuje włączyć zasoby portalu TUIfly.com do TUI.com, donosi niemiecki portal branżowy Travel Talk. Ten drugi serwis ma być głównym kanałem sprzedaży internetowej grupy. Strona TUIfly.com nadal będzie istnieć, ale jedynie jako wizytówka linii lotniczej. Jeśli ktoś zechce kupić od niej bilet, będzie musiał to zrobić przez TUI.com.

Gehring tłumaczy, że już teraz internauci poszukujący przelotów są automatycznie przekierowywani na główny portal. – Mamy tam wszystko: TUIfly, przeloty regularne, czarterowe i realizowane przez tanie linie – mówi dyrektor.

CZYTAJ TEŻ: TUIfly powiększa flotę i leci na Karaiby

Dodatkowo w niedługim czasie partnerzy handlowi przewoźników należących do grupy, w tym strony porównujące ceny, takie jak Idealo i Kaya, a wkrótce także Skyscanner, będą kierować klientów bezpośrednio na TUI.com. – TUI jest marką parasolową i w przyszłości cała sprzedaż ma przechodzić przez nią – dodaje Gehring. Poza wspomnianymi lotami znajdą tam inne pojedyncze usługi takie jak noclegi, wycieczki czy wynajem samochodów.

Dyrektor nie potwierdza, że w pierwszej kolejności na stronie będą prezentowane przeloty realizowane przez własne linie. Jeśli rejs na dany dzień nie będzie dostępny, system wyświetli połączenia innych przewoźników. – Musimy pokazać klientowi, że mamy dobre ceny i możemy zaoferować wszystko, co jest potrzebne do zorganizowania wyjazdu – zapewnia.

ZOBACZ TAKŻE: Grupa TUI zadowolona z najnowszych wyników

Jak mówi rzecznik prasowy przewoźnika, choć jego nazwa nie ulegnie zmianie, marka TUIfly zniknie i zostanie zastąpiona przez TUI. Już teraz jest to widoczne na jego samolotach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Więcej Radissona w Zdrojowej

Zdrojowa Invest & Hotels poprowadzi dwa nowe hotele pod marką Radissona. Obiekty powstaną w ...

Biuro podróży podpowie, która linia lotnicza jest ekologiczna

„Rating ekologiczności” to pomysł szwajcarskiego biura podróży Bentour, które w swoim katalogu chce wskazywać ...

Ganges i Jamuna traktowane jak osoby

Rzeki Ganges i Jamuna, święte dla mieszkańców Indii, zostały objęte szczególną ochroną przez sąd ...

Koniec Lotu do Domu – wróciło 55 tysięcy Polaków

W ramach operacji Lot do Domu 388 czarterowymi rejsami do kraju wróciło 55 tysięcy ...

Loty z Wielkiej Brytanii zawieszone. Podróżni proszeni na testy

Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek ...

Itaka uczci 30. urodziny na TT Warsaw

Itaka została partnerem tegorocznych targów turystycznych TT Warsaw. Tam między innymi będzie świętować 30-lecie ...