Tuifly.com nie sprzeda biletów

Fot. Bloomberg

TUI intensywnie rozwija sprzedaż przez internet, co oznacza między innymi integrację portalu TUIfly.com z TUI.com. W przyszłości w tym pierwszym nie będzie można już kupić biletów lotniczych.

Dyrektor ds. cyfryzacji w TUI, Matthias Gehring, planuje włączyć zasoby portalu TUIfly.com do TUI.com, donosi niemiecki portal branżowy Travel Talk. Ten drugi serwis ma być głównym kanałem sprzedaży internetowej grupy. Strona TUIfly.com nadal będzie istnieć, ale jedynie jako wizytówka linii lotniczej. Jeśli ktoś zechce kupić od niej bilet, będzie musiał to zrobić przez TUI.com.

Gehring tłumaczy, że już teraz internauci poszukujący przelotów są automatycznie przekierowywani na główny portal. – Mamy tam wszystko: TUIfly, przeloty regularne, czarterowe i realizowane przez tanie linie – mówi dyrektor.

CZYTAJ TEŻ: TUIfly powiększa flotę i leci na Karaiby

Dodatkowo w niedługim czasie partnerzy handlowi przewoźników należących do grupy, w tym strony porównujące ceny, takie jak Idealo i Kaya, a wkrótce także Skyscanner, będą kierować klientów bezpośrednio na TUI.com. – TUI jest marką parasolową i w przyszłości cała sprzedaż ma przechodzić przez nią – dodaje Gehring. Poza wspomnianymi lotami znajdą tam inne pojedyncze usługi takie jak noclegi, wycieczki czy wynajem samochodów.

Dyrektor nie potwierdza, że w pierwszej kolejności na stronie będą prezentowane przeloty realizowane przez własne linie. Jeśli rejs na dany dzień nie będzie dostępny, system wyświetli połączenia innych przewoźników. – Musimy pokazać klientowi, że mamy dobre ceny i możemy zaoferować wszystko, co jest potrzebne do zorganizowania wyjazdu – zapewnia.

ZOBACZ TAKŻE: Grupa TUI zadowolona z najnowszych wyników

Jak mówi rzecznik prasowy przewoźnika, choć jego nazwa nie ulegnie zmianie, marka TUIfly zniknie i zostanie zastąpiona przez TUI. Już teraz jest to widoczne na jego samolotach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dary Dionizosa

Źródła tradycji winiarskich Grecji giną w mrokach przeszłości. Religia starożytnych koncentrowała się na cudownych ...

Słaby marzec na Lotnisku Chopina

W marcu warszawskie Lotnisko Chopina obsłużyło 513 tysięcy pasażerów, czyli o 61,7 procent mniej ...

Urodziny tureckiego giganta turystycznego – OTI Holding

– W Polsce działamy agresywnie, bo to duży i stabilny rynek. Szkoda tylko jeszcze, ...

Ranni po wypadku kolejowym w Barcelonie

Co najmniej 48 osób zostało rannych, w tym pięć poważnie, w wypadku pociągu w ...

Eksperci: Większość linii lotniczych zbankrutuje w dwa miesiące

Pandemia koronawirusa doprowadzi do bankructwa większości linii lotniczych na całym świecie do końca maja ...

Senatorowie uchwalili zwolnienie z ZUS i postojowe dla touroperatorów

Senat wprowadził 45 poprawek do ustawy zwanej mikrotarczą dla branży turystycznej. Większość miała charakter ...