Itaka: Jesteśmy już na Litwie

Post Image
Post Image

Biuro podróży Itaka weszła na Litwę – powstała spółka, która pokieruje na miejscu działalnością firmy. Jej dyrektorem został Dominik Miłowski, dyrektor sprzedaży w Itace

Jak informuje wiceprezes Itaki Piotr Henicz, w pierwszych dniach stycznia 2018 r. rozpoczęła działalność touroperatorską firma Itaka – Litwa.  „Jest to konsekwencją obranej drogi rozwoju i strategii Itaki. Jej celem jest wzmocnienie pozycji Itaki na perspektywicznym rynku litewskim ” wyjaśnia Henicz.

W skład zarządu litewskiej spółki wchodzą członkowie zarządów innych spółek Itaki: Mariusz Jańczuk (prezes), Leszek Szagdaj, Piotr Henicz i Michał Wróbel. Stanowisko dyrektora generalnego objął Dominik Miłowski.

Miłowski zajmował się dotąd zagraniczną siecią sprzedaży i obsługą klientów zagranicznych (international customer service). Był też kierownikiem zewnętrznej sieci sprzedaży w Polsce, podlegał mu zespół kierowników regionalnych sieci sprzedaży zewnętrznej: Michał Henicz (region północno-zachodni), Rafał Mańczak (region północny), Robert Rolka (region wschodni), Kacper Haluch (region południowo-zachodni) i Rafał Mikicki (region południowy).

Teraz Miłowski nadal ma pełnić funkcje związane ze sprzedażą zagraniczną, ale przestaje już zarządzać sprzedażą krajową.

Itaka planowała wejście na rynek litewski i połączony z nim białoruski od zeszłego roku, kiedy to podpisała umowę kupna największego w krajach nadbałtyckich biura podróży Novaturas („Itaka kupuje Novaturasa, wchodzi na Litwę, do Łotwy i Estonii”). W trakcie oczekiwania na pozwolenie litewskiego urzędu antymonopolowego fundusz będący właścicielem Novaturasa wycofał się z transakcji. Wtedy prezes Mariusz Jańczuk zapowiedział podjęcie bezpośredniej inwestycji na Litwie (czytaj: „Jańczuk: Zimowe rejsy Itaki to dopiero początek”).

– Jestem przekonany, że inwestycja w rynek litewski będzie kolejnym kamieniem milowym na drodze rozwoju Itaki – mówi Piotr Henicz, zastrzegając jednocześnie, że za wcześnie na ujawnianie planów biura podróży na nowym rynku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Część hoteli już się nie otworzy

Hotele będą musiały wdrożyć nowe zasady sanitarne. Nie można dopuścić, żeby w hotelu ktoś ...

TUI wynajmie rower wodny

Grupa TUI poszerza ofertę wypoczynku na wodzie o rejsy rzeczne w Niemczech, Holandii i ...

Niemcy wakacje wybierają długo

28 dni wynosi u niemieckich turystów średni okres między rozpoczęciem poszukiwania oferty wyjazdu a ...

Bali szykuje otwarcie dla turystów

Najpopularniejsza wśród turystów wyspa Indonezji zamierza wpuścić znów gości do swoich kurortów w październiku. ...

Polskie biura podróży: Zwiedzanie Chin chwilowo wstrzymane

Biura podróży z napięciem śledzą doniesienia o postępach epidemii zarażeń koronowirusem 2019-nCoV. Na razie ...