Internetowa platforma łączy agentów z hotelami

Portal Deutschland – Mein Urlaub powstał w czasie lockdownu. Łączy agentów z hotelami i w ten sposób zwiększa przychody obu stron. Początkowo nastawiony na wypoczynek krajowy, teraz poszerza działalność o zagranicę.

Jak pisze niemiecki portal branży turystycznej Touristik Aktuell, twórcy platformy, Timo Iserlohe i Michael Röntzsch, chcieli połączyć agencyjną sieć sprzedaży z niemieckimi hotelami. Ci pierwsi mieli zyskać dostęp do oferty, którą można było zainteresować klientów odkładających wyjazdy zagraniczne na inny czas, ci drudzy – pozyskać dzięki agentom nowych gości.

Biura za sprzedaż otrzymują 10 procent prowizji. Zainteresowanie z ich strony było od początku duże, po kilku dniach od startu zarejestrowało się 500 agentów. Za korzystanie z systemu nie płaciła żadna ze stron, bo jak informował w maju Röntzsch, miała to być pomoc wewnątrzbranżowa, twórcy na swoim koncepcie nie zarabiali.

Początkowo przez platformę sprzedawane były tylko hotele w Niemczech, sukces zachęcił jej twórców do poszerzenia oferty. Teraz dodają obiekty na całym świecie. Ostatnio włączyli hotele na Majorce, w lądowej części Hiszpanii i w Austrii. Do współpracy zapraszają również mniejszych touroperatorów, ale warunkiem przystąpienia do niej jest płacenie prowizji w wysokości co najmniej 10 procent.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rosja – pilot zmarł w czasie lotu

Airbus 320 Aerofłotu, lecący z Moskwy do Anapy nad Morzem Czarnym, musiał awaryjnie lądować ...

Ceny w hotelach – nieskategoryzowane ostro w dół

W sierpniu ceny noclegów w obiektach nieskategoryzowanych i jednogwiazdkowych mocno potaniały. W pozostałych hotelach ...

Facebook: Polecałeś wycieczki? Teraz je rezerwuj

Facebook Rekomendacje, narzędzie, które firma uruchomiła w Stanach Zjednoczonych pod koniec 2016 roku, zamienia ...

POT sięga po Singapurczyków

Chętnie zobaczą stare miasto i średniowieczny zamek, zachwycą się przyrodą i spróbują pierogów, ale ...

LOT świętuje sto lat niepodległości

Polskie Linie Lotnicze LOT przyłączą się do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. ...

Betlej: Itaka z magicznym milionem klientów

Biuro podróży Itaka obsłuży w tym roku ponad milion klientów z Polski, Czech i ...