Itaka: Nie jesteśmy na Litwie nieznani

Materiały promocyjne

Polski gigant turystyczny wchodzi na kolejny – po czeskim – rynek zagraniczny. Tym razem chodzi o Litwę. Dzisiaj firma oficjalnie zaprezentowała się litewskim mediom

W grudniu Itaka zarejestrowała na Litwie działalność spółki Itaka Lietuva (Itaka Litwa), a 15 lutego uzyskała licencję touroperatora. Dzisiaj natomiast zorganizowała konferencję prasową z okazji rozpoczęcia działalności na Litwie. W konferencji wzięło udział ponad 30 przedstawicieli litewskich mediów.

Jak pisze portal Delfi w relacji ze spotkania, litewskie plany przedstawili dziennikarzom w Wilnie wiceprezes Itaki Piotr Henicz i dyrektor generalny litewskiego biura Dominik Miłowski (więcej „Itaka: Jesteśmy już na Litwie”).

– Itaka to największy touroperator na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Mamy bardzo bogatą i różnorodną ofertę, to nasza duma – mówił Henicz.

Henicz przedstawił litewskim dziennikarzom wyniki swojej firmy w zeszłym roku: obroty wyniosły 526 mln euro (2,2 mld złotych), biuro podróży obsłużyło 766 tysięcy klientów. Itaka oferuje klientom ponad 100 kierunków wyjazdów.

Jak przypomniał Henicz, Itaka już od 2009 roku wozi turystów z Litwy. Z jej usług skorzystały już „dziesiątki tysięcy” mieszkańców Litwy. – Dlatego nie możemy mówić, że Itaka to na Litwie nowa marka. Litwini jeżdżą z nami już prawie dekadę – dodał Henicz.

Podkreślił, że atutem Itaki jest konkurencyjność produktu, gdyż jego oferta bazuje głównie na dużych kontraktach gwarancyjnych, będzie także dużo nowości, które do tej pory nie były dostępne na Litwie.

Wiceprezes wyjaśnił też, że Itaka starała się o zakup litewskiego touroperatora – Novaturasa. Jednak litewski urząd antymonopolowy długo nie wydawał opinii w tej sprawie i Novaturas wycofał się z transakcji (więcej: „Jańczuk: Zimowe rejsy Itaki to dopiero początek”).

Założona przez wspólników z Itaki spółka Itaka Lietuva ma wszystkie potrzebne do rozpoczęcia i prowadzenia działalności pozwolenia, w tym gwarancję ubezpieczeniową. Firma utworzy na początek 15 miejsc pracy i zaoferuje turystom nowe wyjazdy.

Po konferencji prasowej menedżerowie odpowiedzialni w Itace za najważniejsze kierunki zaprezentowali 120 zaproszonym agentom turystycznym produkty biura podróży.

Czytaj rozmowę z Piotrem Heniczem „Chcemy stworzyć na Litwie alternatywę”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zakładnicy z hotelu w Bamako już na wolności

36 zakładników z ośrodka turystycznego w stolicy Mali, Bamako, zaatakowanego wczoraj po południu przez ...

Pierwszy Best Western Premier w Rzeszowie

W stolicy Podkarpacia otwarto nowy hotel działający w ramach sieci Western Hotels & Resorts ...

Podróżujący do Azji mogą stracić, odwołując wyjazd z powodu koronawirusa

Groźny wirus pojawił się na przykład w Tajlandii. Jeśli ktoś planował podróż do tej ...

Modlin: To był przełomowy rok

Rozpoczęcie regularnych rejsów czarterowych, wzrost liczby pasażerów o 1 procent i zainstalowanie bramek biometrycznych ...

Dzięki hotelom, rejsom i wycieczkom TUI poprawił wynik

O 4,7 procent więcej klientów, o 6,3 procent więcej przychodów i o 10,9 procent ...

Mouzenidis ma nowego przedstawiciela regionalnego

Do zespołu biura podróży Mouzenidis Travel dołączył kolejny przedstawiciel regionalny. Tatiana Ganowska będzie odpowiedzialna ...