TUI zatrudnia o jedną trzecią mniej ludzi. Przez pandemię

Fot. Bloomberg

W listopadzie 2020 roku TUI zatrudniał na świecie 38,2 tysiąca ludzi. Rok wcześniej miał ich 60,3 tysiąca, o 37 procent więcej – podaje portal branży turystycznej Reisevor9, powołując się na informacje Niemieckiej Agencji Prasowej.

Na spadek liczby zatrudnionych wpływ miały nie tylko sezonowość – część osób i tak pracuje tylko w wybranych okresach roku – ale też skutki pandemii koronawirusa.

CZYTAJ TEŻ: „Pomoc dla TUI wzmocni zaufanie do branży turystycznej”

Latem 2020 roku koncern nie potrzebował tak wielu pracowników do obsługiwania klientów w wakacyjnych miejscach, co w latach poprzednich. Kiedy ograniczenia podróży były cofane, firma czasowo znów zatrudniała więcej ludzi. Niestety, z powodu kolejnych restrykcji, które dotknęły regiony narciarskie i ciepłe kierunki, jak Wyspy Kanaryjskie czy Egipt, ponownie trzeba było ograniczać zespół.

Rzecznik TUI wyjaśnia w rozmowie z dpa, że zmiany w liczbie zatrudnionych w firmach turystycznych są zjawiskiem normalnym. W okresach przed pandemią różnice wobec szczytu sezonu letniego dochodziły nawet do 15 tysięcy osób. Teraz, jak podaje dpa, do spadków przyczyniły się oczywiście skutki pandemii, a co za tym idzie redukcja programu wyjazdowego i zamknięcia hoteli, a także program oszczędności, który koncern musiał wdrożyć.

ZOBACZ TEŻ: Niemiecki TUI zawiesza call center dla agentów

Wcześniej prezes Grupy TUI Friedrich Joussen zapowiadał, że będzie musiał zwolnić 8 tysięcy osób, głównie dotyczyło to tych pracujących w wakacyjnych kierunkach. Na razie nie przewiduje dalszego redukowania zatrudnienia, bo wdrożone działania przyniosą od 2023 roku więcej oszczędności niż pierwotnie zakładano.

Trudna sytuacja koncernu przed pandemią i wpływ na jego finanse kryzysu wywołanego koronawirusem spowodowały, że TUI korzystał już z trzech pomocy rządu i akcjonariuszy. W sumie sięgnęła ona 4,8 miliarda euro.

WARTO: Betlej: TUI może potrzebować czwartego zastrzyku pieniędzy

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Klient bierze voucher, a agent dodatkową prowizję

Niemieckie biuro podróży specjalizujące się w organizowaniu wycieczek wędrownych zapłaci agentom za każdego klienta, ...

Emirates: Pierwszy spadek zysku od 5 lat

Przewoźnik z Dubaju poinformował o pierwszym od 5 lat spadku rocznego zysku. Wszystko z ...

Grecka wyspa Poros objęta reżimem sanitarnym

Grecki Urząd ds. Ochrony Ludności wprowadził na wyspie Poros zaostrzone przepisy sanitarne. To reakcja ...

Nie ma pieniędzy na rozpatrywanie skarg pasażerów linii lotniczych

Trudna sytuacja finansowa Urzędu Lotnictwa Cywilnego jest przyczyną opóźnień w rozpatrywaniu tysięcy skarg na ...

Wrzesień nie pomógł Chorwacji

O 76,5 procent mniej turystów niż rok temu przyjechało we wrześniu do Chorwacji. Branża ...

Polacy nie chcą prywatyzacji drogi na Monte Cassino

Związek Polaków we Włoszech w petycji apeluje do burmistrza miasta Cassino, aby odrzucił wniosek ...