TUI poszerza w Niemczech sieć sklepów franczyzowych

Materiały promocyjne

W zeszłym roku niemiecki TUI uruchomił nowy rodzaj salonów franczyzowych – TUI Mein Shop. Zainteresowanie potencjalnych franczyzobiorców jest ogromne

Koncepcja TUI Mein Shop zakłada, że franczyzobiorca dostaje od TUI bardzo duże wsparcie – koncern negocjuje za niego warunki najmu lokalu, wyposaża go zarówno w meble jak i niezbędne oprogramowanie – robi wszystko, żeby właściciel od razu mógł całkowicie poświęcić się sprzedawaniu wyjazdów.

Zobacz też: „TUI łączy formy sprzedaży”.

Zainteresowanie taką współpracą jest ogromne, firma dostała ponad 500 zgłoszeń od potencjalnych sprzedawców. Szef działu franczyzowego firmy André Repschinski mówi, że chciałby, aby w przyszłości liczba salonów wyrażana była trzycyfrowo. Do tej pory uruchomiono jednak cztery punkty, kolejnych sześć powstanie do jesieni. – Wolałbym mieć już trzydzieści albo czterdzieści takich salonów, ale dziesięć to też dobry wynik – mówi i dodaje, że firma przy tym projekcie od początku stawia na jakość, a nie na ilość.

Touroperator prowadzi obecnie kampanię informacyjną, głównie we własnych mediach społecznościowych, żeby pozyskać jeszcze więcej kandydatów na franczyzobiorców i przyspieszyć otwieranie biur. Wśród potencjalnych współpracowników znajdują się zarówno osoby doświadczone w branży jak i zupełnie nowe, które do tej pory związane były z innymi branżami, na przykład z telekomunikacją.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Portugalia najlepszym kierunkiem turystycznym w Europie

Portugalia została wybrana po raz drugi z rzędu najlepszym kierunkiem turystycznym w Europie w ...

Polish Prestige Hotels zmienił się w Harmony Polish Hotels

Fundacja Polish Prestige Hotels zmieniła nazwę na Harmony Polish Hotels. Nowe logo ma łączyć ...

Polska branża spotkań podniesie się w 2023 roku

Prognoza dla Polski zakłada spadek liczby turystów konferencyjnych między 32 a 76 procent w ...

Niemieccy agenci turystyczni (mimo wszystko) optymistyczni

2,4 tysiąca agentów turystycznych należących do kooperatywy TSS jest przekonanych, że poradzi sobie z ...

Grecja: rozpoczął się strajk generalny

Zorganizowały go największe związki zawodowe sektora prywatnego i sfery budżetowej oraz średnich przedsiębiorstw, handlowców ...

TUI wynajmie rower wodny

Grupa TUI poszerza ofertę wypoczynku na wodzie o rejsy rzeczne w Niemczech, Holandii i ...