„W wyniku tradycyjnej rewizji rocznej portfeli indeksów giełdowych Rainbow przechodzi z dotychczasowych indeksów zarezerwowanych dla mniejszych spółek giełdowych, czyli sWIG80 i sWIG80TR do grona 40 spółek stanowiących zaplecze giełdowej ekstraklasy, uczestników indeksów mWIG40 oraz mWIG40TR” - czytamy w komunikacie touroperatora.
Czytaj więcej
Rainbow rozpoczął sprzedaż wyjazdów na zimę 2024/2025. Dodał do oferty dwa nowe kierunki - kolumbijską Cartagenę i indyjski region Goa. A na Filipiny zabierze klientów pierwszy raz w historii bezpośrednio dreamlinerem. Nowości uzupełni 16 programami rejsów morskich - od Emiratów po Antarktydę.
Jak wyjaśnia dalej biuro podróży, to historyczny awans. Rainbow znajdzie się w jednej grupie z takimi spółkami, jak ING Bank Śląski, Asseco Polska, Grupa Azoty i CCC. Awans do grona największych przedsiębiorstw w Polsce jest wynikiem rozwoju spółki, jej rekordowych obrotów i bardzo dobrych wyników finansowych.
Rainbow – firma z perspektywami
W 2023 roku na wakacje z Rainbow pojechało 700 tysięcy klientów, a obroty spółki przekroczyły 3 miliardy złotych. Wzrost sięgnął więc 39 procent. To lokuje tę firmę na trzecim miejscu pod względem wielkości na rynku turystycznym w Polsce.
Bardzo dobre wyniki touroperatora i perspektywy dalszego rozwoju zachęcają inwestorów do kupowania jej akcji - osiągają one rekordowe poziomy. Dzisiaj kosztują 68,6 złotego.