Andryszak opuszcza TUI kilka miesięcy wcześniej. Zastąpi go Baumert

Jeszcze tylko do końca tego miesiąca Marek Andryszak będzie szefował TUI Deutschland. 1 października jego obowiązki przejmie Stefan Baumert. Nowy prezes będzie nadzorował też rynek polski.

Publikacja: 06.09.2021 23:07

Marek Andryszak kieruje spółkami TUI w Polsce, Austrii i Szwajcarii od 2016 roku

Marek Andryszak kieruje spółkami TUI w Polsce, Austrii i Szwajcarii od 2016 roku

Foto: TUI Deutschland

Poniedziałkowy komunikat grupy TUI potwierdził nieoficjalne informacje portalu manager-magazin.de.

Odejście polskiego menedżera zapowiadane było w lipcu na początek roku 2022. Najwyraźniej jednak nastąpi przyspieszenie zmiany. 

Czytaj więcej

Jest już wskazany następca Marka Andryszaka w TUI Deutschland

Stefan Baumert, dotychczasowy podwładny Andryszaka, zostanie prezesem całego regionu centralnego w Grupie TUI, co oznacza, że poza TUI Deutschland podlegać mu będą także należące do TUI biura podróży w Polsce, Austrii i Szwajcarii.

- Cieszę się bardzo, że w osobie Stefana Baumerta z własnych szeregów pozyskaliśmy na stanowisko szefa TUI Deutschland doświadczonego menedżera – mówi cytowany w oficjalnym komunikacie koncernu David Burling, który w zarządzie Grupy TUI odpowiada za segment „Rynki i linie lotnicze”. - Baumert brał aktywny udział w procesie transformacji, zna rynek i koncern, a współpracownicy mu ufają – dodaje.

Burling podkreśla, że w ostatnich miesiącach firmie udało się poczynić ważne kroki przy wychodzeniu z kryzysu, biznes ponownie ruszył, a po bieżącym roku, który traktowany jest jako przejściowy, perspektywy na przyszły są optymistycznie.

Menedżer podziękował też Markowi Andryszakowi za bardzo dobrą współpracę w ostatnich latach i za duże osobiste zaangażowanie w przeprowadzaniu firmy przez pandemię. Jak mówi, restart działalności operacyjnej okazał się sukcesem. „W czasie swojej ponad 20-letniej pracy w TUI Andryszak wiele osiągnął i zbudował zaangażowany zespół kreatywnych osób” - czytamy w komunikacie.

Z kolei Stefan Baumert mówi, że cieszy się na nowe wyzwanie i współpracę z całym zespołem. - Nasze koleżanki i koledzy, agenci i centra obsługi klientów, hotelarze i pracownicy w kierunkach turystycznych, wszyscy razem staramy się, by urlop klientów stał się doświadczeniem jedynym w swoim rodzaju – podkreśla i dodaje, że w przyszłości współpracę chce rozwijać w sposób partnerski.

Czytaj więcej

Marek Andryszak odchodzi z TUI

Stefan Baumert jest absolwentem studiów z zarządzania międzynarodowego w Getyndze. Po ukończeniu studiów w 1999 roku związał się z TUI. W tym czasie zajmował różne stanowiska kierownicze w firmach koncernu w Niemczech i w Londynie. Od 2017 roku jest dyrektorem operacyjnym w TUI Deutschland.

Marek Andryszak całe życie zawodowe związany jest z TUI. Rozpoczął tam pracę po studiach. W latach 2001 – 2008 zajmował różne stanowiska, w tym odpowiadał za planowanie lotów w koncernie.

W kwietniu 2009 roku przeniósł się do Polski (wyjechał do Niemiec jako dziecko, z rodzicami), gdzie do maja 2016 roku kierował TUI Poland, a równocześnie od kwietnia 2013 do lutego 2014 roku zasiadał w radzie nadzorczej Polskich Linii Lotniczych LOT.

W czerwcu 2016 roku został prezesem internetowego biura podróży należącego do TUI L'tur Tourismus i ponownie przeniósł się do Niemiec. Od 1 lipca 2017 roku jest prezesem TUI Deutschland.

Czytaj więcej

Betlej: TUI może potrzebować czwartego zastrzyku pieniędzy

Poniedziałkowy komunikat grupy TUI potwierdził nieoficjalne informacje portalu manager-magazin.de.

Odejście polskiego menedżera zapowiadane było w lipcu na początek roku 2022. Najwyraźniej jednak nastąpi przyspieszenie zmiany. 

Pozostało 95% artykułu
Biura Podróży
Coral Travel Poland: W tym roku zabierzemy do Turcji pół miliona turystów
Biura Podróży
TUI sprzedaje już wyjazdy na lato 2025 roku. Pierwszy raz tak wcześnie
Biura Podróży
Koniec tańszych wakacji? W ostatnim tygodniu ważna zmiana w biurach podróży
Biura Podróży
TUI podsumował sprzedaż wakacji – 60 procent miejsc już zarezerwowanych
Biura Podróży
Exim Tours uruchomi loty czarterowe do Bahrajnu. „Kolejna ekscytująca nowość”
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy