Emirates odświeżają flotę. Lifting przejdą kabiny w 120 samolotach

Linie lotnicze Emirates przystępują do największego projektu modernizacji floty, którego celem jest podwyższenie poziomu usług pokładowych. Po odświeżeniu i powrocie do służby 67 airbusów A380 liftingowi poddane zostaną 53 boeingi 777.

Publikacja: 18.08.2022 13:54

Emirates odświeżają flotę. Lifting przejdą kabiny w 120 samolotach

Foto: Emirates

Linie lotnicze Emirates rozpoczną w listopadzie modernizację wnętrz kabin 120 airbusów A380 i boeingów 777, dwóch największych samolotów komercyjnych będących obecnie w eksploatacji - informuje w komunikacie biuro prasowe przewoźnika.

Jak czytamy, ta wielomiliardowa inwestycja, zarządzana przez zespół inżynierów Emirates, ma zapewnić pasażerom lepszy poziom usług pokładowych w nadchodzących latach.

W planach jest zamontowanie prawie 4 tysięcy nowych foteli w klasie ekonomicznej premium, 728 odnowionych apartamentów w klasie pierwszej i ponad 5 tysięcy zmodernizowanych foteli w klasie biznes.

Ponadto odświeżone zostaną dywany i schody, a panele wewnątrz kabin zyskają nowe odcienie i motywy zdobnicze, takie jak odporne na suszę drzewo ghaf rosnące w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Czytaj więcej

Emirates mają platformę do rezerwacji podróży. „Promuje to, co najlepsze w Dubaju”

W centrum inżynieryjnym Emirates powstaną specjalne warsztaty, w których zostaną przemalowane, obszyte i obite na nowo fotele klasy biznes i ekonomicznej. Apartamenty klasy pierwszej zostaną zdemontowane i wysłane do specjalistycznej firmy w celu wymiany skóry, podłokietników i innych materiałów.

Emirates zamierzają odnawiać cztery samoloty miesięcznie przez ponad dwa lata, a cały projekt zakończyć w kwietniu 2025 roku.

Żadne inne linie lotnicze nie przeprowadziły modernizacji na taką skalę we własnym zakresie ani nie planują takiego przedsięwzięcia - podkreślają Emirates. Dlatego w ramach prób inżynierowie Emirates rozebrali kabiny w A380, rejestrując i mierząc w czasie każdą czynność, od demontażu siedzeń i paneli po wykręcanie śrub i wkrętów. Potencjalne problemy zostały zidentyfikowane i udokumentowane w ciągu 16 dni, a następnie przesłane ekspertom do analizy i rozwiązania.

Powołano również interdyscyplinarny zespół, który będzie śledził różne aspekty projektu, takie jak zaopatrzenie czy szkolenia, i rozwiązywał pojawiające się problemy.

Nowe kabiny klasy ekonomicznej premium aktualnie są dostępne w samolotach A380 latających na popularnych trasach do Londynu, Paryża i Sydney.

Cała flota Emirates liczy 265 szerokokadłubowych maszyn, w tym 15 samolotów towarowych.

Linie Lotnicze
Pięć lat temu upadł Air Berlin. Klienci nadal nie odzyskali pieniędzy za bilety
Kolej
Bilet za 9 euro pomógł niemieckiej turystyce. Najbardziej zyskały tereny wiejskie
Linie Lotnicze
Emirates zmienia samolot na trasie do Perth. Oznacza to 500 miejsc więcej
Linie Lotnicze
Szef Ryanaira: Koniec z lotami za 10 euro
Kolej
Od września pociągi na Majorce za darmo. Turyści też skorzystają