KLM zainaugurował połączenie z Katowic do Amsterdamu

Linie lotnicze KLM zainaugurowały dzisiaj trasę Amsterdam - Katowice - Amsterdam. To już szóste miasto w Polsce - po Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu - skąd przewoźnik oferuje loty do Amsterdamu.

Publikacja: 02.11.2022 21:21

Trasa będzie obsługiwana samolotem embraer ze 142 miejscami dla pasażerów

Trasa będzie obsługiwana samolotem embraer ze 142 miejscami dla pasażerów

Foto: Katowice Airport

W uroczystości wzięła udział ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce Daphne Bergsma.

Łączna oferta KLM z Polski wynosi teraz 68 lotów tygodniowo. Nowa trasa obsługiwana będzie codziennie przez linię regionalną KLM Cityhopper paliwooszczędnym samolotem Embraer E195-E2 ze 112 miejscami w klasie ekonomicznej i 20 w klasie biznes.

Samolot startuje w Katowicach o godzinie 16.50, a ląduje w Amsterdamie na lotnisku Schiphol o 18.50. Loty powrotne do Polski odbywają się o godzinie 14.20 z przylotem do Katowic o 16.10.

Czytaj więcej

Lotnisko Chopina: Tej zimy linie lotnicze stawiają na kierunki południowe

- Polska jest dla nas wyjątkowym rynkiem, a strategia otwierania tras z regionalnych portów lotniczych, do tej pory odnosi sukcesy. Po uruchomieniu nowych połączeń do Poznania, Wrocławia, a wcześniej Krakowa i Gdańska przy ciągłej obecności w Warszawie, przyszedł czas na włączenie do naszej siatki jeszcze jednego polskiego miasta - Katowic - powiedział podczas inauguracji dyrektor sprzedaży w KLM Frantisek Siling, czytamy w komunikacie lotniska.

- Dostrzegamy w Katowicach, bardzo ważny ośrodek gospodarczy Polski, ogromny potencjał, przede wszystkim ze względu na ruch biznesowy. Mamy nadzieję, że codzienne loty pomogą w budowaniu nowych relacji handlowych, gospodarczych i kulturalnych między Polską a Holandią, a także otworzą nowe możliwości turystom. Mieszkańcy regionu zyskują nowe możliwości - siatko połączeń KLM z Amsterdamu obejmuje bowiem w tym sezonie 163 kierunki na całym świecie - dodał.

- Debiut KLM w Katowice Airport to ważny moment w historii lotniska - komentował prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Artur Tomasik. - Cieszymy się, że najstarsza i jedna z największych europejskich linii lotniczych uruchomiła codzienne rejsy z Pyrzowic do swojego węzła przesiadkowego w Amsterdamie. Ta decyzja potwierdza znaczący potencjał gospodarczy i społeczny województwa śląskiego. Wierzę, że trasa do Amsterdamu spotka się z dużym zainteresowaniem i będzie komercyjnym sukcesem.

Czytaj więcej

Prezes Ryanaira: Ceny biletów mogą dalej rosnąć

"Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM realizują wszystkie swoje loty przez port bazowy Schiphol w Amsterdamie. Podróżni z Katowic mogą po przesiadce korzystać z licznych rejsów KLM, które startują z lotniska Schiphol wieczorem, są to między innymi loty do miast europejskich w tym do Edynburga, Glasgow, Newcastle, Kopenhagi, Londynu, Oslo, Birmingham, Manchesteru i wielu innych.

KLM wspólnie z linią Air France tworzy Grupę Lotniczą AIR FRANCE KLM, której samoloty docierają do 310 miast na 5 kontynentach, dokąd można dolecieć rezerwując bilet na klm.pl lub airfrance.pl. Grupa jest liderem w zakresie liczby połączeń międzykontynentalnych z Europy. W ofercie linii są zarówno popularne kierunki jak Paryż, Londyn, Nowy Jork, czy Hawana, ale też te mniej znane, „poza utartym szlakiem” jak Curacao, Panama, Kostaryka, brazylijska Fortaleza czy Windhoek w Namibii i wiele innych. Co roku siatka Air France-KLM wzbogaca się o nowe ciekawe kierunki. W tym sezonie, oprócz Katowic są to: Rovaniemi (Finlandia), Nantes (Francja), Aarhus (Dania), Kittilä (Finlandia), Tromsø (Norwegia), Innsbruck i Salzburg (Austria) oraz Newark (Stany Zjednoczone)" - podaje biuro prasowe lotniska w Katowicach w komunikacie.

W uroczystości wzięła udział ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce Daphne Bergsma.

Łączna oferta KLM z Polski wynosi teraz 68 lotów tygodniowo. Nowa trasa obsługiwana będzie codziennie przez linię regionalną KLM Cityhopper paliwooszczędnym samolotem Embraer E195-E2 ze 112 miejscami w klasie ekonomicznej i 20 w klasie biznes.

Pozostało 91% artykułu
Linie Lotnicze
Tanie linie lotnicze omijają Niemcy, a pasażerowie przesiadają się do samochodów
Lotniska
Lotnisko w Gdańsku ogłasza zimową siatkę. „To będzie bardzo gorąca zima”
Linie Lotnicze
Powstała nowa linia lotnicza. Ułatwi podróżowanie po Cykladach
Lotniska
Wrzesień 2022 roku trzecim najlepszym miesiącem w historii lotniska w Modlinie
Lotniska
Lotnisko we Wrocławiu - wielka rozbudowa posłuży obronności i pasażerom