Rekordowy był również cały pierwszy kwartał tego roku – podaje w komunikacie Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, spółka zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice. Od stycznia do marca 2023 roku przez lotnisko przewinęło się 795 tysięcy pasażerów, czyli o 11,6 procent więcej niż w najlepszym do tej pory pierwszym kwartale 2018 roku.

Z siatki połączeń regularnych skorzystało 610,9 tysiąca osób. Najchętniej latały one do Dortmundu, Londynu-Luton, Londynu-Stansted, Eindhoven i Warszawy.

W ruchu czarterowym pierwszy kwartał 2023 roku pyrzowickie lotnisko zamknęło wynikiem 177,3 tysiąca obsłużonych podróżnych. W tym czasie największym zainteresowaniem cieszyły się: Marsa Alam, Hurghada, Antalya, Fuerteventura i Gran Canaria.

- Rekordowe przewozy pasażerskie w pierwszym kwartale 2023 roku zbliżają nas do tegorocznego celu, jakim jest przekroczenie pierwszy raz liczby pięciu milionów pasażerów w skali roku. Spodziewamy się rekordowych wyników w szczycie sezonu wakacyjnego. W osiągnięciu dobrych rezultatów pomoże bogata letnia siatka połączeń, która obejmuje 107 tras do 29 państw, w tym 58 połączeń realizowanych na zlecenie biur podróży – mówi prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA Artur Tomasik, cytowany w komunikacie.

W 2019 roku z Katowice Airport skorzystało 4,84 miliona pasażerów, w tym ponad 2 miliony w ruchu czarterowym.