Z połączeń obsługiwanych przez Wizz Aira, Ryanaira, LOT i Lufthansę skorzystało 269 tysięcy pasażerów, a z połączeń przewoźników czarterowych 389 tysięcy.

W ciągu całego półrocza w Katowice Airport obsłużono 2,25 miliona pasażerów, co oznacza, że było to najlepsze pierwsze półrocze w historii lotniska. Wcześniej rekord należał do tego samego okresu roku 2019 roku, kiedy to w Pyrzowicach obsłużono 2 miliony podróżnych.

W pierwszym półroczu 2023 roku z siatki lotów regularnych Katowice Airport skorzystało 1,37 miliona podróżnych, a z połączeń czarterowych 864 tysięcy.

Między styczniem a końcem czerwca 2023 roku największym zainteresowaniem cieszyły się loty do Dortmundu, Londynu-Luton, Londynu-Stansted, Eindhoven i Frankfurtu. Z kolei w ruchu czarterowym najczęściej podróżowano do Antalyi, Hurghady, Marsa Alam, na Rodos i do Heraklionu.

- W przewozach pasażerskich rok 2023 będzie bez wątpienia najlepszy w historii Katowice Airport – mówi cytowany w komunikacie lotniska jego prezes Artur Tomasik. - Linie lotnicze i biura podróży cały czas zwiększają oferowanie z wylotem z Pyrzowic. Dotyczy to zarówno sezonu letniego, jak i rozkładu na zimę 2023/2024. Dlatego tegoroczny wynik liczby odprawionych podróżnych w Katowice Airport, może być lepszy od prognoz z początku roku, kiedy to przewidywaliśmy około 5,3 mln pasażerów.