Na połączeniach regularnych, obsługiwanych na katowickim lotnisku przez linie lotnicze Wizz Air, Ryanair, LOT i Air Dolomiti/Lufthansa, obsłużono 216,8 tysiąca podróżnych. Najwięcej z nich poleciało do Dortmundu, Londynu-Stansted, Londynu-Luton, Aten i Abu Zabi.
W ramach siatki połączeń czarterowych, obsługiwanych na zlecenie biur podróży, w minionym miesiącu lotnisko odnotowało 95,3 tysiąca pasażerów. Ci z kolei najchętniej latali do Hurghady, Marsa Alam, Szarm el Szejk, Antalyi i na Zanzibar.
Czytaj więcej
Wizz Air uruchomił loty z Katowic do lotniska Bruksela-Charleroi.
Podczas jedenastego miesiąca bieżącego roku na katowickim lotnisku odnotowano w sumie 2 706 i startów i lądowań samolotów, czyli o 301 więcej (+12,5 procent) niż w tym samym czasie w 2022 roku.
Od stycznia do końca listopada 2023 roku w Katowice Airport obsłużono już 5,3 miliona pasażerów, tj. o 1,13 mln więcej (+27,2 procent) niż w tym samym okresie rok wcześniej i o 732 tys. więcej (+16 procent) w porównaniu z rekordowym 2019 rokiem.
Lotnisko zainwestuje w rozwój
„Warto zaznaczyć, że 3 listopada br. na katowickim lotnisku, po raz pierwszy w historii portu, odnotowano 5 mln pasażerów w ciągu jednego roku kalendarzowego” - czytamy.
- Dane Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych pokazują, że całkowity ruch pasażerski w Europie jest ciągle o kilka procent niższy od rekordowych wyników z 2019 roku, tymczasem w Katowice Airport mijający rok będzie rekordowy, rezultat z 2019 roku poprawimy o ponad 700 tysięcy pasażerów, obsługując więcej niż 5,6 miliona podróżnych. Prognozujemy dalszy dynamiczny wzrost pasażerów, dlatego mamy przygotowany szczegółowy program inwestycyjny. Jego realizacja umożliwi znaczące zwiększenie przepustowości infrastruktury katowickiego lotniska – zapowiada cytowany w komunikacie prezes lotniska Artur Tomasik.