200 tysięcy pasażerów w styczniu na lotnisku w Modlinie

Z usług lotniska w Modlinie w styczniu skorzystało 202,8 tysiąca pasażerów. Obsłużono na nim 1372 operacji lotniczych.

Publikacja: 27.02.2024 12:29

Z lotniska w Modlinie korzysta na razie tylko jeden przewoźnik

Z lotniska w Modlinie korzysta na razie tylko jeden przewoźnik

Foto: Materiały prasowe lotniska Modlin, Łukasz Pacholczyk

Najwięcej pasażerów poleciało na trasach z i do: Londynu, Rzymu, Mediolanu, Barcelony, Dublina, Malagi, Madrytu, Oslo, Sztokholmu i Lizbony – informuje w komunikacie lotnisko.

Czytaj więcej

Lotnisko Chopina zaczęło rok od rekordu, w tym od rekordu w czarterach

W piątek, 5 stycznia, na lotnisku w Modlinie zaczęła działać usługa rezerwowania miejsc na parkingu numer 3 i parkingu numer 7 przez internet. - Atuty e-rezerwacji to wygoda, sprawna realizacja formalności i pewność miejsca – uważa cytowany w komunikacie wiceprezes zarządu lotniska ds. korporacyjnych Grzegorz Hlebowicz. Rezerwować można, korzystając z zakładek na oficjalnej stronie lotniska w internecie.

Od piątku, 16 lutego, w saloniku biznesowym Mazovia Premium Lounge w strefie zastrzeżonej terminala są też honorowane programy lojalnościowe „Priority Pass” i „Lounge Key”.

- To bardzo dobra wiadomość dla osób uczestniczących w tych programach, bo cenią sobie one komfort podróżowania i lubią przyjemnie spędzać czas na lotnisku – przekonuje p.o. prezes i zarazem wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Tomasz Szymczak.

Czytaj więcej

Michael O'Leary, prezes Ryanaira: Możemy zmienić zdanie w sprawie Modlina i Radomia

Lotnisko w Modlinie traci połączenia Ryanaira

W Modlinie w zeszłym roku obsłużono rekordową liczbę 3,4 miliona pasażerów, o 8,8 procent więcej niż rok wcześniej. Lotnisko, które żyje z jednego przewoźnika, niskokosztowej linii lotniczej Ryanair, może mieć jednak w tym roku kłopoty. Irlandczyk zapowiada zmniejszenie swojego zaangażowania w tym porcie. Zamierza skasować dziesięć połączeń i zmniejszyć liczbę miejsc w skali roku o 15 procent. Robi tak, ponieważ próbuje uzyskać lepsze stawki za obsługę swoich pasażerów. Nakłania też właścicieli lotniska do zainwestowania w rozbudowę portu, tak, by za kilka lat można w nim było przyjmować nawet 6 milionów pasażerów. Na razie strony nie mogą dojść do porozumienia.

Lotniska
Kraków zyska więcej lotów do Stambułu
Lotniska
Na lotnisku w Poznaniu stanął paczkomat. „Dbamy o przedmioty nieloty”
Lotniska
Letnie połączenia lotnicze z Gdańska – 70 kierunków w 23 krajach
Lotniska
Lato na lotnisku we Wrocławiu – nowe trasy prowadzą na północ i południe
Lotniska
Pięć nowości w letnim rozkładzie lotów z Katowic. W sumie 106 kierunków