Hotel przy plaży? Największy wybór ma Sycylia

Bloomberg

735 – ta liczba daje Sycylii pierwsze miejsce w rankingu kierunków w basenie Morza Śródziemnego, które mają najwięcej hoteli i innych obiektów noclegowych położonych przy plaży

Grecka wyszukiwarka hotelowa travelmyth.gr przeprowadziła analizę ilościową hoteli i innych miejsc noclegowych położonych przy plaży. Wynika z niej, że Sycylia ma ich aż 735. Najwięcej takich obiektów na wyspie znajduje się w miejscowości Messina (298 hoteli), na drugim miejscu uplasowała się Ragusa (100), na trzecim Palermo (79), a na czwartym Syrakuzy (78).

Drugą pozycję w zestawieniu kierunków zajęła Kreta (677 obiektów). To właśnie na tej wyspie znajduje się 22,5 procent ze wszystkich 3004 hoteli położonych przy plaży w Grecji. Bardziej szczegółowa analiza pokazuje, że na Krecie w tym względzie pierwsze miejsce należy do Chanii (229), drugie do Heraklionu (166), trzecie do Retymnonu (150), a czwarte do Lasithi (132).

W rankingu na podium znalazł się też Cypr z 309 hotelami, który ma takich obiektów o 8 więcej niż Majorka. Pozycja piąta przypadła Sardynii (285). Miejsce szóste należy do Korfu (255), siódme do Rodos (227), ósme do Korsyki (126), dziewiąte do Naksos (125), a dziesiąte do Zakintos (102).

Obiekt położony przy plaży to taki, który nie jest od niej oddzielony budynkiem. Dopuszcza się natomiast, że dochodzi się do niej na przykład przez ulicę. W serwisie travelmyth.gr znajduje się obecnie prawie 20 tysięcy takich hoteli. Na stronie turyści mogą znaleźć oferty do ponad 1,7 miliona obiektów na całym świecie, które przegląda się według 77 kategorii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecja zanotowała rekordowy ruch na lotniskach

O 10 procent wzrosła liczba pasażerów, którzy skorzystali z greckich lotnisk w pierwszych 9 ...

Utrzymanie monopolu PKP szkodzi pasażerom

Mimo miliardów złotych wydanych na inwestycje kolejowe wzrost liczby podróżnych może w 2020 r. ...

TUI Poland przedłuża umowę z Enter Airem

Biuro podróży TUI Poland zawarło umowę z czarterowymi liniami lotniczymi Enter Air zakładającą współpracę ...

Betlej: Biura podróży żegnają wzrosty

Nie należy spodziewać się w najbliższym czasie lepszych niż rok temu wyników sprzedaży wycieczek ...

Co czwarty hotel z błędną ofertą w sieci

Co czwarta oferta hotelowa prezentowana przez internetowe agencje turystyczne jest błędna – wynika z ...

Turecki hotelarz jak detektyw

Tureccy hotelarze zainstalują więcej kamer w swoich obiektach i zatrudnią pracowników z detektywistycznymi umiejętnościami. ...