Hotel przy plaży? Największy wybór ma Sycylia

Bloomberg

735 – ta liczba daje Sycylii pierwsze miejsce w rankingu kierunków w basenie Morza Śródziemnego, które mają najwięcej hoteli i innych obiektów noclegowych położonych przy plaży

Grecka wyszukiwarka hotelowa travelmyth.gr przeprowadziła analizę ilościową hoteli i innych miejsc noclegowych położonych przy plaży. Wynika z niej, że Sycylia ma ich aż 735. Najwięcej takich obiektów na wyspie znajduje się w miejscowości Messina (298 hoteli), na drugim miejscu uplasowała się Ragusa (100), na trzecim Palermo (79), a na czwartym Syrakuzy (78).

Drugą pozycję w zestawieniu kierunków zajęła Kreta (677 obiektów). To właśnie na tej wyspie znajduje się 22,5 procent ze wszystkich 3004 hoteli położonych przy plaży w Grecji. Bardziej szczegółowa analiza pokazuje, że na Krecie w tym względzie pierwsze miejsce należy do Chanii (229), drugie do Heraklionu (166), trzecie do Retymnonu (150), a czwarte do Lasithi (132).

W rankingu na podium znalazł się też Cypr z 309 hotelami, który ma takich obiektów o 8 więcej niż Majorka. Pozycja piąta przypadła Sardynii (285). Miejsce szóste należy do Korfu (255), siódme do Rodos (227), ósme do Korsyki (126), dziewiąte do Naksos (125), a dziesiąte do Zakintos (102).

Obiekt położony przy plaży to taki, który nie jest od niej oddzielony budynkiem. Dopuszcza się natomiast, że dochodzi się do niej na przykład przez ulicę. W serwisie travelmyth.gr znajduje się obecnie prawie 20 tysięcy takich hoteli. Na stronie turyści mogą znaleźć oferty do ponad 1,7 miliona obiektów na całym świecie, które przegląda się według 77 kategorii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI zmienia siedzibę, ale zostaje na Mokotowie

W kwietniu 2020 roku TUI Poland przeniesie swoją siedzibę o kilkaset metrów – z ...

Radykalna obniżka noclegów nieskategoryzowanych

Średnio nocleg w hotelu w listopadzie 2019 roku kosztował 249,76 złotych i był o ...

Polacy wolą wyjeżdżać często i tanio

Prawie połowa z podróżnych, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy latali samolotem, wydała na ...

Hotelarzu, sprawdź kontrahenta

W ramach kampanii „Poznaj swojego kontrahenta” do prawie 40 tysięcy hoteli i restauracji trafią ...

Skyscanner: Nowy rok pełny innowacji

Wi-Fi na pokładzie, metamorfoza klas i nowe technologie czuwające nad tym, by bagaż trafił ...

Betlej: Słabną szanse na udane lato w turystyce wyjazdowej

Można szacować, że prawdopodobieństwo nieudanego sezonu letniego wynosi co najmniej kilkanaście procent – uważa ...