Hotel przy plaży? Największy wybór ma Sycylia

Bloomberg

735 – ta liczba daje Sycylii pierwsze miejsce w rankingu kierunków w basenie Morza Śródziemnego, które mają najwięcej hoteli i innych obiektów noclegowych położonych przy plaży

Grecka wyszukiwarka hotelowa travelmyth.gr przeprowadziła analizę ilościową hoteli i innych miejsc noclegowych położonych przy plaży. Wynika z niej, że Sycylia ma ich aż 735. Najwięcej takich obiektów na wyspie znajduje się w miejscowości Messina (298 hoteli), na drugim miejscu uplasowała się Ragusa (100), na trzecim Palermo (79), a na czwartym Syrakuzy (78).

Drugą pozycję w zestawieniu kierunków zajęła Kreta (677 obiektów). To właśnie na tej wyspie znajduje się 22,5 procent ze wszystkich 3004 hoteli położonych przy plaży w Grecji. Bardziej szczegółowa analiza pokazuje, że na Krecie w tym względzie pierwsze miejsce należy do Chanii (229), drugie do Heraklionu (166), trzecie do Retymnonu (150), a czwarte do Lasithi (132).

W rankingu na podium znalazł się też Cypr z 309 hotelami, który ma takich obiektów o 8 więcej niż Majorka. Pozycja piąta przypadła Sardynii (285). Miejsce szóste należy do Korfu (255), siódme do Rodos (227), ósme do Korsyki (126), dziewiąte do Naksos (125), a dziesiąte do Zakintos (102).

Obiekt położony przy plaży to taki, który nie jest od niej oddzielony budynkiem. Dopuszcza się natomiast, że dochodzi się do niej na przykład przez ulicę. W serwisie travelmyth.gr znajduje się obecnie prawie 20 tysięcy takich hoteli. Na stronie turyści mogą znaleźć oferty do ponad 1,7 miliona obiektów na całym świecie, które przegląda się według 77 kategorii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

OSAT: Agenci nie podpisujcie aneksów do umów z touroperatorami

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych wzywa swoich członków do niepodpisywania i nieodsyłania aneksów do umów ...

Turcja chce więcej zarabiać na turystach

Nawet 38 milionów gości z zagranicy może w tym roku odwiedzić Turcję, ocenia tamtejsze ...

Tajowie zapraszają na lunch ze śmiercią

Sprawdzić, czy w trumnie jest wygodnie, lub napić się czekolady o smaku śmierci, siedząc ...

Wizz Air: 20 milionów pasażerów w Warszawie w 15 lat

Od 2004 roku Wizz Air przewiózł na trasach z i do stolicy Polski 20 ...

Mateusz Popiołek wzmocnił zespół Net Holiday

Mateusz Popiołek, menedżer pracujący ostatnio w Londynie dla brytyjskiego TUI, został dyrektorem do spraw ...

Madryt – wynajem turystyczny mieszkań to usługi

Wynajmowanie mieszkań turystom przynosi mieszkańcom miasta znaczące zyski. A skoro tak, należy tę działalność ...