Radisson otworzy swój pierwszy hotel w Gdańsku

materiały prasowe

Na zewnątrz nawiązujący do architektury miast hanzeatyckich, wewnątrz urządzony ze skandynawską powściagliwością – spółka Radisson Hospitality otworzy wkrótce hotel na Wyspie Spichrzów w Gdańsku

Hotel będzie stanowić część inwestycji DeoPlaza, centrum biznesowo-turystyczno-wypoczynkowego, w skład którego wejdą również budynki mieszkalne i strefa handlowo-usługowa z kawiarniami, sklepami i restauracjami.

– Wierzymy, że współpraca z tak doświadczonym operatorem, zagwarantuje międzynarodową skalę usług hotelowych, konferencyjnych i eventowych – mówi cytowany w komunikacie Radissona Zbigniew Nowak, inwestor Deo Plaza. – Dzięki połączeniu ogromnego potencjału miejsca i doświadczenia operatora, hotel stanie się rozpoznawalnym centrum konferencyjnym na świecie przyciągającym do Gdańska międzynarodowych przedsiębiorców.

Planowane otwarcie pierwszej fazy inwestycji odbędzie się w czwartym kwartale 2018 roku. Hotel będzie dysponował wtedy 142 pokojami i apartamentami (w tym czterema 80 m kw., pięcioma 35 m kw. i 12 apartamentami typu junior). Ukończenie drugiej fazy inwestycji planowane jest na kwiecień 2019 roku. Poszerzy ofertę hotelu do 350 pokojów i apartamentów. Radisson będzie miał też bar w holu, czynną cały dzień restaurację, siłownię, spa i basen. Spotkania biznesowe i wydarzenia będzie można organizować na ponad 1000 m kw. przestrzeni, na której znajdzie się sala balowa, cztery sale funkcyjne, siedem pokojów spotkań i osobny obszar do wykorzystania jako foyer lub dodatkowa przestrzeń funkcyjna.

Usytuowany na zabytkowej Wyspie Spichrzów w Gdańsku, Radisson Hotel & Suites będzie świetnie położony – tuż przy zabytkowym centrum miasta – Długi Targ znajduje się tylko 100 m od hotelu.

Radisson Hotel & Suites w Gdańsku zarządzany będzie przez spółkę Radisson Hospitality.  Powiększy stan posiadania grupy w Polsce do 16 hoteli, oferujących łącznie ponad 3500 pokojów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

OLT miało być szansą dla lotniska w Gdańsku

Linie lotnicze OLT Express miały być dla gdańskiego lotniska szansą na rozwój; nie wiedziałem, ...

Betlej: Itaka lekko podnosi ceny

Coraz wyraźniej nad biurami podróży zbierają się czarne chmury. Nominalne płace Polaków wzrosły w ...

Ekspert: Przed Turcją długa droga do formy

O 12,5 procent, porównując rok do roku, wzrosło od stycznia do lipca obłożenie w ...

Enter Air wypłaci po 70 groszy dywidendy na akcję

Zarząd czarterowej linii lotniczej Enter Air rekomenduje wypłacenie akcjonariuszom dywidendy w wysokości 12,3 mln ...

Apka podpowie, jaki jest status prawny wycieczki

Niemiecki Związek Turystyczny (DRV) pracuje nad programem, który zautomatyzuje tworzenie formularzy dla klientów biur ...

Pekin ma nowe mega-lotnisko. Futurystyczny cud

Wystartował pierwszy samolot z nowego pekińskiego lotniska Daixin. China Southern poleciał do Guangzhou. LOT ...