Airbnb wynajmie własne mieszkania

Bloomberg

Portal pośredniczący w wynajmowaniu turystom prywatnych mieszkań i domów na całym świecie szykuje 14 apartamentowców, które będzie wynajmować pod własną marką – podaje agencja Bloomberg

Pierwszy budynek z mieszkaniami do wynajęcia powstał w miejscowości Kissimmee na Florydzie. Drugi obiekt tego typu ma być otwarty w Nashville, w stanie Tennessee. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci zainteresowani wynajęciem mieszkania na dłużej, jak i i szukający noclegu na kilka dni.

W Tennessee Airbnb przejmie istniejący budynek z 328 mieszkaniami. Niido, partner Airbnb, kupił go w połowie sierpnia. Osoby, które w nim zamieszkają, będą zachęcane do wynajmowania lokali maksymalnie 180 dni w roku. Do Nashville przyjeżdża wielu fanów muzyki country na koncerty, wieczory kawalerskie i panieńskie.

Projekt Niido Powered by Airbnb to przedsięwzięcie zakrojone na szerszą skalę – zakłada współpracę portalu z deweloperami i zarządcami nieruchomości. To właśnie te grupy zawodowe zarzucają firmie najczęściej, że umożliwia nielegalne wynajmowanie mieszkań na cele turystyczne.

Do końca 2019 roku Airbnb i Niido planują wynajmować 14 kompleksów pod własną marką. Taką informację podała Cindy Diffenderfer, współzałożycielka i dyrektor marketingu Niido Powered by Airbnb. Przedstawiciel Niido powiedział jednak, że plany mogą ulec zmianie, a Airbnb odmówił komentarza na ten temat.

Airbnb próbuje pozyskać bardziej wymagających klientów, z myślą o nich stworzył markę Airbnb Plus, pod którą wynajmuje obiekty regularnie sprawdzane przez kontrolerów. Ich zadaniem jest upewnienie się, czy w mieszkaniu znajdują się na przykład świeże ręczniki, pościel odpowiada jakości hotelowej, czy są tam suszarki do włosów i żelazka. We współpracy z Niido firma chce zapewnić jakość pobytu jak w hotelu w połączeniu ze swobodą jaką daje wynajęcie niezależnego mieszkania czy apartamentu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Almatur nagradza pracowitych i aktywnych

Biuro podróży Almatur już czwarty raz organizuje akcję „Zapracuj na swoje wakacje”. Oferuje do ...

Do Wizz Aira z większym bagażem podręcznym

Pasażerowie podróżujący samolotami węgierskiego przewoźnika mogą zabrać na pokład jeden bagaż podręczny o wymiarach ...

Grecja z podwyżką od turystów

Między styczniem a czerwcem Grecy zarobili na turystach 4,11 miliarda euro. To o 7,1 ...

Dubaj uczy turystów, jak zachować się w mieście

Próbujcie lokalnego jedzenia, szukajcie nietypowych miejsc zakwaterowania i nie strońcie od miejscowych przewoźników – ...

24 godziny w Dubaju, czyli Dubai Stopover w pigułce

Dubaj non-stop 24 godziny? Dlaczego nie. Nieważne, czy jesteśmy w Dubaju przejazdem, czy też ...

Turyści rezygnują z hoteli

Booking.com docenia rosnącą rolę apartamentów, domków gościnnych i prywatnych mieszkań. 80 procent tegorocznych wyróżnień ...