Barometr hotelowy: Jedna gwiazdka droższa od dwóch

materiały prasowe

Średnio nocleg w pokoju polskiego hotelu w lipcu kosztował 248,57 złotych, czyli o 6,36 procent więcej niż przed rokiem

Jak informuje na podstawie swoich statystyk portal Hotele.pl, w największym stopniu podrożały pokoje w obiektach o standardzie jednej gwiazdki – o 16,64 procent, do poziomu 216,22 złotego. Tym samym stały się wyraźnie droższe od hoteli dwugwiazdkowych, które podrożały rok do roku o 3,46 procent do poziomu 192,74 złotego.

Kolejny miesiąc z rzędu odnotowano spadek średniej ceny pokoju w hotelach pięciogwiazdkowych, tym razem o 4,55 procent do 500,20 złotego.

Lipiec był kolejnym miesiącem, w którym hotele czterogwiazdkowe zyskały największy wzrost udziału w łącznej liczbie rezerwacji. Wzrost wyniósł 3,18 punktu procentowego a ich udział sięgnął 24,29 procent. W przypadku hoteli pięciogwiazdkowych i obiektów nieskategoryzowanych odnotowano jedynie minimalną zmianę w udziale rynkowym -podają Hotele.pl.

Pozostałe kategorie obiektów noclegowych były wybierane w mniejszym stopniu, niż w roku ubiegłym. Największy spadek udziału miał miejsce w wypadku hoteli dwugwiazdkowych – o 1,39 punktu procentowego, do 7,92 procent.

W lipcu największy przyrost liczby rezerwacji w ujęciu rocznym zanotowano w Krakowie (68,2 procent), Lublinie (47,7 procent) i Łodzi (46,5 procent). Natomiast najbardziej spadały rezerwacje w Elblągu  (-35,5 procent), Przemyślu  (-28,1 procent) i  Płocku  (-23 procent).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 6,6 dni przed planowaną datą przybycia do hotelu, tj. o 0,6 dnia wcześniej niż w lipcu zeszłego roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air partnerem pięciu uczelni

Wtajemniczanie w realia pracy pilotów i łatwiejszy dostęp do ofert pracy obiecuje Wizz Air ...

Symfonia Mórz szykuje się do pierwszego rejsu z pasażerami

Ma 362 metry długości, 18 pokładów i może zabrać prawie 6,7 tysiąca pasażerów, których ...

Betlej: Ratingi touroperatorów to nie „kolorki i literki”

Żeby rzetelnie ocenić stabilność biznesową biura podróży nie wystarczy mechanicznie podsumować wyniki z jego ...

Będzie nowy system rejestracji taternickiej

Od nowego roku zacznie funkcjonować informatyczny system rejestracji wyjść taternickich – informują władze Tatrzańskiego ...

LOT zapowiada 70 kierunków na ten rok

Z LOT-em będzie można polecieć do większej liczby portów w Niemczech, Francji i Hiszpanii, ...

Zmiana pokoleniowa w Neckermannie – oficjalny komunikat

Dziękujemy Krzysztofowi za 22 lata wybitnej, pełnej zaangażowania i pasji pracy – mówi dyrektor ...